Rozrywka

Fishmob po raz pierwszy w Garwolinie

Dodano:
garwolin - Fishmob po raz pierwszy w Garwolinie

Grupa młodzieży NieKANApowi działająca przy parafii Przemienienia Pańskiego w Garwolinie włącza się w VI edycję ogólnopolskiej akcji FISHMOB – „Cała Polska tańczy dla św. Jana Pawła II!”, której inicjatorem jest Wspólnota Lednica 2000.

Każdego roku tłumy ludzi spotykają się na placach i ulicach miast, aby wspólnie - tańcem i muzyką - wychwalać Pana. Świętując, chcą zaznaczyć swoją pamięć o Janie Pawle II. Papież Polak błogosławił dziełu LEDNICA 2000 od samego początku, dlatego data akcji FISHMOB jest zawsze bliska dniu rocznicy jego urodzin - 18 maja.

Czym jest FISHMOB ? Nazwa Fishmob, wywodzi się od nazwy flashmob, która określa zebranie sztucznego tłumu ludzi, gromadzących się niespodziewanie w miejscu publicznym, w celu przeprowadzenia krótkotrwałego zdarzenia, zazwyczaj zaskakującego przypadkowych świadków.

Fish to znaczy ryba. Ryba – Ichtys – jest symbolem chrześcijaństwa, a także symbolem Lednicy, ponieważ punktem kulminacyjnym każdego spotkania jest przejście przez Bramę Rybę.

Dzięki uprzejmości Centrum Sportu i kultury Fishmob odbędzie się 27 maja (sobota) o godz. 12:00 w Amfiteatrze na Zarzeczu.

REKLAMA:


Głównym celem organizacji naszego Fishmobu jest zaktywizowanie lokalnej młodzieży do udziału w tego typu akcjach. Wszystko po to aby za inspiracją słów papieża Franciszka wypowiedzianych podczas ŚDM w Krakowie, opuścili kanapy i nie bali się działać. Fishmob odbędzie się też w niedalekim odstępie czasu od tegorocznego spotkania młodych Lednica 2000. Będzie to także idealną okazją do zaproszenia młodych na wspólny wyjazd na Lednicę.

- Zapraszamy wszystkich - dzieci młodzież, rodziny osoby starsze, okoliczne parafie, harcerzy i wszystkich, których sercu bliska jest postać Jana Pawła II. Niech Garwolin zatańczy dla Niego – mówią NieKANapowi.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku:

https://www.facebook.com/events/1859527567645721/


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.