Rozrywka

Zagrali dla Zuzi i Bartka

Dodano:
garwolin - Zagrali dla Zuzi i Bartka

36 000 złotych – taką kwotę udało się zebrać podczas niedzielnego festynu charytatywnego w Borowiu. Pieniądze przeznaczone będą dla pięcioletniej Zuzi zmagającej się z guzem pnia mózgu i dziesięcioletniego Bartka chorego na autyzm.

Zuzia Jargiło z Wilchty ma pięć i pół roku zmaga się z nieoperacyjnym guzem pnia mózgu. Bartek Łodyga ma 10 lat, mieszka w Lalinach, 8 lat temu zdiagnozowano u niego autyzm. Dla dwojga dzieci 14 maja w Borowiu został zorganizowany wielki festyn charytatywny.

Impreza charytatywna rozpoczęła się o godzinie 14.00 na parkingu w pobliżu OSP Borowie. Po oficjalnym rozpoczęciu na scenie pojawiły się zespoły ludowe z terenu gminy Borowie m.in. Iwowianki i Lalinianki. Po godzinie 15-tej do tańca w rytmach folkowych zaprosiła kapela Bocianisko.

O godzinie 16.00 rozpoczął się półtoragodzinny koncert zespołu Silver, po którym wystąpił zespół Sztos Band. Chwilę po godzinie 19-tej sceną zawładnął zespół Jarzębina, znany z piosenki „Koko Eurospoko”.

Zabawa taneczna, która rozpoczęła się o godzinie 20.00 trwała aż do północy. Uczestnicy festynu późnym wieczorem bawili się w rytmach zespołów Discors i Plus.

Podczas trwania festynu odbywały się licytacje cennych przedmiotów ofiarowanych przez ludzi dobrego serca. Pierwszą licytację poprowadzili poseł Grzegorz Woźniak i wójt Wiesław Gąska.
- Najważniejszy jest państwa udział. Każda złotówka, każde dobre słowo i każdy gest pomogą dwójce młodych mieszkańców gminy Borowie – mówił poseł.

Pierwszymi wylicytowanymi fantami była akwarela przedstawiająca Pałac Prezydencki - sprzedano ją za 200 zł i filiżanka od premier Beaty Szydło, którą wylicytowano za 160 złotych (szczęśliwy nabywca ofiarował jednak 200 złotych).

Uczestnicy niedzielnych licytacji najdrożej wycenili zegarek Legii Warszawa (3000 zł) i koszulkę tego samego klubu, którą spieniężono za 2300 złotych.

Z wesołego miasteczka udało się zebrać 3600 złotych, kolejne 3000 złotych udało się zebrać podczas loterii fantowej. Dzięki sprzedaży staropolskich potraw regionalnych konto festynu udało się zasilić o1500 zł.

REKLAMA:


Wiele mniejszych atrakcji dla dzieci np. malowanie twarzy i foto budka pomogły zebrać kolejne pieniądze. Podczas festynu udało się zgromadzić 36000 złotych, jednak konto festynu wciąż jest otwarte i wpływają kolejne pieniądze.

Duży udział w organizacji festynu miała Komenda Powiatowa Policji w Garwolinie oraz jednostki OSP z terenu gminy Borowie.

Wielkie serca motocyklistów


W organizację festynu dla Zuzi i Bartka włączył się borowiecki klub motocyklowy „Jastrabye”. Motocykliści z Borowia ofiarowali wiele fantów na licytacje i pomagali w wielu innych kwestiach organizacyjnych. Dzięki fanom jednośladów do wzięcia udziału w festynie zachęcały gwiazdy polskiego KSW.
Na zaproszenie klubu Jastrabye Borowie odwiedziło kilka innych klubów motocyklowych, których członkowie sprawili wiele frajdy uczestnikom festynu przewożąc ich swymi motocyklami.

Wydarzenie patronatem honorowym objęli poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak, starosta garwoliński Marek Chciałowski i wójt gminy Borowie Wiesław Gąska.


Na kanale YouTube klubu Jastrabye pojawił się już film z wczorajszego festynu.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 49

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.