Rozrywka

Wycieczka z GOK w Borowiu

Dodano:
garwolin - Wycieczka z GOK w Borowiu

W środę 2 sierpnia Gminny Ośrodek Kultury w Borowiu zorganizował wycieczkę do Majdanku i Lublina.

Pierwszym etapem wyjazdu było zwiedzanie Niemieckiego Obozu Koncentracyjnego w Majdanku. 

- Muzeum to przerażające miejsce. To co zobaczyliśmy w obozie: komory do zagazowywania ludzi, fragment drogi budowanej przez więźniów, przytłaczają. Historie ludzi opisane w muzeum sprawiają, że człowiek docenia to co ma. Na Majdanku wszyscy mogliśmy się wyciszyć i pomyśleć choć przez chwilę o tragicznym losie osób, które tam zginęły. Był to moment na refleksje i przemyślenie tego, ile warte i jak kruche jest ludzkie życie
– mówi Katarzyna Iwaniec,dyrektor GOK w Borowiu.

REKLAMA:


Następnie wycieczka udała się do Lublina. - Grupa 22 osób z przewodnikiem Teresą Bożek zwiedziła zamek a w nim Kaplicę Trójcy Świętej, w której znajdują się średniowieczne freski stanowiące unikatowe dzieło sztuki. Z zamku przechodząc przez bramę, udaliśmy się na magiczne stare miasto. Po drodze mijaliśmy średniowieczną wieżę obronną z cegły. Zwiedziliśmy katedrę, z cudownym wizerunkiem Matki Boskiej, oraz zakrystię akustyczną i krypty. Lublin okazał się miastem bardzo atrakcyjnym turystycznie, pełnym ciekawych zabytków i miejsc wartych uwagi – relacjonuje Katarzyna Iwaniec.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 57

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.