Wiadomości

Trwa remont drogi powiatowej Łaskarzew-Maciejowice

Dodano:
garwolin - Trwa remont drogi powiatowej Łaskarzew-Maciejowice

Droga powiatowa łącząca Łaskarzew z Maciejowicami jest jedną z najczęściej uczęszczanych dróg w powiecie. Odcinek tej drogi biegnący przez gminę Łaskarzew był w bardzo złym staniem. Po wielu latach mieszkańcu doczekali się jej remontu.

Na początku maja Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Lubartowa rozpoczęło remont drogi powiatowej łączącej Łaskarzew z Maciejowicami. Prace trwają na odcinku liczącym 4 kilometry.

- Na obecnym etapie wykonana jest warstwa wyrównawcza. Trwają prace przy ścince poboczy i oczyszczania i udrożniania rowów – mówi Marek Jonczak, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Garwolinie

Łączna kwota inwestycji to ponad 1 129 000 złotych. Aż 63% tej kwoty to fundusze pochodzące z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, blisko 160 000 złotych na tą inwestycję przeznaczył zarząd powiatu, kolejne 250 000 złotych to pieniądze przyznane z budżetu gminy Łaskarzew.

Poza remontem nawierzchni asfaltowej i udrażnianiem rowów wybudowane zostanie także 740 metrów chodnika. O 320 metrów przedłużony zostanie chodnik w Łaskarzewie przy ulicy Kościuszki, kolejne 420 metrów chodnika zostanie wybudowane w Celinowie. Początkowo chodnik w Celinowie miał biec po prawej stronie, jednak na prośbę mieszkańców lokalizacja została zmieniona. 

REKLAMA:


- Brak chodnika w Celinowie stwarzał duże niebezpieczeństwo. Cieszę się, że uwzględniono sygnalizowaną prze mnie zmianę w projekcie dotyczącą budowy chodnika po drugiej stronie. Mieszkańcy Celinowa uważali to rozwiązanie za bardziej funkcjonalne oraz poprawiające bezpieczeństwo
- mówi radny powiatowy Marek Ziędalski.

Umowa podpisana z lubartowską firmą przewiduje zakończenie remontu na koniec sierpnia.
- Po rozmowach z wykonawca wiemy, że prace remontowe na tej drodze powinny się zakończyć do końca lipca br. Bardzo mi zależy na tym terminie, wówczas wtedy uda nam się rozliczyć całą inwestycję z Urzędem Marszałkowskim do końca tego roku - mówi starosta powiatu Marek Chciałowski.

Do całkowitego zakończenia prac kierowcy mogą spodziewać się utrudnień w ruchu drogowym. Na czas wylewania warstwy ścieralnej asfaltu ponownie zostanie wprowadzony ruch naprzemienny.


Autor: Kuba Nowak

Odwiedź nas na facebooku

Galeria 14

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

(, #IP f0276196b8) Odpowiedz

A co mają wspólnego imprezy z drogą która była w fatalnym stanie???

wodzirej (, #IP 0b169b36d6) Odpowiedz

relacje, Powiat - Gmina

kropelka (, #IP 9090720314) Odpowiedz

droga powiatowa....łączy gminy

GDDKiA local (, #IP 37f6162166) Odpowiedz

Wspólny POWIAT i miłosierne gminy...

Wojt (, #IP 770a866e32) Odpowiedz

dogadzacie bardzo bogatej gminie Maciejowice...

(, #IP 44e00e1b98) Odpowiedz

bogata bo urządza wystawne imprezy dla gości ,którzy olewaja Wójta

wacuś (, #IP a3dd44c1b6) Odpowiedz

Ale jesteś żałosny pisiorku.

gops (, #IP 4ffe43dc10) Odpowiedz

miłosierny i tyrający Wacuś

Koc (, #IP c273941dbd) Odpowiedz

miłosiernie panujący gok rozdaje pieniądze na zachcianki wujcia. rękę, rękę płucze