Kronika policyjna, interwencje straży pożarnej

Interwencje z dnia 2010-03-01

Dodano:

Kronika policyjna
 
27.02.10
 
W nocy z 26 na 27 lutego na terenie gminy Trojanów nieznani sprawcy po wybiciu szyby i pokonaniu kraty w oknie dostali się do wnętrza sklepu, skąd zabrali 10 paczek papierosów, słodycze oraz butelkę wina. Straty wstępnie oszacowano na kwotę około 500 zł. Mienie było ubezpieczone na wypadek kradzieży. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z posterunku w Trojanowie.
 
Tej samej nocy na terenie Garwolina nieznani sprawcy po wyważeniu drzwi na zapleczu weszli do pomieszczeń gdzie stały automaty do gier i włamując się do czterech z nich ukradli znajdujące się tam pieniądze. Ponadto z pomieszczenia skradziono również 10 kart startowych sieci komórkowej oraz drobną sumę pieniędzy. Łączne straty pokrzywdzeni określili na kwotę ponad 7,5 tys. zł. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z komendy w Garwolinie.
 
26.02.10
 
Na terenie Pilawy policjanci zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę. 63-letni mężczyzna miał 1,26 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z posterunku w Pilawie.
 

REKLAMA:

25.02.10
 
W nocy z 24 na 25 lutego nieznani sprawcy ukradli cztery miedziane rynny spustowe z budynku kościoła położonego w Łaskarzewie. Wartość start oszacowano na kwotę 400 zł. Skradzione rynny odnaleziono na jednym z punktów skupu złomu położonych na terenie gminy Garwolin. W tej chwili policjanci ustalają sprawców tego zdarzenia.
 
24.02.10
 
W nocy z 23 na 24 lutego nieznany sprawca z nieogrodzonej posesji w Garwolinie zabrał przyczepkę samochodową, która stała na wjeździe do posesji. Na przyczepce stały dwie metalowe klatki. Pokrzywdzony wartość poniesionych strat określił na kwotę 2,4 tys. zł. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z komendy w Garwolinie.
 
Zatrzymany na gorącym uczynku, Garwolin (25.02.2010)  
Trzy miesiące aresztu dla zatrzymanego przez policjanta na gorącym uczynku sprawcy kradzieży przedmiotów z cmentarza. Taką decyzję podjął sąd wobec 33-letniego mężczyzny. 33-latek z cmentarza położonego na terenie gminy Miastków Kościelny kradł figurki ukrzyżowanego Jezusa. Miały one trafić … na złom.
22 lutego dzielnicowy z posterunku Policji w Miastkowie Kościelnym w czasie obchodu dzielnicy zatrzymał na terenie cmentarza mężczyznę, który zdejmował z pomników figurki ukrzyżowanego Jezusa. Jak się później okazało miały one trafić na skup złomu. Łącznie z grobów zniknęło 29 takich figurek.
Zatrzymany mężczyzna w trakcie przesłuchania przyznał się do kradzieży. Był on już wcześniej notowany przez policję. Wszystkie zdemontowane figurki zostały odzyskane przez policjantów. Obecnie na posterunek zgłaszają się pokrzywdzeni, którzy będą mogli odebrać utracone przedmioty.
Wczoraj na wniosek Komendy Policji w Garwolinie i Prokuratury Rejonowej sąd zastosował wobec sprawcy kradzieży tymczasowy areszt na trzy miesiące. Mężczyzna trafił już do zakładu karnego.
Za ograbianie miejsc spoczynku zmarłych grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.


Interwencje straży pożarnej

23.02.10
Garwolin ul. Targowa – zalany dojazd do sklepu Topaz. w działaniach brał udział 1 zastęp JRG

24.02.10
Mroków - wypadek drogowy . Samochód osobowy dachował, dwie osoby poszkodowane przewieziono do szpitala. W działaniach brały udział 1 zastęp JRI i 1 OSP.
Melanów - zalana posesja w wyniku niedrożnego przepustu. Wodę wypompowano do pobliskiego rowu. W działaniach brała udział miejscowa OSP.

