dodano 2017-05-15, 13:13
Święto 1. PSK za nami


W niedzielę na placu OSP Leszczyny odbyła się druga część Święta 1. Pułku Strzelców Konnych.


Niedzielne uroczystości zapoczątkowała Msza Święta polowa o godzinie 13.30 na terenie OSP Leszczyny przy ul. Sławińskiej. Po nabożeństwie koncert pieśni patriotycznych zagrała Orkiestra Dęta OSP Garwolin. Następnie zostały wręczone nagrody dla zawodników, którzy najlepiej poradzili sobie w II Otwartym Turnieju Strzeleckim o Puchar Posła na Sejm RP Grzegorza Woźniaka (wyniki na końcu tekstu), zorganizowanym przez Stowarzyszenie 1. PSK i KSS „Snajper”.  Około godziny 15.00 mieszkańcy powiatu garwolińskiego mogli obejrzeć pokazy sprawności kawaleryjskich w wykonaniu m. in. garwolińskiej i siedleckiej sekcji Stowarzyszenia Kawaleryjskiego im. 1. Pułku Strzelców Konnych oraz inscenizację bitwy pod Tomaszowem Lubelskim. Pokaz sprzętu wojskowego zaprezentowały Oddziały Garda i Sfora.

Na koniec odbyło się wręczenie nagród najlepszym zawodnikom niedzielnego Biegu Ułańskiego, zorganizowanego przez Stowarzyszenie Truchtacz.pl. Impreza wpisuje się w Grand Prix Ziemi Garwolińskiej.

W biegu głównym najlepiej poradził sobie Robert Świecak. Drugi był Adrian Gasek, a trzecia Emilia Mazek. Wśród panów trzecie miejsce zajął Michał Pyza. Wśród pań kolejność przedstawiała się następująco: Emilia Mazek, Agata Zboina i Monika Trela.

Szczegółowe wyniki Biegu Ułańskiego TUTAJ.


REKLAMA:


Wyniki II Otwartego Turnieju Strzeleckiego:


karabin sportowy-amatorzy
1. Paweł Baran
2. Ksawery Laskowski
3. Paweł Kurowski

karabin sportowy - zawodowcy:
1. Juliusz Prusinowski
2. Andrzej Domański
3. Maciej Mitek

pistolet sportowy-amatorzy
1. Arkadiusz Chojecki
2. Ewa Zalech
3. Ksawery Laskowski

pistolet sportowy-zawodowcy
1. Juliusz Prusinowski
2. Jarosław Trzaskowski
3. Andrzej Domański

wielobój strzelecki-zawodowcy
1. Juliusz Prusinowski
2. Andrzej Domański
3. Maciej Mitek

Autor: Adrian Stoń
Odwiedź nas na facebooku

Galeria [141]
Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne. • do wszystkich (2017-05-25 10:09, #IP 08adc091a5) [ODPOWIEDZ]
  Zawsze znajdzie się czarna owca wywołująca zamieszanie. Impreza była wspaniała
  • (2017-05-25 11:30, #IP ef35f92596) [ODPOWIEDZ]
   Lepiej odstaw to o bierzesz bo w samozachwyt wpadniesz. Piszą że było wiele do poprawki to znaczy że było.
 • Organizacja (2017-05-16 08:43, #IP 0eae0b28c9) [ODPOWIEDZ]
  Szkoda tylko że organizacja biegu była na takim poziomie jakim była. Pijani strażacy zamiast pilnować porządku stwarzali zagrożenie dla biegaczy wypaczając również wyniki biegów. Zawody sportowe powinny odbywać się w warunkach przede wszystkim zapewniających bezpieczeństwo zawodników. W tamtym roku sytuacja była podobna i jeden z dzieciaków ucierpiał. Wyznaczona trasa dla młodszych zagrażała też kontuzjom co dla osób które chcą rozwijać pasje sportowe ma ogromne znaczenie. Może jeden z biegów Grand Prix Ziemi Garwolińskiej rozegrać dla odmiany na stadionie lekkoatletycznym np. przy szkole nr.2 Mam nadzieję że organizatorzy wyciągną z tego jakieś wnioski.
  • Marudzisz (2017-05-18 07:38, #IP d718b45b1c) [ODPOWIEDZ]
   I przesadzasz...
   • Do marudy (2017-05-19 13:41, #IP 901b8f8508) [ODPOWIEDZ]
    Wszystko jest fajnie do puki komuś się coś nie stanie, a wtedy płacz, sądy, odszkodowania i co najważniejsze nikt jest nie winny.
Pozostałe wiadomości:
więcej tematów

Archiwum

Redakcja   |   Oferta reklamowa   |   Kontakt   |   Praca
© Copyright kuriergarwolinski.pl - Portal Powiatu Garwolińskiego