dodano 2017-07-04, 12:35
Już 27 sierpnia zagramy dla Jarka Gałązki!


Jarek Gałązka to 30-letni mieszkaniec Garwolina, który w marcu uległ poważnemu wypadkowi. Teraz Jarek potrzebuje intensywnej rehabilitacji, o której finansowanie walczy wiele osób. 27 sierpnia w Garwolinie odbędzie się festyn, na którym będą zbierane pieniądze na rehabilitację dla Jarka.


-Spotkało nas nieszczęście, zbieg okoliczności, niefortunnych zdarzeń pośród których Jarek się znalazł. 26 marca mój mąż uległ wypadkowi komunikacyjnemu. Jarek doznał rozległych urazów głowy: stłuczenie mózgu, złamania kości twarzoczaszki – obydwu oczodołów, żuchwy, szczęki, kości jarzmowej i czołowej ale żył! To już był cud… 2 godziny po wypadku wykonano trepanację czaszki, która uratowała mu życie. Jednak Jego stan nadal jest bardzo poważny, ciągle istnieje zagrożenie życia, pojawiła się padaczka… Niestety nie wybudził się ze śpiączki i do dnia dzisiejszego nadal śpi-  mówi Ewa Gałązka, żona Jarka.

19 czerwca Jarek przeszedł operacje usunięcia wodniaka w warszawskim szpitalu MSWiA. Od operacji stan zdrowia Jarka stale się poprawia. Jak mówi żona - Mam wrażenie, że śpiączka staje się płytsza dlatego zaczynam mieć z nim kontakt- mówi Ewa Gałązka w rozmowie z Kurierem Garwolińskim.

-26 czerwca po równo 3 miesiącach wróciliśmy do domu, który wcześniej przystosowaliśmy do nowych potrzeb. Jarek strasznie się cieszył jak przyjechaliśmy do domu, widać było jak oczy mu się „śmieją”. Poza tym ja mam z nim kontakt - "rozmawiamy" za pomocą  oczu. Na „tak” je zamyka i są to odpowiedzi logiczne!
- dodaje Ewa.

Żona poszkodowanego mówi wiele o pozytywnych zmianach stanu zdrowia męża:
- Minęły napady złości, napinania mięśni zdarzają się sporadycznie. Jarek jest teraz zupełnie inny niż podczas pobytów w szpitalach. Największą nagrodą były jego uśmiechnięte oczy kiedy we wtorek obudził się i zobaczył ścianę z jego koszulkami drużynowymi, medalami pucharem i stadionem ukochanego Arsenalu jaką dla niego zrobiłam. Obudził się, w sensie z nocnego snu, bo osoby w śpiączce też śpią tak jak my.

REKLAMA:


Pomóż w organizacji festynu!

W niedzielę 27 sierpnia odbędzie się festyn charytatywny. Środki zebrane podczas wydarzenia zostaną przeznaczone na sfinansowanie rehabilitacji i leczenia Jarka Gałązki.  W organizację festynu aktywnie włączyło się Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

Aby festyn się udał potrzebni są sponsorzy i wolontariusze. Swoją pomoc zadeklarowali już m. in. LW Master, Sebastian Jędrych, Zespół ACCESS i inni. Wszyscy ludzie dobrego serca, którzy chcą aktywnie włączyć się w organizację festynu bądź wesprzeć ją finansowo proszeni są o kontakt magdalena.ekiert@fundacjaip.org.

Dołącz do wydarzenia

Autor: Kuba Nowak
Odwiedź nas na facebooku


Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.    Pozostałe wiadomości:
    Archiwum

    Redakcja   |   Oferta reklamowa   |   Kontakt   |   Praca
    © Copyright kuriergarwolinski.pl - Portal Powiatu Garwolińskiego