Wiadomości

Trwa remont drogi powiatowej Łaskarzew-Maciejowice

Dodano:
garwolin - Trwa remont drogi powiatowej Łaskarzew-Maciejowice

Droga powiatowa łącząca Łaskarzew z Maciejowicami jest jedną z najczęściej uczęszczanych dróg w powiecie. Odcinek tej drogi biegnący przez gminę Łaskarzew był w bardzo złym staniem. Po wielu latach mieszkańcu doczekali się jej remontu.

Na początku maja Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Lubartowa rozpoczęło remont drogi powiatowej łączącej Łaskarzew z Maciejowicami. Prace trwają na odcinku liczącym 4 kilometry.

- Na obecnym etapie wykonana jest warstwa wyrównawcza. Trwają prace przy ścince poboczy i oczyszczania i udrożniania rowów – mówi Marek Jonczak, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Garwolinie

Łączna kwota inwestycji to ponad 1 129 000 złotych. Aż 63% tej kwoty to fundusze pochodzące z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, blisko 160 000 złotych na tą inwestycję przeznaczył zarząd powiatu, kolejne 250 000 złotych to pieniądze przyznane z budżetu gminy Łaskarzew.

Poza remontem nawierzchni asfaltowej i udrażnianiem rowów wybudowane zostanie także 740 metrów chodnika. O 320 metrów przedłużony zostanie chodnik w Łaskarzewie przy ulicy Kościuszki, kolejne 420 metrów chodnika zostanie wybudowane w Celinowie. Początkowo chodnik w Celinowie miał biec po prawej stronie, jednak na prośbę mieszkańców lokalizacja została zmieniona. 

REKLAMA:


- Brak chodnika w Celinowie stwarzał duże niebezpieczeństwo. Cieszę się, że uwzględniono sygnalizowaną prze mnie zmianę w projekcie dotyczącą budowy chodnika po drugiej stronie. Mieszkańcy Celinowa uważali to rozwiązanie za bardziej funkcjonalne oraz poprawiające bezpieczeństwo
- mówi radny powiatowy Marek Ziędalski.

Umowa podpisana z lubartowską firmą przewiduje zakończenie remontu na koniec sierpnia.
- Po rozmowach z wykonawca wiemy, że prace remontowe na tej drodze powinny się zakończyć do końca lipca br. Bardzo mi zależy na tym terminie, wówczas wtedy uda nam się rozliczyć całą inwestycję z Urzędem Marszałkowskim do końca tego roku - mówi starosta powiatu Marek Chciałowski.

Do całkowitego zakończenia prac kierowcy mogą spodziewać się utrudnień w ruchu drogowym. Na czas wylewania warstwy ścieralnej asfaltu ponownie zostanie wprowadzony ruch naprzemienny.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 14

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

(, #IP f0276196b8) Odpowiedz

A co mają wspólnego imprezy z drogą która była w fatalnym stanie???

wodzirej (, #IP 0b169b36d6) Odpowiedz

relacje, Powiat - Gmina

kropelka (, #IP 9090720314) Odpowiedz

droga powiatowa....łączy gminy

GDDKiA local (, #IP 37f6162166) Odpowiedz

Wspólny POWIAT i miłosierne gminy...

Wojt (, #IP 770a866e32) Odpowiedz

dogadzacie bardzo bogatej gminie Maciejowice...

(, #IP 44e00e1b98) Odpowiedz

bogata bo urządza wystawne imprezy dla gości ,którzy olewaja Wójta

wacuś (, #IP a3dd44c1b6) Odpowiedz

Ale jesteś żałosny pisiorku.

gops (, #IP 4ffe43dc10) Odpowiedz

miłosierny i tyrający Wacuś

Koc (, #IP c273941dbd) Odpowiedz

miłosiernie panujący gok rozdaje pieniądze na zachcianki wujcia. rękę, rękę płucze