Wiadomości

W Garwolinie trwa święto 1. Pułku Strzelców Konnych

Dodano:
garwolin - W Garwolinie trwa święto 1. Pułku Strzelców Konnych

W sobotę Garwolin jak co roku obchodził Święto 1. Pułku Strzelców Konnych. Stowarzyszenie Kawaleryjskie im. 1. Pułku Strzelców Konnych w Garwolinie nie zawiodło i jak zawsze zorganizowało piękne obchody, które cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców powiatu garwolińskiego. Wydarzenie odbywa się pod patronatem starosty garwolińskiego Marka Chciałowskiego i burmistrza Garwolina Tadeusza Mikulskiego. Dziś drugi dzień obchodów.

Obchody rozpoczęły się w sobotę 13 maja. O godzinie 15.00 odbyła się uroczysta akademia w ZS nr 2 przy ul. Aleja Legionów zorganizowana przez uczniów i nauczycieli oraz Teatr Rękawiczka. Godzinę później w świetlicy szkoły przedstawiciele władz i stowarzyszeń oraz nauczyciele zjedli wspólnie obiad. O godzinie 17.00 zostały złożone wiązanki pod pomnikiem 1.PSK przy Sądzie Rejonowym w Garwolinie. Przejazd formacji konnych i pojazdów zabytkowych ulicami miasta z Koszar do Leszczyn ruszył kilkadziesiąt minut później. W sobotnich obchodach udział wzięli: poseł na sejm RP Grzegorz Woźniak, starosta powiatu garwolińskiego Marek Chciałowski, burmistrz Garwolina Tadeusz Mikulski, radni powiatowi, miejscy i gminni, prezes stowarzyszenia Kawaleryjskiego im. 1. Pułku Strzelców Konnych w Garwolinie Wojciech Szczegot, przedstawiciele służb mundurowych, przedstawiciele organizacji i stowarzyszeń, dyrektorzy szkół, uczniowie i mieszkańcy powiatu garwolińskiego.

Imprezą towarzyszącą w tym dniu były Otwarte Zawody Strzeleckie o Puchar Posła na Sejm RP Grzegorza Woźniaka na strzelnicy KSS „Snajper” w ZSP nr 1 („Ekonomiku”) zorganizowany przez KSS "SNAJPER" Garwolin , przy współpracy Stowarzyszenia Kawaleryjskiego im. 1. Pułku Strzelców Konnych w Garwolinie. Przy ZS nr 2 został również rozegrany I Kawaleryjski Turniej Piłki Nożnej.

Wyniki zawodów przedstawimy niebawem.

REKLAMA:


Niedziela 14 maja
godz. 13.30 Uroczysta Msza Święta polowa na terenie OSP Leszczyny przy ul. Sławińskiej
godz. 14.45 Koncert Orkiestry Dętej OSP Garwolin
godz. 15.15 Dekoracja zwycięzców zawodów strzeleckich i biegu "Ułańskiego"
godz. 15.30 Pokazy sprawności kawaleryjskich godz. 16.00 Inscenizacja epizodu "Ukrycia sztandaru 1PSK" podczas bitwy pod Tomaszowem Lubelskim we wrześniu 1939 roku
godz. 17.00 Spotkanie integracyjne przy wojskowej grochówce z kuchni polowej.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 99

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.