Wiadomości

Pomóżmy Mateuszowi podczas Dni Żelechowa

Dodano:
garwolin - Pomóżmy Mateuszowi podczas Dni Żelechowa

Już 27 sierpnia, podczas Dni Żelechowa, oprócz atrakcji zapewnionych przez organizatorów, będzie można wspomóc szczytny cel – leczenie i rehabilitację 16-letniego Mateusza Grzyba, chorego na nieuleczalną mukowiscydozę.

- W mukowiscydozie czas liczy się inaczej: ilość spędzonych dni w szpitalu, ilość zażywanych tabletek, ilość godzin inhalacji i drenaży, czas oczekiwania na przeszczep – dzieli się Iwona Grzyb, mama Mateusza. Chłopiec czeka na przeszczep wątroby, ponieważ została ona uszkodzona przez mukowiscydozę.

Mateusz z Władysławowa (gm. Żelechów) na co dzień jest radosnym, bardzo zdolnym i pracowitym uczniem. Sytuacja zdrowotna spowodowała, że pobiera indywidualne nauczanie. Choroba towarzyszy mu od urodzenia. Z tego powodu, że w każdej chwili mogą wystąpić duszności uniemożliwiające oddychanie i krwotok z przełyku (żylaki przełyku), nastolatek wymaga 24-godzinnej opieki. Do tego, aby żyć, Mateusz potrzebuje pieniędzy m.in. na: sprzęt i codzienne zabiegi fizjoterapeutyczne, suplementację enzymami trzustkowymi, witaminy, antybiotykoterapię, dietę wysokokaloryczną, nutridrinki. Ze względu na trudną sytuację finansową, jego rodzice zwrócili się o pomoc do Caritas Diecezji Siedleckiej. Z pomocą ruszyli również znajomi i przyjaciele.

REKLAMA:


- Jako matki wyszłyśmy z inicjatywą utworzenia podczas Dni Żelechowa stoiska dla Mateusza Grzyba. Dzięki pomocy siedleckiej Caritas przeprowadzimy kiermasz, loterię i zbiórkę pieniędzy do puszek - wymienia Agnieszka Gomuła z Klubu Dziecka, Rodzica i Opiekuna w Żelechowie działającego przy tamtejszym MGOK’u. Na tym jednak wsparcie się nie kończy.

Mateusz Grzyb posiada w Caritas Diecezji Siedleckiej utworzone subkonto, na które można przekazywać darowizny i 1% podatku. Wpłat prosimy dokonywać na konto: BS Siedlce 78 9194 0007 0027 9318 2000 0010 z dopiskiem „23214 – Grzyb Mateusz”.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

(, #IP 6d6c462ee7) Odpowiedz

Zbierzmy się i pomóżmy chłopakowi!