Rozrywka

Mieszkańcy gminy Garwolin bawili się na Rodzinnym Pikniku Strażackim

Dodano:
garwolin - Mieszkańcy gminy Garwolin bawili się na Rodzinnym Pikniku Strażackim

30 lipca przy budynku OSP w Sulbinach odbył się Rodzinny Piknik Strażacki. W programie nie zabrakło atrakcji dla dzieci i dla dorosłych.

Wydarzenie rozpoczęło się Mszą św. pod kaplicą parafii pw. Jana Pawła II w Sulbinach, którą odprawił proboszcz ks. Andrzej Lemieszek. Po mszy nastąpił uroczysty przemarsz jednostek na plac przy OSP w Sulbinach. Strażakom w trakcie nabożeństwa i przemarszu towarzyszyła Orkiestra Dęta OSP w Pilawie, pod batutą Krzysztofa Czajki. Wójt gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk oraz poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak przywitali wszystkich zebranych i oficjalnie otworzyli piknik.
W pikniku uczestniczył również starosta garwoliński Marek Chciałowski.

Około godz. 13.00 rozpoczęły się turnieje piłki nożnej oraz plażowej między jednostkami OSP.
W I Turnieju Piłki Nożnej Drużyn OSP o Puchar Prezesa Gminnych Ochotniczych Straż Pożarnych I miejsce zajęła OSP Rębków, II miejsce OSP Taluba-Feliksin, a III miejsce OSP Ruda Talubska.

Natomiast w I Turnieju Piłki Siatkowej Plażowej Drużyn OSP o Puchar Prezesa Gminnych Ochotniczych Straż Pożarnych I miejsce zajęli gospodarze - OSP Sulbiny, II miejsce OSP Rębków, a III miejsce - OSP Wola Władysławowska.

REKLAMA:


W trakcie festynu można było oglądać wystawę zabytkowego sprzętu strażackiego. W programie były również pokazy ratownictwa straży pożarnej oraz pokaz bojówki w wykonaniu kobiet z OSP Miętne. Gwiazdą pikniku był znany satyryk Tadeusz Drozda. Panie mogły spróbować swoich sił w tańcu latino fitness, który poprowadziły instruktorki Dominika Banaszek - Mroczek oraz Elżbieta Rosłoń. Nie zabrakło także atrakcji dla najmłodszych. Dzieci mogły korzystać z bezpłatnego placu zabaw, dmuchanych zamków, basenu z piłeczkami, przejechać się na byku, wziąć udział w zabawach z animatorem. Ponadto dzieci mogły korzystać z kącika malowania twarzy, zjeść watę cukrową, popcorn i inne smakołyki. Kto chciał się schłodzić, mógł skorzystać ze zraszaczy rozstawionych przez strażaków.

Pogoda podczas imprezy dopisała do samego końca.

Zabawa taneczna przy zespole ACTIV oraz DJ Tomim trwała do późnego wieczora.

źródło: GCAK/własne - AS
zdjęcia: własne/GCAK

Odwiedź nas na facebooku

Galeria 156

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.