Sport

Sukces Roberta Głowali

Dodano:
garwolin - Sukces Roberta Głowali

5 sierpnia na Starym Mieście w Gdańsku odbył się 24. Bieg Świętego Dominika na dystansie 5 i 10 km. Dłuższy dystans to były jednocześnie Mistrzostwa Polski PZLA w biegu ulicznym. Robert Głowala (na zdjęciu z archiwum KG w niebieskiej koszulce) w klasyfikacji MP zajął 5. miejsce, dobiegając na metę ósmy w kolejności.

Łącznie w biegu na 10 km wystartowało 46 zawodników, w tym 6 obcokrajowców. W zawodach tych po raz trzeci wystąpił nasz wielokrotny rekordzista i czwarty zawodnik ostatnich Mistrzostw Polski w Białymstoku Robert Głowala.

W wysokiej temperaturze, na trudnej trasie gdzie nie brakowało kostki brukowej i licznych, ostrych zakrętów, nasz biegacz zajął w Mistrzostwach Polski PZLA piąte miejsce w czasie nowego rekordu powiatu – 30’15”, wbiegając na metę jako ósmy w kolejności. W biegu tym zwyciężył Kenijczyk Biwott Wycliffe – 29’02”, a mistrzostwach kraju triumfował Marcin Chabowski z Pomeranii Szczecinek.

Należy dodać, że PZLA odrębnie notuje rekordy na bieżni i odrębnie w biegach ulicznych.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

brawo (, #IP 8532e59a2e) Odpowiedz

Robert super z progresją - gorzej z wiktusami - miało być wielkie BUM - a wyszło PLUM! Nie pomaga chyba już piąty trener - no ale na straż to wystarcza i na robienie hałasu też.

Gratulacje dla Roberta (, #IP 1da8ed131a) Odpowiedz

Klasa wynik, mamy biegacza europejskiego formatu

(, #IP a41b4dd9d7) Odpowiedz

Oby wiecej takich zwycięstw :)

august (, #IP 8cd268784e) Odpowiedz

brawo chłopaku