Wiadomości

Zderzenie audi i volvo w Górznie. Na miejscu śmigłowiec 'LPR' (wideo)

Dodano:
garwolin - Zderzenie audi i volvo w Górznie. Na miejscu śmigłowiec 'LPR' (wideo)

Dziś po godzinie 17.00 na łuku drogi powiatowej 1328W w okolicy ul. 11 listopada w Górznie zderzyły się dwa auta: audi i volvo. Na miejscu zdarzenia jest straż pożarna pogotowie ratunkowe, śmigłowiec LPR i policja.

Droga jest całkowicie zablokowana. Więcej szczegółów wkrótce.


AKTUAIZACJA 19.45 dodane WIDEO


-
Zgłoszenie o zdarzeniu otrzymaliśmy o 17.37. Kierujący audi 35-latek na łuku drogi uderzył w prawidłowo jadące volvo. 40-letni kierowca volvo został zabrany do szpitala na Szaserów. Kierujacy audi przewoził jeszcze 3 pasażerów. Był trzeźwy. Kierowca volvo nie został przebadany, ponieważ jego stan zdrowia na to nie pozwalał. Zostanie od niego pobrana krew do badań. - informuje sierż. szt. Krzysztof Sykuła z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 12

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Z rodziny (, #IP ff07ed8d3b) Odpowiedz

Zablokujcie komentarze..!!

(, #IP f43cddba94) Odpowiedz

DlacZego? Z której rodziny?

stołek (, #IP 7380472fbe) Odpowiedz

wszyscy kur... widzą jak obcy zapier... tym czasem wystarczy postać chwilę i zobaczyć jak jadą miejscowi WG itp. Na pamięć, na pamięć i jawnie ścinają ten zakręt.

milcz (, #IP cb3b079423) Odpowiedz

kołtunie

gość (, #IP 7380472fbe) Odpowiedz

WINĘ STWIERDZI SĄD bo na mandacie tam się nie skończyło, więc ekspercie nie sądź nikogo bo wy miejscowi ZAPIERRDALACIE tam na pamięć... Ja ostatnio tam mijałem miejscową furmankę co jechała 180km/h uwierzysz...

(, #IP 6d6c462ee7) Odpowiedz

Zostawmy ustalenia policji. Rodzina prosi o zglaszanie sie swiadkow wypadku.

(, #IP d1c76df4d4) Odpowiedz

Gdyby kierowca audi niezapiep...to chłopak by żył,kierowca audi mijał mnie w drodze do Górzna i jechał w terenie zabudowanym jak by był na autostadzie i jest świadek nawet tego który widział jak wieżdża w ten zakręt więc teraz to prościej jest zwalić winę na zmarłego bo bez pasów bo kamienie itd.to jest droga i każdy nią jedzie a nie pan z miasta lepszym samochod to cała droga jego trochę trzeba ruszyć rozumem

gość (, #IP 63d889e75a) Odpowiedz

gdybać można i można... i świadków tysiąc postawić... naoczny świadek może sobie mówić ile jechało audi i tak nic mu to nie da, nie jest to żadnym dowodem Ciekawe kto z was by się zgodził na zapłatę mandatu u policjanta który waszą prędkość mierzył wzrokiem? czy też byście wtedy przyznali mu rację, czy żądali dowodów. Na takich samych zasadach odbędzie się toczyć się ew. sprawa wypadku.

Realista (, #IP 3e81074f0e) Odpowiedz

To musisz się zgłosić na Policję jako potencjalny świadek do tego zdarzenia......

Pasy !!!!! (, #IP be5776e2b5) Odpowiedz

Ja w żadnym poście nie bronie kierowcy Audi i nie piszę, że kierowca Volvo jechał zbyt szybko, piszę tylko, że nie można oceniać jak się nie ma dowodów, bo to jest karalne ! Napisałem o pasach bo takie są fakty !

(, #IP 5501b392ea) Odpowiedz

Też napisałem o pasach bo w tym wypadku takie są fakty, że nawet zapięte pasy nie mają wpływu(lub bardzo niewielki) na rozmiar obrażeń poszkodowanego ! A w ogóle to skąd wiadomo, że kierowca Volvo miał niezapięte pasy?

