Rozrywka

Filmujemy Powiat Garwoliński

Dodano:
garwolin - Filmujemy Powiat Garwoliński

Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem zaprasza do udziału w kolejnej edycji konkursu filmowego „A to powiat właśnie” na film promujący powiat garwoliński. Na laureatów czekają m.in. urządzenia mobilne marki Kruger&Matz, a spośród wszystkich uczestników konkursu rozlosowane zostaną także vouchery upoważniające do wstępu na dowolny seans w kinie „Wilga”.

- Organizatorem wcześniejszych edycji konkursu filmowego był sąmorząd powiatu garwolińskiego. W związku z tym, iż w powiecie powstała nowa instytucja kultury, przejmuje ona część zadań o charakterze kulturalnym i promocyjnym, które realizowane były do tej pory przez starostwo powiatowe. W tegorocznej edycji konkursu filmowego zaprosiliśmy do współpracy Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, w szczególności działające w jego strukturach Kino „Wilga” Garwolin – informuje dyrektor PCKiP Beata Pasternak. - Łączy nas wspólna misja upowszechniania kultury i sztuki, dlatego cieszę się z pozytywnego odzewu i chęci współpracy – dodaje.

Konkurs filmowy „A to powiat właśnie” ma za celu rozwijanie zainteresowań środowiskiem lokalnym poprzez edukację filmową oraz kształtowanie więzi z regionem, rozwijanie aktywności twórczej wśród lokalnej społeczności, promocja talentów i amatorskiej twórczości filmowej oraz propagowanie i pogłębianie wiedzy o ziemi garwolińskiej.

Ważne jest, by film konkursowy ukazywał przekrojowo powiat garwoliński, a nie tylko jedną wybraną gminę z powiatu – podkreśla organizator. Tematyka filmu jest dowolna, ukazująca walory powiatu garwolińskiego ( kulturowe, inwestycyjne, przyrodnicze, historyczne  itp. ) oraz potencjał jego  społeczności (mieszkańców, przedsiębiorców). Uczestnicy mogą w swoich filmach pokazać, jak powiat ich inspiruje, czym przyciąga, co sprawia, że czują się tu dobrze etc. Film powinien zachęcać do wizyty w powiecie i budować wizerunek terenów gdzie warto zamieszkać, inwestować w swój biznes czy spędzić wolny czas.

- Pamiętaj: film to sztuka i technologia, ale też styl - Twój własny styl, widzenie świata, otoczenia. Nie zgub go! Możesz pracować sam lub stworzyć grupę twórczą i nakręcić film razem z przyjaciółmi, z kolegami i koleżankami z klasy – informuje kierownik Kina Wilga Garwolin Jacek Pasternak. Ale należy zwrócić także szczególną uwagę na warunki techniczne prac. Nadesłany  film  może  być  nakręcony  dowolnym  urządzeniem  (kamera, aparat fotograficzny, smartfon, tablet, dron itp.). Montaż  filmów,  obróbka  techniczna,  dobór muzyki,  forma  treść,  narracja  itp. stanowią wyraz artystyczny autorów, którzy mają pełną dowolność w ich doborze. Ale ma być to przede wszystkim film, a nie kolaż zdjęciowy czy prezentacja multimedialna. Podpowiadamy, że w montażu filmu można wykorzystać darmowe programy dostępne w sieci.

REKLAMA:


Do współpracy zaprosiliśmy firmę Lechpol i dzięki pozytywnemu zainteresowaniu i zaangażowaniu w inicjatywy przez przedstawicieli lokalnego biznesu, konkurs filmowy wspiera dodatkowo marka Kruger&Matz. Na laureatów czekają urządzenia mobilne tej marki m.in. kamery sportowe.

Oprócz nagród rzeczowych dla laureatów konkursu, nagrodą będzie również wyświetlenie zwycięskich filmów w garwolińskim kinie przed seansami filmowymi. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy. Wśród wszystkich uczestników rozlosowane zostaną także vouchery do Kina „Wilga” Garwolin, upoważniające do wstępu na dowolny seans.

Patronat honorowy nad konkursem objął Starosta Powiatu Garwolińskiego oraz Przewodniczący Rady Powiatu Garwolińskiego.

Patronat medialny nad konkursem sprawuje „Twój Głos” Gazeta Powiatu Garwolińskiego, Radio Podlasie24, portale internetowe: Podlasie24, eGarwolin, Kurier Garwoliński.

Prace wraz z kartą zgłoszenia i oświadczeniem należy składać do  31 maja 2017r. włącznie na adres: Starostwo Powiatowe w Garwolinie, Kancelaria Główna, ul. Staszica 15, 08-400 Garwolin. Szczegóły w regulaminie.

Wszelkie pytania lub wątpliwości dotyczące uczestnictwa w konkursie prosimy kierować na adres: pckip.mietne@gmail.com.

Regulamin

Załączniki do Konkursu

Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.