Sport

Halowe Mistrzostwa Garwolina w tenisie 2017 zamknęły pierwszą część obchodów Jubileuszu 25-lecia Szkoły Tenisa Wojciecha Baduchowskiego

Dodano:
garwolin - Halowe Mistrzostwa Garwolina w tenisie 2017 zamknęły pierwszą część obchodów Jubileuszu 25-lecia Szkoły Tenisa Wojciecha Baduchowskiego

Rywalizacją chłopców w kategorii młodzieżowej oraz kobiet w formule "open" Szkoła Tenisa Wojciecha Baduchowskiego zamknęła VI edycję Halowych Tenisowych Mistrzostw Garwolina rozgrywanych pod patronatem Przewodniczącego Rady Miasta Marka Jonczaka.

Przez kolejne marcowo-kwietniowe weekendy w Hali przy ul. Olimpijskiej odbywały się Turnieje składające się na prawdziwy festiwal Tenisa, które już na stałe wpisały się w krajobraz sportowy naszego miasta. W kończącej cykl rozgrywek rywalizacji kobiet emocji nie brakowało- formuła rozgrywania Turnieju bez podziału na kategorie wiekowe sprawiła, że na korcie co chwila dochodziło do konfrontacji tenisowych pokoleń.

W finale spotkały się siostry- Sandra i Wiktoria Pałyska, które przez cały Turniej prezentowały równą formę i piękny, techniczny tenis. Tytuł mistrzowski przypadł Sandrze, tym samym młodsza z sióstr zdobyła srebrny medal.
W meczu o trzecie miejsce Klaudia Jakubaszek pokonała Zosię Wawrzyniak. O poziomie rywalizacji niech świadczy fakt, że broniąca tytułu z ubiegłego roku Ola Sowa tym razem nie przebiła się do strefy medalowej komplementując grę swoich koleżanek.

REKLAMA:


Wśród młodzieżowców zwyciężył Michał Michalik pokonując w finałowej potyczce Bartka Kobusa. To drugie tegoroczne halowe zwycięstwo Michała (wcześniej wygrał Turniej Noworoczny) potwierdzające stałe, systematyczne postępy tego tenisisty. W rywalizacji o brązowy medal Dominik Mikulski pokonał Mateusza Orłowskiego prezentując bardzo ładny dla oka, staranny tenis.

VI Halowe Tenisowe Mistrzostwa Garwolina przechodzą więc do historii jednocześnie zamykając pierwszą część obchodów Jubileuszu 25- lecia Szkoły Tenisa Wojciecha Baduchowskiego.

Partnerem w ich organizacji był Urząd Miasta Garwolin, wspierając finansowo zakup nagród dla uczestników Mistrzostw. Teraz przed nami obfitujący w wydarzenia sezon letni, a w nim kolejne imprezy dla dzieci, młodzieży i dorosłych. - Przez cały sezon zimowy hala przy ul. Olimpijskiej gościła dziesiątki uczestników wydarzeń tenisowych których organizacją staraliśmy się naznaczyć miły dla nas Jubileusz 25 lecia-dziękujemy i gratulujemy wszystkim pasjonatom tej pięknej dyscypliny sportu – mówi Wojciech Baduchowski.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 68

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.