Wiadomości

Podpisali umowy na remont strażnic w powiecie garwolińskim

Dodano:
garwolin - Podpisali umowy na remont strażnic w powiecie garwolińskim

Wyremontowana posadzka oraz instalacja elektryczna w strażnicy OSP w Gocławiu, remont zaplecza socjalnego w strażnicy w Kobylej Woli, czy odnowione elewacje remizy w Izdebniku, to tylko kilka przykładów prac modernizacyjnych, które będą możliwe, dzięki wsparciu z budżetu Mazowsza. 29 czerwca umowy na realizację 48 projektów o wartości 1,1 mln zł podpisali wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc oraz przedstawiciele gmin z subregionu

 siedleckiego. Do powiatu garwolińskiego trafi ponad 257 tys. zł.Na Mazowszu jest blisko dwa tysiące jednostek OSP, w których aktywnie działa blisko 75 tys. strażaków. Druhowie z Mazowsza są świetnie przygotowani do wykonywania powierzonych im zadań. Są przeszkoleni zarówno z zakresu ratownictwa drogowego, jak i medycznego. Co ważne, dysponują coraz lepszym sprzętem strażackim, w tym nowoczesnymi samochodami ratowniczo-gaśniczymi. Jest to możliwe również dzięki środkom z budżetu województwa. Od lat samorząd Mazowsza wspiera ochotnicze straże pożarne. Od 2006 r. do 2017 r. przekazał na zakup sprzętu i samochodów przeciwpożarowych ponad 71 mln zł. W tym czasie wsparcie otrzymało niemal 2995 jednostek OSP. Pozwoliło to zakupić przeszło 500 samochodów pożarniczych, ponad 20 łodzi, a także ponad 150 zestawów ratownictwa technicznego lub medycznego.

– Gminy z subregionu siedleckiego aktywnie sięgają po środki zewnętrzne. I tym razem nie było inaczej. Wsparcie z budżetu Mazowsza pozwoli na wyremontowanie 48 strażnic. Strażacy ochotnicy to lokalni bohaterowie, z oddaniem i poświęceniem ratujący ludzi i ich dobytek. To ludzie, których warto i trzeba naśladować, to też nierzadko autorytety dla młodych. Cieszę się, że możemy wesprzeć środami z budżetu Mazowsza ich swoiste miejsca pracy – podkreśla wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

W tym roku samorząd Mazowsza zdecydował o uruchomieniu dodatkowego wsparcia dla mazowieckich OSP. Tym razem pieniądze trafią na remonty budynków strażnic OSP. Dzięki 5 mln zł dotacji uda się zrealizować 214 przedsięwzięć na terenie całego Mazowsza. 1,1 mln zł trafi do subregionu siedleckiego. Strażacy ochotnicy najczęściej aplikowali o środki na wymianę dachów strażnic, bram garażowych, a także drzwi i okien w budynkach. OSP środki z budżetu Mazowsza przeznaczą również na nowe elewacje i posadzki, a także instalacje elektryczne i wentylacyjne. Maksymalna dotacja wyniosła ok. 23,7 tys. zł.

REKLAMA:


– Od lat przeznaczamy środki na zakup samochodów czy specjalistycznego sprzętu dla strażaków. W tym roku udało nam się wygospodarować pieniądze także na remonty strażnic. Chodzi o bezpieczeństwo ludzi, którzy bez wahania niosą pomoc mieszkańcom nie tylko podczas pożarów, ale także wypadków samochodowych czy klęsk żywiołowych – mówi Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego.


LISTA PROJEKTÓW DOFINANSOWANYCH NA TERENIE POWIATU GARWOLIŃSKIEGO

OSP

gmina

powiat

nazwa zadania

kwota dofinansowania

Gocław

Pilawa

garwoliński

Remont posadzek oraz instalacji elektrycznych strażnicy

23 742,00

Kobyla Wola)

Górzno

garwoliński

Remont zaplecza socjalnego strażnicy

23 742,00

Podebłocie

Trojanów

garwoliński

Remont ścian i posadzki garażu strażnicy

23 742,00

Parysów

Parysów

garwoliński

Remont dachu strażnicy

23 742,00

Garwolin

Garwolin

garwoliński

Remont tynków oraz instalacji elektrycznej i hydraulicznej w pomieszczeniu sanitarnym strażnicy

20 000,00

Wola Żelechowska

Żelechów

garwoliński

Remont posadzki strażnicy

23 742,00

Izdebnik

Garwolin

garwoliński

Remont elewacji strażnicy

23 742,00

Brzegi

Miastków Kościelny

garwoliński

Remont pomieszczeń sanitarnych oraz aneksu kuchennego strażnicy

23 742,00

Łaskarzew

Łaskarzew

garwoliński

Remont dachu strażnicy

23 742,00

Wilga

Wilga

garwoliński

Remont instalacji elektrycznej strażnicy

23 742,00

Chromin

Borowie

garwoliński

Remont posadzki oraz instalacji elektrycznej strażnicy

23 742,00


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 7

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.