dodano 2016-01-21, 10:28
Koncert Alicji Majewskiej


2 marca odbędzie się koncert pt. „Alicja Majewska – Włodzimierz Korcz – Koncert Jubileuszowy”. W jego trakcie będzie można usłyszeć takie utwory jak: „Jeszcze się tam żagiel bieli”, „Wielki targ”, „Być kobietą”, „Odkryjmy miłość nieznaną”, „To nie sztuka wybudować nowy dom”.


2 marca odbędzie się koncert pt. „Alicja Majewska – Włodzimierz Korcz – Koncert Jubileuszowy”. W jego trakcie będzie można usłyszeć takie utwory jak: „Jeszcze się tam żagiel bieli”, „Wielki targ”, „Być kobietą”, „Odkryjmy miłość nieznaną”, „To nie sztuka wybudować nowy dom”.

Alicji Majewskiej towarzyszyć będzie znany kompozytor i aranżer większości utworów gwiazdy polskiej piosenki, Włodzimierz Korcz. Koncert rozpocznie się o godzinie 18:00.

Piosenkarka. Urodzona 30 maja 1948 roku we Wrocławiu. Absolwentka Wydziału Psychologii i Pedagogiki UW. Od 1971 roku śpiewała w zespole Partita. W 1974 roku rozpoczęła karierę solową - w tym właśnie roku zaprezentowała się szerszej publiczności w programie telewizyjnym złożonym z piosenek Hanki Ordonówny „Miłość ci wszystko wybaczy” i dzięki temu występowi została zauważona przez środowisko, a także przez Mariusza Waltera, który zaproponował jej przygotowanie programu w stylistyce retro dla Studia 2. Do 1977 roku była związana z Teatrem na Targówku w Warszawie. Na lekcje śpiewu uczęszczała do prof. Olgi Łady.

Koncertowała w wielu krajach Europy, Azji, a także w ośrodkach polonijnych USA, Kanady i Australii. Wylansowała szereg przebojów, m.in. „Jeszcze się tam żagiel bieli”, „Odkryjemy miłość nieznaną”, „Być kobietą”, „To nie sztuka wybudować nowy dom”.

Wielokrotnie nagradzana na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu:

REKLAMA:


„Bywają takie dni” - nagroda główna Ministra Kultury i Sztuki  ( 1975 r. ),
„Jeszcze się tam żagiel bieli” - drugie miejsce  ( 1980 r. ),
„Dla nowej miłości” - wyróżnienie  ( 1985 r. ),
„Odkryjemy miłość nieznaną” - wyróżnienie  ( 1986 r. ),
„Marsz samotnych kobiet” - druga nagroda  ( 1987 r. ),
nagroda specjalna Przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego KFPP Opole ’89 za indywidualność artystyczną.

Znalazła także uznanie w oczach zagranicznych jurorów zdobywając Grand Prix na festiwalach:

w Rostock'u - NRD  ( 1980 r. ),
w Hawanie na Kubie  ( 1985 r. ).


Program estradowy „Bardzo przyjemny wieczór”, którego była gospodynią został nagrodzony „Gwoździem Sezonu” w roku 1978.

Dokonała wielu nagrań archiwalnych dla Polskiego Radia i płytowych.
Owocem współpracy z innymi artystami są niezapomniane piosenki śpiewane w duecie (między innymi z Andrzejem Zuchą, Zbigniewem Wodeckim, Jerzym Połomskim, Dorotą Osińską, Grzegorzem Markowskim, Ryszardem Rynkowskim), jak również, opracowane muzycznie przez Włodzimierza Korcza, płyty z kolędami (pierwsza z nich z Łucją Prus i Jerzym Połomskim, następnie „Kolędy w Teatrze Stu” z Haliną Frąckowiak i Andrzejem Zauchą oraz trzecia ze Strzyżowskim Chórem Kameralnym).
Wykonawczyni pieśni sakralnych (nagrania płytowe, koncerty telewizyjne), udział w oratoriach Włodzimierza Korcza i Ernesta Brylla.

Śpiewa teksty znakomitych autorów - głównie Wojciecha Młynarskiego.
Na stałe współpracuje z kompozytorem i pianistą Włodzimierzem Korczem, autorem muzyki większości jej piosenek.


Autor: źródło: CSiK Garwolin/ alicjamajewska.com.pl
Odwiedź nas na facebooku


Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.  • nemo (2016-01-23 22:33, #IP 52fe0432f5) [ODPOWIEDZ]
    Oglądałem koncert jubileuszowy w TVP nagrany w Toruniu z udziałem jw. oraz Włodzimierza Wodeckiego, Hanny Śleszyńskiej, Olgi Bończak, Joanny Kołaczkowskiej tak tak tej od kabaretu wspólnie z Andrusem, Ireny Santor i n ie pamiętam kto tam jeszcze. Rewelacja.
Pozostałe wiadomości:
więcej tematów

Archiwum

Redakcja   |   Oferta reklamowa   |   Kontakt   |   Praca
© Copyright kuriergarwolinski.pl - Portal Powiatu Garwolińskiego