Pasy !!!!! (, #IP be5776e2b5) Odpowiedz

Kierowca Volvo zginą bo jechał bez pasów, miał liczne obrażenia jamy brzusznej i zmiażdżoną czaszkę, w pasach by do tego nie doszło !!!!! Ludziom z Audi nic się nie stało, Volvo jest też bezpiecznym autem, więc nie osądzajmy nikogo, wyciągnijmy wnioski z rozsądkiem i przemyśleniem, łuk w lewo, kierowca bez pasów, nie mogło być inaczej.

analogiczny wypadek (, #IP ac8d40dc74) Odpowiedz

Przemieszczenia się ciała w kierunkach bocznych nie ograniczają zapięte pasy bezpieczeństwa lub ograniczają to przemieszczanie się w sposób jedynie nieznaczny. W przypadku osoby kierującej zapięcie pasa bezpieczeństwa nie uniemożliwia przemieszczania się ciała w stronę prawą, gdyż pas bezpieczeństwa nie ogranicza ruchu ciała kierującego w tą stronę. Wynika to z konstrukcji pasa bezpieczeństwa i miejsca jego mocowania. W opisywanym przypadku doszło do przemieszczenia się karoserii samochodu osobowego F. (...) w jego bocznej części do wnętrza kabiny samochodu i uszkodzenia ciała siedzącego na przednim, lewym siedzeniu kierującego. Stan ten spowodował powstanie zmian urazowych na lewej powierzchni ciała kierującego samochodem F.. Fakt zapięcia lub nie prawidłowo funkcjonujących pasów bezpieczeństwa nie ma żadnego wpływu na przemieszczenie się w stronę prawą siedzącej na siedzeniu kierowcy osoby, w przypadku tego przebiegu wypadku. Zakres i rozległość stwierdzonych u powód zmian urazowych nie zmieniłby się w przypadku gdyby miał on zapięte, prawidłowo funkcjonujące pasy bezpieczeństwa. Takie same obrażenia powstałyby zarówno w przypadku gdyby takie pasy były zapięte jak i w przypadku gdyby nie były one zapięte. Dowód: opinia biegłego sądowego z zakresu medycyny sądowej M. B. z dnia 4 sierpnia 2012r. ( k. 183- 186)

gość (, #IP 63d889e75a) Odpowiedz

a co powiesz kolego na pasy pirotechniczne bo może nawet takie były w Volvo. Czy nadal jesteś pewny swoich dowodów z 2012roku.

(, #IP ac8d40dc74) Odpowiedz

Eksperci Volvo cztery lata później przedstawili przełomowy „Raport o 28 000 wypadków”. W raporcie wykorzystano dane ze wszystkich wypadków samochodów marki Volvo w Szwecji z okresu jednego roku. Raport dowiódł jednoznacznie, że pas bezpieczeństwa ratowały życie i ograniczały występowanie urazów o około 50-60 procent.

Pasy !!!!! (, #IP be5776e2b5) Odpowiedz

Jakie boczne uderzenie, zobacz na dach Volvo ! Bok jest rozpruty przez Strażaków, siła uderzenia była ze strony czołowej pojazdu, nie miał szans, pasy nie zapięte, przez to prawdopodobnie nie zadziałały też poduszki powietrzne !

(, #IP da380857c3) Odpowiedz

poduszki zadziałały

(, #IP 5501b392ea) Odpowiedz

Nie prostopadle boczne ale pod skosem ...bo jeśli nie to jakim cudem Volvo znalazło się kilka metrów poza drogą ?!

100 % racji (, #IP 9792a8718f) Odpowiedz

Warto zobaczyć żeby tez nie zginąć w podobnych okolicznościach :-( https://www.facebook.com/truckerslife.eu/videos/1454336507980131/

