Sport

Robert Głowala z wicemistrzostwem AMP i nowym rekordem

Dodano:
garwolin - Robert Głowala z wicemistrzostwem AMP i nowym rekordem

W dniach 26-27 maja odbyły się w Lublinie Akademickie Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce. Bardzo dobrze zaprezentowali się w nich biegacze „Wilgi” Garwolin : Robert Głowala - Politechnika Łódzka i Mateusz Kondej – AWF Warszawa. Nasi długodystansowcy wystąpili na dystansie 3000m, w którym wystartowało aż 64 zawodników. Doskonale pobiegł w tym gronie Robert Głowala, który zdobył srebrny medal i tytuł wicemistrza Polski AMP, a wynikiem 8.17.78s ustanowił nowy rekord powiatu seniorów

(średnia na 1 kilometr 2’46”).

Robert Głowala wypełnił tym samym normę na I klasę sportową. Zwyciężył Dawid Malina AGH Kraków, który pokonał Roberta o 0.62 sekundy.  Drugi  z naszych  zawodników – Mateusz Kondej zajął I m w relacji Akademii Wychowania Fizycznego,  a  wynikiem 8.40.35s ustanowił nowy rekord życiowy.

Robert na zdjeciu pierwszy od prawej

Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.