Ciekawe tematy

Dom opieki w Trzciance rok później. Materiał TVN (video)

Dodano:
garwolin - Dom opieki w Trzciance rok później. Materiał TVN (video)

Rok temu dziennikarka TVN Anna Kalita przedstawiła jak według niej traktowani są pensjonariusze domu opieki w Trzciance. Przywiązywanie do łóżek i foteli, krępowanie rąk, zrywanie z łóżek o czwartej nad ranem, mycie wszystkich jedną gąbką i kąpiele co dwa tygodnie – tak zdaniem reporterki wyglądało życie pensjonariuszy. W kwietniu 2016 roku telewizja interweniowała tam razem z policją. Jak się okazuje, do dziś nikt nie poniósł odpowiedzialności za złe traktowanie starszych i schorowanych ludzi.

Dlaczego?


O sprawie pisaliśmy TUTAJ.


Nowy materiał TVN dostępny po kliknięciu w obrazek


REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

człowiek (, #IP 74eb49ed0d) Odpowiedz

Ja bym nie chciała ,aby ktos mnie tak traktował na starość.Czułabym się okropnie. a ty?

Prawda . (, #IP f5ed9444b4) Odpowiedz

Prawda jest taka że bez tego ci ludzie dawno leżeli by połamani ,poobijani i z odleżynami . Jedynie pory snu nie należy z góry ustalać . Taki człowiek nie rozumie co robi i jakie niesie to zagrożenia gdy próbuje wstawać .

Nadal pracujaca (, #IP d8b302c302) Odpowiedz

Proponuje spr organom scigania itp za co swiadkowie zostali zwolnieni z tej pracy oraz z wczesniejszej. Rodziny osadzonych tu pacjentow posiada stosowne orzeczenia o ubezwłasnowolnieniu danej osoby oraz wyrażenie zgody przez rodzine o zastosowaniu tzw przymusu bezpośredniego. Ale Rendaszka chyba o tym nie wiedziala i afere nakreciła.

nnn (, #IP 4de2d5e236) Odpowiedz

Ta Pani ma czelność zwracać uwagę na zaniedbania w prowadzeniu domu, a jak ma we własnym i czy nie ma innych kłopotów , ha ha ha.

Dziwne ? (, #IP f29ae37bac) Odpowiedz

Dlaczego ludzie którzy mają materiały mają większe zaufanie do TVN niż prokuratury ? Trzeba było na to uczciwie zapracować chyba ?

Świadkowie (, #IP f29ae37bac) Odpowiedz

Świadkowie występujący w tym materiale też jakoś mało przekonywujący . Szczególnie że same mają wiele za uszami . Prokurator ma pole do popisu w tej kwestii . Dawniej mawiano przebrał się diabeł w ornat i na mszę dzwoni.

Kasia (, #IP 478eb7d833) Odpowiedz

TVN? Dziękuję, wystarczy.

ktos (, #IP 1349031630) Odpowiedz

ja to sie zastanawiam nad jednym po co coś ruszać jak widać ze rodziną to na rękę i nie zabierają tych starszych ludzi do domu lub do innego ośrodka. Blondyna z TVN nakręciła się bo ją boli to że nic sie tam nie zmieniło a to dlaczego bo rodziny starszych mają to w d.upie za przeproszeniem !

pan cogito (, #IP d7c901ac61) Odpowiedz

właśnie dlatego