Wiadomości

Politycy i przyjaciele prezydenta Lecha Kaczyńskiego zawitali do naszego powiatu… na rowerach!

Dodano:
garwolin - Politycy i przyjaciele prezydenta Lecha Kaczyńskiego zawitali do naszego powiatu… na rowerach!

Od ośmiu lat przyjaciele i współpracownicy prezydenta Lecha Kaczyńskiego przemierzają na rowerach około 500 kilometrów, aby uczcić jego pamięć oraz 95 osób, które towarzyszyły mu w samolocie do Katynia w 2010 roku. Uczestnicy rajdu odwiedzają miejscowości, które śp. prof. Lech Kaczyński wizytował podczas swojej niedokończonej kadencji prezydenckiej.

- Osiem lat jeździmy w takiej osobistej pielgrzymce. Pracowaliśmy ze śp. prezydentem, znaliśmy bardzo dobrze wiele osób, które 10 kwietnia 2010 roku były na pokładzie samolotu – mówi Marcin Wierzchowski.

Tegoroczna edycja rajdu liczy dziesięciu uczestników są wśród nich m.in.: Marcin Wierzchowski, Michał Grodzki, Kamil Bączyk, Zbigniew Chmiel, Kacper Siwik, Wojciech Ołdakowski, Wacław Klemp, Adam Niedziałek.

VIII Rajd Rowerowy im. Lecha i Marii Kaczyńskich i 94. ofiar katastrofy smoleńskiej wyruszył dziś z Warszawy. Uczestników rajdu odprawił rano prezydent Andrzej Duda. Po kilku godzinach jazdy rowerzyści zatrzymali się na krótką modlitwę w Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Mariańskim Porzeczu. Około godziny 18.00 do rajdu dołączył członek Rady Dzieci i Młodzieży RP Jakub Nowak, który towarzyszył uczestnikom na terenie gminy Wilga i gminy Maciejowice.

W Maciejowicach rajdowicze zostali powitani przez przedstawicieli komitetu gminnego Prawa i Sprawiedliwości oraz władz lokalnych. Po krótkiej rozmowie z mieszkańcami wszyscy udali się przed budynek ratusza gdzie wmurowana jest tablica upamiętniająca wizytę prezydenta Lecha Kaczyńskiego z 2009 roku. Kwiaty oraz zapalone znicze złożyły delegacje uczestników rajdu, komitetu gminnego PiS oraz Urzędu Gminy Maciejowice.

REKLAMA:


-Każdego roku mieszamy trasy, jeździmy różnymi wariantami. Maciejowice odwiedzamy ze względu na gościnność i przychylność samorządu, wójta gminy, posła Grzegorza Woźniaka i lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości, które pamiętają o panu prezydencie Kaczyńskim i wszystkich tragicznie zmarłych osobach w Smoleńsku
– dodał Wierzchowski.

Po przebyciu blisko 90 kilometrów rowerzyści zostaną w Maciejowicach na noc by regenerować siły. Jutro rajdowicze dotrą do Radomia. Kolejne przystanki to m.in. Opatów, Połaniec i Busko Zdrój. Rajd zakończy się 18 kwietnia na Wawelu w 8. rocznicę pogrzebu Pary Prezydenckiej.

Uczestnikom rajdu życzymy powodzenia!

Mat.pras.
zdj.: KN, GOK Maciejowice

Odwiedź nas na facebooku

Galeria 14

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

blick (, #IP c409073159) Odpowiedz

Ciekawe czy Kubuś, Michaś Tomuś i poseł znamienity Woźniak beda tak chojrakowac po wyborach, jak przyjdzie kase zalatwiac dla gminy............

Wisełka (, #IP 4056033ca6) Odpowiedz

Czy JK musi tak promować swojego starszego kolegę Tomka pisząc na każdym portalu pochwalne peamy. Żeby czasami nie przeholował i nie zaszkodził mu. Już niedlugo koniec popisywania się Woźniaka, Jaworskiego, Nowaka czy innych celebrytów którzy potrafią tylko pływać.

(, #IP af8f85b381) Odpowiedz

Mój syn zapytał-Mamo, a czy po śmierci Papieża też były miesięcznice i takie rajdy?

Tomek (, #IP a277497d31) Odpowiedz

Minister Sasin przyjechał do swoich kolegów parlamentarzystów a wójt się do niech przykleił. Ale wstyd. Dobrze, że od jesieni Tomek będzie wójtem

(, #IP 6fc72317fb) Odpowiedz

A GDZIE EDWARD J I JEGO SYN

Za co funkcje (, #IP e4464bf252) Odpowiedz

myślę, że wraz z przegraną PIS u zakończą się stołki dla Jaworskich i pozostałych

(, #IP e4464bf252) Odpowiedz

Miało być lepiej a jest owiele gorzej jak było

Robert (, #IP 136d8b84bf) Odpowiedz

Ośmiu wymienionych na 10 jadacych!!! Nieładnie.

Eduardo (, #IP 097e9daff2) Odpowiedz

Pisząc o tym celebryta KN myślał jak tu się na fotce załapać a nie sprawdzić ilu ludzi jechało. A gdzie posła Woźniaka zgubili? Nie zdążył dojechać? Dziękujemy Panie Wójcie za zorganizowanie wszystkiego i panu Ministrowi Sasinowi za przyjazd, bo posłowie niezbyt często odwiedzają Maciejowice.

około godziny 18.00 (, #IP e0736900c0) Odpowiedz

Około godziny 18.00 dołączył do rajdu członek Rady J. K. a więc zdążył się tylko na fotografie pod ratuszem