(, #IP ac8d40dc74) Odpowiedz

Zderzenie boczne - obszary ciała które mogą odnieść obrażenia... (PHTLS) - Klatka piersiowa Zgniecenie ściany klatki piersiowej do środka może spowodować złamanie żeber, stłuczenie płuca lub urazy kompresyjne narządów znajdujących się w klatce piersiowej poniżej przepony, a także urazy wywołane przeciążeniem (np odma opłucnowa). Obrażenia tętnicy wywołane siłami ścinającymi również mogą być efektem bocznego przyspieszenia (25% obrażeń tętnicy wywołanych siłami ścinającymi powstaje w zdarzeniach bocznych). Obojczyk może zostać poddany ściskaniu i ulec złamaniu jeśli siła oddziałuje na bark. - Brzuch i miednica. Ingerencja w głąb pojazdu uciska i powoduje pęknięcie miednicy oraz wpycha głowę kości udowej z panewki. Dla pasażerów znajdujących się po stronie kierowcy istnieje duże ryzyko doznania urazu śledziony gdyś znajduje się ona po lewej stronie natomiast pasażerowie po stronie pasażera narażeni są na odniesienie obrażeń wątroby. - Szyja Tułów może przemieścić się tak że nie będzie tworzył jednej linii w głową zarówno w kolizjach bocznych jak i zdarzeniach tylnych. Miejsce przyczepu głowy znajduje się za środkiem ciężkości głowy i niżej od niego. Z tego powodu ruch głowy w stosunku szyi obejmuje zgięcie głowy na bok i rotację. Może to spowodować złamanie kręgów a jeszcze bardziej prawdopodobnie przemieszczenie powierzchni stawowych i zwichnięcie kręgów. - Głowa Może uderzyć w ramię drzwi, uderzenie z boku bliższego pasażerowi powoduje więcej obrażeń niż z dalszego

(, #IP ac8d40dc74) Odpowiedz

Pasy przy bocznym uderzeniu niestety nie chronią kierowcy !!!

eeee (, #IP cb3b079423) Odpowiedz

zginął bo byl wypadek jakby nie to to spokojnie by dojechał gdzie zamierzał

bx84 (, #IP 2315e06e6b) Odpowiedz

Jeżdżę tamtędy 5 dni w tygodniu, zakręty są na tej trasie notorycznie ścinane. Najgorsze są zakręty w Górznie - 3 po kolei i w Reducinie przed lasem jadąc od Żelechowa. MASAKRA. Nie raz uciekałam na pobocze, bo wariat z przeciwka połową mojego pasa zapitala. Aż strach. Jeszcze nasypali jakiegoś gruzu na pobocze, duże samochody narzucają go na asfalt, poślizg na zawołanie. Drogowcy też by mogli zadbać o drogę, asfalt to nie wszystko. Może by tak zielsko 2 metrowe wykosili żeby była jakaś lepsza widoczność? Było by widać z daleka czy coś z przeciwka jedzie. Ale po co...Bardzo współczuję rodzinie. Pomyślmy ,to mógł być każdy z nas :(

rab (, #IP f6009fd74e) Odpowiedz

jest tak jak piszesz 100%

gość (, #IP a4b4a77ace) Odpowiedz

to że jest trup i młody kierowca w audi wszyscy już go skazali i wytypowali na winnego, do tego bronicie chłopaka że swojej miejscowości... nie wy jesteście od oceny tej tragedii. spotkali się w niebezpiecznym łuku drogi, może razem jechali szybko,może oboje kierowców popełniło błąd, może kamień, może zły stan ogumienia lub układu kierowniczego w którymś aucie, oczywiście wytypowaliśmy obcego. z reguły to miejscowi znają swoje drogi i jeżdżą szybko na pamięć.nie bronie tu nikogo ale wasza stronniczość jest przerażająca.

Idiota z audi (, #IP 7f18d9a230) Odpowiedz

Mam nadzieję że kierowca audi zostanie odpowiednio ukarany tak żebyś idioto popamiętał do końca życia! !

(, #IP 8c61a8b828) Odpowiedz

Nie bądź złośliwy on napewno tego nie zapomni...do końca życia

Do przemyślenia (, #IP be5776e2b5) Odpowiedz

Nie oceniałbym tak pochopnie kierowcy Audi, jeżdżę tamtędy bardzo często i niestety bardzo często na tym łuku zakręt jest ścinany, jeśli tak, a na to wszystko wskazuje, to wina jest kierowcy Volvo. Zadaje sobie jeszcze jedno pytanie, czy kierowca Volvo miał zapięte pasy ???

(, #IP 0ac41f2930) Odpowiedz

Policja podała oficjalnie informację że kierowca Volvo jechał PRAWIDŁOWO WIĘC PO CO PRZEMYŚLENIA ?

