Wiadomości

Święto 1. PSK za nami

Dodano:
garwolin - Święto 1. PSK za nami

W niedzielę na placu OSP Leszczyny odbyła się druga część Święta 1. Pułku Strzelców Konnych.

Niedzielne uroczystości zapoczątkowała Msza Święta polowa o godzinie 13.30 na terenie OSP Leszczyny przy ul. Sławińskiej. Po nabożeństwie koncert pieśni patriotycznych zagrała Orkiestra Dęta OSP Garwolin. Następnie zostały wręczone nagrody dla zawodników, którzy najlepiej poradzili sobie w II Otwartym Turnieju Strzeleckim o Puchar Posła na Sejm RP Grzegorza Woźniaka (wyniki na końcu tekstu), zorganizowanym przez Stowarzyszenie 1. PSK i KSS „Snajper”.  Około godziny 15.00 mieszkańcy powiatu garwolińskiego mogli obejrzeć pokazy sprawności kawaleryjskich w wykonaniu m. in. garwolińskiej i siedleckiej sekcji Stowarzyszenia Kawaleryjskiego im. 1. Pułku Strzelców Konnych oraz inscenizację bitwy pod Tomaszowem Lubelskim. Pokaz sprzętu wojskowego zaprezentowały Oddziały Garda i Sfora.

Na koniec odbyło się wręczenie nagród najlepszym zawodnikom niedzielnego Biegu Ułańskiego, zorganizowanego przez Stowarzyszenie Truchtacz.pl. Impreza wpisuje się w Grand Prix Ziemi Garwolińskiej.

W biegu głównym najlepiej poradził sobie Robert Świecak. Drugi był Adrian Gasek, a trzecia Emilia Mazek. Wśród panów trzecie miejsce zajął Michał Pyza. Wśród pań kolejność przedstawiała się następująco: Emilia Mazek, Agata Zboina i Monika Trela.

Szczegółowe wyniki Biegu Ułańskiego TUTAJ.

REKLAMA:


Wyniki II Otwartego Turnieju Strzeleckiego:


karabin sportowy-amatorzy
1. Paweł Baran
2. Ksawery Laskowski
3. Paweł Kurowski

karabin sportowy - zawodowcy:
1. Juliusz Prusinowski
2. Andrzej Domański
3. Maciej Mitek

pistolet sportowy-amatorzy
1. Arkadiusz Chojecki
2. Ewa Zalech
3. Ksawery Laskowski

pistolet sportowy-zawodowcy
1. Juliusz Prusinowski
2. Jarosław Trzaskowski
3. Andrzej Domański

wielobój strzelecki-zawodowcy
1. Juliusz Prusinowski
2. Andrzej Domański
3. Maciej Mitek


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 141

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

do wszystkich (, #IP 08adc091a5) Odpowiedz

Zawsze znajdzie się czarna owca wywołująca zamieszanie. Impreza była wspaniała

(, #IP ef35f92596) Odpowiedz

Lepiej odstaw to o bierzesz bo w samozachwyt wpadniesz. Piszą że było wiele do poprawki to znaczy że było.

Organizacja (, #IP 0eae0b28c9) Odpowiedz

Szkoda tylko że organizacja biegu była na takim poziomie jakim była. Pijani strażacy zamiast pilnować porządku stwarzali zagrożenie dla biegaczy wypaczając również wyniki biegów. Zawody sportowe powinny odbywać się w warunkach przede wszystkim zapewniających bezpieczeństwo zawodników. W tamtym roku sytuacja była podobna i jeden z dzieciaków ucierpiał. Wyznaczona trasa dla młodszych zagrażała też kontuzjom co dla osób które chcą rozwijać pasje sportowe ma ogromne znaczenie. Może jeden z biegów Grand Prix Ziemi Garwolińskiej rozegrać dla odmiany na stadionie lekkoatletycznym np. przy szkole nr.2 Mam nadzieję że organizatorzy wyciągną z tego jakieś wnioski.

Marudzisz (, #IP d718b45b1c) Odpowiedz

I przesadzasz...

Do marudy (, #IP 901b8f8508) Odpowiedz

Wszystko jest fajnie do puki komuś się coś nie stanie, a wtedy płacz, sądy, odszkodowania i co najważniejsze nikt jest nie winny.