Wiadomości

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (27 listopada - 3 grudnia 2017 r. )

Dodano:
garwolin - Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (27 listopada - 3 grudnia 2017 r. )

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.

27 listopada 2017 r.

Plama oleju w Żelechowie

Przed godz. 22 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o plamie oleju na drodze w Żelechowie. Działania jednostek OSP Żelechów oraz Wola Żelechowska polegały na sorpcji rozlanego oleju napędowego. Akcja trwała blisko jedną godzinę.

28 listopada 2017 r.

Zdarzenie drogowe w Damianowie, gm. Trojanów

Po godz. 2 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Damianowie, gdzie samochód osobowy marki Volkswagen Passat zjechał z drogi, uderzył w słup telefoniczny i dachował. Pomocy medycznej osobom podróżującym pojazdem udzielił zespół pogotowia ratunkowego. Działania straży polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia. W akcji trwającej blisko sześć godzin uczestniczyły dwa zastępy PSP i dwa zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe w Lipówkach
Przed godz. 8 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Lipówkach, gdzie samochód osobowy marki Fiat Punto zjechał z drogi i uderzył w ogrodzenie posesji, przy wiacie przystankowej. Pomocy medycznej mężczyźnie, który w momencie zaistnienia zdarzenia znajdował się na przystanku udzielił zespół pogotowia ratunkowego. Osoby podróżujące pojazdem nie odniosły obrażeń. Strażacy zabezpieczyli miejsce działań oraz odłączyli zasilanie elektryczne w pojeździe. W akcji trwającej ponad dwie godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP i zastęp OSP Pilawa.

30 listopada 2017 r.

Zdarzenie drogowe w Korytnicy

Przed godz. 9 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Korytnicy, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Opel Zafira i Suzuki Swift. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, którą następnie przekazali przybyłemu na miejsce zespołowi pogotowia ratunkowego. Ponadto odłączono zasilanie elektryczne w pojazdach. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i dwa zastępy OSP.

Pożar pieca elektrycznego w zakładzie produkcyjnym w Lipówkach
Po godz. 12 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze pieca elektrycznego w zakładzie produkcyjnym w Lipówkach. Przybyły na miejsce dowódca akcji stwierdził, że pożar został ugaszony przez pracowników przy użyciu gaśnic proszkowych oraz piachu. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz monitorowali temperaturę wewnątrz pieca. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP i zastęp OSP Lipówki.

REKLAMA:


Pożar sadzy w kominie budynku mieszkalnego na Osiedlu Wilga
Przed godz. 18 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w kominie budynku mieszkalnego na Osiedlu Wilga. Działania strażaków polegały na wygaszeniu pieca oraz podaniu proszku gaśniczego do komina. Następnie usunięto sadze z przewodu kominowego z użyciem wyciora. W akcji uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz trzy zastępy OSP. Działania trwały ponad jedną godzinę.

1 grudnia 2017 r.

Pożar sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Kobylnicy, gm. Maciejowice

Po godz. 20 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Kobylnicy. Działania straży polegały na podaniu proszku gaśniczego do komina, a następnie strąceniu sadzy przy pomocy wyciora. W akcji uczestniczyły dwa zastępy OSP. Działania trwały blisko dwie godziny.

3 grudnia 2017 r.

Zdarzenie drogowe na modernizowanym odcinku krajowej „17” w Sulbinach

Po godz. 8 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na modernizowanym odcinku krajowej „17” w Sulbinach, gdzie samochód osobowy marki Seat Ibiza zjechał z drogi i zatrzymał się w pobliskim cieku wodnym. Pojazd znajdował się na kołach, a jego przednia część była zanurzona w wodzie. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wydobyciu pojazdu z cieku wodnego oraz odłączeniu zasilania elektrycznego. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP.

W wyniku intensywnych opadów śniegu 30 listopada i 1 grudnia strażacy interweniowali 13 razy. Działania polegały głównie na usuwaniu konarów lub całych drzew z dróg oraz z nad linii energetycznych m. in. w Starym Puznowie, Korytnicy, Przykorach, Piotrówku, Łucznicy, Wildze, Podoblinie, Woli Rębkowskiej i Puznówce.


Autor: Adrian Stoń

Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.