Rozrywka

Żelechów: wyłonili najlepszych recytatorów

Dodano:
garwolin - Żelechów: wyłonili najlepszych recytatorów

We wtorek 16 maja w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Żelechowie zostały przeprowadzone eliminacje gminne XXXIV Konkursu Recytatorskiego dla Dzieci im. Kornela Makuszyńskiego. Talenty zaprezentowało 22 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych wyłonionych w eliminacjach szkolnych.

Uczestnicy występowali w trzech kategoriach wiekowych. Pierwszą grupę stanowili uczniowie klas I-III szkoły podstawowej, drugą - uczniowie klas IV-VI, trzecią - gimnazjaliści. Każdy z uczestników recytował jeden wiersz i jeden fragment prozy dowolnego autora. Młodzi artyści umiejętnie wczuwali się w mówiony tekst, stosując odpowiednią intonację, operując mimiką i gestykulacją.

Popisom utalentowanych uczniów z uwagą przyglądało się jury złożone z pracowników Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej i Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Żelechowie. Członkowie komisji oceniali poszczególne występy, biorąc pod uwagę dobór repertuaru, interpretację utworów, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny.

REKLAMA:


W kategorii uczniów klas I-III zwyciężyła Wiktoria Łukasiak z kl. IIIc SP w Żelechowie. Drugie miejsce otrzymał Krystian Miszkurka z kl. III SP w Woli Żelechowskiej. Trzecie miejsce zdobył Błażej Odziemczyk z kl. IIa SP w Żelechowie. W kategorii uczniów klas IV-VI najlepszym recytatorem okazała się Konstancja Przeździecka z kl. IVa SP w Żelechowie. Drugie miejsce zajęła Karolina Łysiak z kl. VI SP w Starym Goniwilku. Na trzecim miejscu uplasowała się Julia Wiącek z kl. Va SP w Żelechowie. W kategorii uczniów gimnazjum zwyciężyła Kamila Kowalczyk z kl. III Publicznego Gimnazjum Powiatowego w Żelechowie. Drugie miejsce zajął Kacper Lesisz z kl. I Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żelechowie. Trzecie miejsce zdobyła Gabriela Kaszuba z kl. II Publicznego Gimnazjum Powiatowego w Żelechowie.

Laureaci otrzymali nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy. Wiktoria Łukasiak, Krystian Miszkurka, Konstancja Przeździecka i Karolina Łysiak zakwalifikowali się do eliminacji powiatowych, które odbędą się niebawem w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Garwolinie.

MGOK Żelechów

Odwiedź nas na facebooku

Galeria 73

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.