Do przemyślenia (, #IP 9792a8718f) Odpowiedz

Policja na tym etapie może tylko przypuszczać, a jeśli tak jak tu sytuacja jest niejasna, to trafiają tylko w 30% :-(((( , na podania informacji prawidłowej trzeba poczekać, po dochodzeniu i przebadaniu sprawy przez biegłego. Wtedy oceniajcie dopiero kierowcę Audi, jeśli to potwierdzi dochodzenie, bo jeśli się okaże, że to wina kierowcy Volvo, to schowacie łby między nogi i przestaniecie tu zaglądać, a nikt z was nie wie co teraz może też czuć kierowca i pasażerowie Audi, no chyba że jesteście bezwzględni i sądzicie kogoś według siebie i mimo, że stała się tragedia, to śmierć człowieka nie robi na waszej psychice nic :-(

Biegły ? (, #IP cb3b079423) Odpowiedz

od brania kasy chyba ten biegły .Wrzuci programik auto crash i wprowadzi oczekiwane prędkości i dane i jakby co nie on a program winien .To nie są biegli oni w większości piszą opinie pod konkretne oczekiwanie . Napisze inaczej to więcej nic mu nie zlecą .

Do O (, #IP 49b1628d65) Odpowiedz

Nie musisz się tak unosić,bo to nie jest skierowane do strażaków. Władze powinny się wstydzić.

(, #IP 15314735b7) Odpowiedz

Jak się zapier...la to takie są skutki zginął niewinny człowiek zostawił żonę i dzieci,kondolencje dla rodziny

Wypadek (, #IP 49b1628d65) Odpowiedz

Prawda

Wypadek (, #IP 49b1628d65) Odpowiedz

A gdzie straż Górzeńska? Wypadek na miejscu,syrena wyła a oni nic,już z piąty raz! Wóz za banke i stoi,lepiej by Garwolin dostał,przynajmniej by wykorzystali.

O (, #IP 26fb9846fd) Odpowiedz

Przyjedz i sluchaj caly czas czy serena za kazdym razem wyje, pozniej komentuj. Jak wyje to jedziemy. Zreszta kazdy niech swojej dupy pilnuje. Ocene trzeba zaczynac od siebie chyba ze ma sie kompleksy.

Oznakowanie (, #IP 5186cc6265) Odpowiedz

To nie oznakowanie!!! Tylko durnie w swych samochodach,jak by nie za....lał to by nikomu krzywdy nie zrobił, kretyn!!!

(, #IP 0ac41f2930) Odpowiedz

Całkowicie się zgadzam. Cwaniaczek z audi za dobrze się poczuł na drodze

Gość (, #IP 798653fef5) Odpowiedz

Kierowca volvo zmarł w szpitalu ;(

ewa (, #IP a7f5390e5d) Odpowiedz

kondolencje dla rodziny...

(, #IP 51456598f2) Odpowiedz

skąd te informacje?

Gość ??? (, #IP 99a099950e) Odpowiedz

Skąd takie informacje masz? Potwierdzone ?

Aaa (, #IP fd28c24fda) Odpowiedz

Niestety to prawda, kierowca nie żyje, taki dobry człowiek.Tak mi przykro

(, #IP 764043789f) Odpowiedz

znała Pani/Pan tego kierowcę

(, #IP fd28c24fda) Odpowiedz

Tak, znałam go bardzo dobrze, nie mogę powiedzieć o nim złego słowa.zawsze rozsądny.żal

Ten zakręt to istna tragedia! (, #IP 603243cb4e) Odpowiedz

Wypadek miał miejsce na ul JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO! Zwróćcie proszę uwagę na OZNAKOWANIE tego ostrego zakrętu ( w krzakach kilka set metrów wcześniej tylko żółte ostrzezenie o zakręcie) Pobocza usypane kamieniami, kierowcy ciągle go ścinają mijają sie na milimetry z rowerzystami, pieszymi i innych samochodami. Już nie wspominając o ogrodzeniu posesji ludzi mieszkających tuż za tym zakrętem (rozwalone 2 raz w tym miesiącu) Może tragedia sprawi, że wyrosną tam ODPOWIEDNIE OZNAKOWANIA!

(, #IP 118a892b8c) Odpowiedz

Jeżdżę ta droga codziennie, jak się nie zapierd...la tylko jedzie normalnie to się nic nie dzieje. Fakt ze tam zawsze na jezdni leżą kamienie z poboczy to inna sprawa, odpowiada za to właściciel drogi czyli Starostwo.

(, #IP 9675ad1ed7) Odpowiedz

Zakręt jak wiele innych tylko niektórzy kierowcy bez wyobraźni.

aaa (, #IP e391633522) Odpowiedz

A moze czesciej bedzie sie tam policja pojawiac?? I skonczy się wreszcie scinanie tego zakrętu... Absolutnie zgadzam się że oznakowanie jest fatalne

Policja (, #IP cb3b079423) Odpowiedz

Policja to na prostej w samorządkach woli stać