Sport

Reebok Spartan Race już 26 sierpnia na PGE Narodowym

Dodano:
garwolin - Reebok Spartan Race już 26 sierpnia na PGE Narodowym

Podejmij wyzwanie i zakończ wakacje biegiem Reebok Spartan Race na PGE Narodowym! Już 26 sierpnia odbędzie się wyścig Spartan Sprint, czyli bieg z 25 przeszkodami na dystansie 5+ km.

Chociaż biegi przeszkodowe kojarzone są głównie z terenami górskimi lub podmiejskimi, tym razem zasieki, ściany, liny a nawet doły z błotem rozstawione zostaną na płycie stadionu oraz wokół niego. Start pierwszej fali o 9:00.

W promocję wydarzenia zaangażowali się zarówno zawodnicy Elite – Agata Pietroszek oraz Rafał Kasza, a także znany model Michał Baryza. Po tym jak przebiegną dystans walcząc o miejsce na podium, po chwili przerwy, pokonają trasę jeszcze raz – tym razem z drużynami składającymi się z debiutantów.

Aby dołączyć do swoich idoli należy wejść na stronę wydarzenia (http://www.spartanrace.pl/pl/race/detail/3119/overview), a następnie:

1. Zapisać się jako uczestnik do drużyny +15
2. Wypełnić dane rejestracyjne
3. Wpisać nazwę drużyny czyli AgataSpartanTeam, TeamKasza lub TeamBaryza (PIN drużyny jest taki sam jak nazwa), dzięki temu  naliczona zostanie zniżka 20%
4. Wybrać falę startu (10:45 – drużyny Agaty i Rafała, 11:15 – drużyna Michała)

Ambasadorzy zachęcają do zmierzenia się z trasą i zapewniają, że bieg jest dla każdego, niezależnie od wieku i formy – wystarczy pokonać go w swoim tempie. Na trudniejszych przeszkodach z pewnością ktoś z drużyny poda pomocną dłoń. Reebok Spartan Race jest jak życie – nigdy nie wiadomo, czego się spodziewać. Prawdziwa satysfakcja przychodzi za linią mety wraz z otrzymaniem medalu za ukończenie biegu.
Dodatkowo spośród wszystkich uczestników dwie osoby otrzymają pakiety na wyjazd na bieg Reebok Spartan Race w Lake Tahoe w Californii – jeden dla kobiety, drugi dla mężczyzny. Nagroda obejmuje: przelot, zakwaterowanie oraz pakiet startowy.

Sobota na PGE Narodowym będzie świętem rodzinnym - na specjalnie przygotowanych torach w wyścigu Spartan Kids swoją przygodę mogą przeżyć także dzieci. Najmłodsi wystartują w czterech kategoriach: dzieci przedszkolne 4-6 lat (razem z rodzicem), szkolne 6-10 lat, starsze szkolne 9-11 lat oraz junior 11-14 lat.

REKLAMA:


Aby wziąć udział w wydarzeniu należy zarejestrować się na stronie: zapisy na spartanrace.pl. Do końca lipca pakiet startowy jest w niższej cenie.

Reebok Spartan Race to jeden z najstarszych i najbardziej rozwiniętych biegów przeszkodowych na świecie, w którym rocznie bierze udział ponad milion uczestników. Polskie edycje rozgrywane są od trzech lat, jednak rok 2017 zaplanowany jest jako rekordowy pod względem liczby wyścigów. W tym sezonie odbędzie się 10 biegów w 6 miastach Polski.

Dystanse do przemierzenia to: Spartan Sprint, czyli 5km+ i 25 przeszkód, Spartan Super - 13km+ i 30 przeszkód oraz najbardziej wymagający, czyli Spartan Beast - 20km+ i 35 przeszkód.

Reebok Spartan Race Polska w 2017 r. otrzymało patronat Ministerstwa Sportu i Turystyki. Imprezę medialnie wspierają TVN Turbo oraz Radio ESKA. Informacje oraz zapisy na spartanrace.pl.

Reebok Spartan Race to innowacyjny bieg przeszkodowy na światową skalę. Trzy podstawowe biegi różnią się dystansem, liczbą przeszkód i trudnością. Dystans Spartan SPRINT (5+km, 25+ przeszkód), Spartan SUPER (13+ km, 30+ przeszkód) i Spartan BEAST (20+ km , 35+ przeszkód). Trasa wyścigu usiana jest różnymi przeszkodami: błotem, drutem kolczastym, ścianami, linami i ogniem. Jeśli uczestnik pokona te 3 dystanse- zdobywa specjalny medal zwany TRIFECTA .

Organizowane są również biegi dla dzieci i młodzieży (dystans 750 m-2,5 km), Spartan Special (bieg dla osób niepełnosprawnych lub upośledzonych). Dla najbardziej wymagających oferowane jest grupowe Hurricane Heat (wyzwanie w stylu-bootcamp) oraz Ultra Beast (40+ km, 60+ przeszkód).


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 5

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.