dodano 2017-05-14, 13:32
W Garwolinie trwa święto 1. Pułku Strzelców Konnych


W sobotę Garwolin jak co roku obchodził Święto 1. Pułku Strzelców Konnych. Stowarzyszenie Kawaleryjskie im. 1. Pułku Strzelców Konnych w Garwolinie nie zawiodło i jak zawsze zorganizowało piękne obchody, które cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców powiatu garwolińskiego. Wydarzenie odbywa się pod patronatem starosty garwolińskiego Marka Chciałowskiego i burmistrza Garwolina Tadeusza Mikulskiego. Dziś drugi dzień obchodów.


Obchody rozpoczęły się w sobotę 13 maja. O godzinie 15.00 odbyła się uroczysta akademia w ZS nr 2 przy ul. Aleja Legionów zorganizowana przez uczniów i nauczycieli oraz Teatr Rękawiczka. Godzinę później w świetlicy szkoły przedstawiciele władz i stowarzyszeń oraz nauczyciele zjedli wspólnie obiad. O godzinie 17.00 zostały złożone wiązanki pod pomnikiem 1.PSK przy Sądzie Rejonowym w Garwolinie. Przejazd formacji konnych i pojazdów zabytkowych ulicami miasta z Koszar do Leszczyn ruszył kilkadziesiąt minut później. W sobotnich obchodach udział wzięli: poseł na sejm RP Grzegorz Woźniak, starosta powiatu garwolińskiego Marek Chciałowski, burmistrz Garwolina Tadeusz Mikulski, radni powiatowi, miejscy i gminni, prezes stowarzyszenia Kawaleryjskiego im. 1. Pułku Strzelców Konnych w Garwolinie Wojciech Szczegot, przedstawiciele służb mundurowych, przedstawiciele organizacji i stowarzyszeń, dyrektorzy szkół, uczniowie i mieszkańcy powiatu garwolińskiego.

Imprezą towarzyszącą w tym dniu były Otwarte Zawody Strzeleckie o Puchar Posła na Sejm RP Grzegorza Woźniaka na strzelnicy KSS „Snajper” w ZSP nr 1 („Ekonomiku”) zorganizowany przez KSS "SNAJPER" Garwolin , przy współpracy Stowarzyszenia Kawaleryjskiego im. 1. Pułku Strzelców Konnych w Garwolinie. Przy ZS nr 2 został również rozegrany I Kawaleryjski Turniej Piłki Nożnej.

Wyniki zawodów przedstawimy niebawem.

REKLAMA:


Niedziela 14 maja
godz. 13.30 Uroczysta Msza Święta polowa na terenie OSP Leszczyny przy ul. Sławińskiej
godz. 14.45 Koncert Orkiestry Dętej OSP Garwolin
godz. 15.15 Dekoracja zwycięzców zawodów strzeleckich i biegu "Ułańskiego"
godz. 15.30 Pokazy sprawności kawaleryjskich godz. 16.00 Inscenizacja epizodu "Ukrycia sztandaru 1PSK" podczas bitwy pod Tomaszowem Lubelskim we wrześniu 1939 roku
godz. 17.00 Spotkanie integracyjne przy wojskowej grochówce z kuchni polowej.

Autor: Adrian Stoń
Odwiedź nas na facebooku

Galeria [99]
Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.    Pozostałe wiadomości:
    więcej tematów

    Archiwum

    Redakcja   |   Oferta reklamowa   |   Kontakt   |   Praca
    © Copyright kuriergarwolinski.pl - Portal Powiatu Garwolińskiego