205.02.10
Izdebno - zalana posesja w wyniku niedrożnego przepustu. Działania prowadziła miejscowa OSP.
Garwolin ul. Zagrodowa – zalana piwnica budynku mieszkalnego. W działaniach brał udział 1 zastęp JRG.
Unin - zalana piwnica bud. mieszkalnego. W działaniach brał udział 1 zastęp OSP.
Garwolin ul. Boczna - zalane posesje. działania straży polegały na udrożnieniu przepustu w celu odpływu wody do rowu. W działaniach brał udział 1 zastęp JRG.

26.02.10
Kozice - podtopiona droga gminna. Działania straży polegały na wykopaniu szpadlami rowka celem odprowadzenia wody. W działaniach brał udział 1 zastęp OSP.
Garwolin ul. Wiejska – podtopiona ulica. Działania straży polegały na udrożnieniu trzech przepustów co doprowadziło do sukcesywnego odpływania wody. W działaniach brał udział 1 zastęp JRG.
Żelechów – podtopiony budynek przy stadionie. Działania straży polegały na udrożnieniu studzienki kanalizacyjnej oraz wypompowaniu wody z obiektu. W działaniach brał udział 1 zastęp OSP.
Izdebno Kolonia - zalana piwnica w wyniku pęknięcia rury wodociągowej. Działania straży polegały na zakręceniu zaworu przed budynkiem i wypompowaniu wody z piwnicy. W działaniach brał udział 1 zastęp OSP.

27.02.10
Łaskarzew – w wyniku topniejącego śniegu gwałtownie wzrósł poziom wody w stawie. Działania straży polegały na udrożnieniu stawideł. W działaniach brał udział 1 zastęp OSP.
Pilawa - zalana piwnica budynku mieszkalnego. W działaniach brał udział 1 zastęp OSP.
Lewików - zalana posesja. Działania straży polegały na wypompowaniu wody przy pomocy dwóch pomp. W działaniach brały udział2 zastępy OSP.
Garwolin ul. Boczna - zalana ulica. Działania straży polegały na wypompowaniu wody przy pomocy pomp. Ze względu na dużą ilość wody z polecenia burmistrza zadysponowano koparkę, która wykopała rów umożliwiający spływ wody do rzeki. W działaniach brał udział 1 zastęp JRG i 3 OSP.
Choiny - zalana ulica. W działaniach brał udział 2 zastępy OSP.
Lewików - podtopiona posesja. Wykopano rów oraz wypompowano wodę przy pomocy pomp. W działaniach brały udział 3 OSP.
Izdebnik - podtopiona posesja. działania straży polegały na wypompowaniu wody z posesji. W działaniach brał udział 1 zastęp OSP.
Łaskarzew - nadmierna ilość wody w stawie. Działania straży polegały na udrożnieniu przepustu prze rozkucie lodu. W działaniach brał udział 1 zastęp OSP.
Trąbki - zalana piwnica budynku mieszkalnego. W działaniach brał udział 1 zastęp OSP.

28.02.10
Pilczyn - podtopiona posesja. Działania straży polegały na udrożnieniu przepustu. W działaniach brał udział 1 zastęp OSP.
Garwolin ul. Wyszyńskiego - staw na rzece Wilga. Działania straży polegały na usunięciu gałęzi przy stawidłach celem swobodnego przepływu wody. W działaniach brał udział 1 zastęp JRG.

01.03.10
Sulbiny Dolne - podtopiona posesja. Działania straży polegały na wypompowaniu wody do pobliskiego rowu oraz obwałowaniu workami z piaskiem posesji. W działaniach brały udział 4 zastępy JRG i 6 OSP.
Wola Życka - działania straży polegały na usunięciu gałęzi przy stawidłach celem swobodnego przepływu wody. W działaniach brał udział 1 zastęp OSP.
Sulbiny – konar drzewa na drodze. Działania straży polegały na pocięciu drzewa na kawałki i usunięcia do rowu.
Trąbki - zalana piwnica budynku mieszkalnego. W działaniach brał udział 1 zastęp OSP.
Gończyce - zalana piwnica budynku mieszkalnego. W działaniach brał udział 1 zastęp OSP.
Rębków - podtopione dwie posesje. Działania straży polegały na wypompowaniu wody przy pomocy pomp szlamowych i pożarniczych do pobliskiego rowu. Następnie przy pomocy koparki udrożniono i pogłębiono rowy wzdłuż posesji. W działaniach brał udział 1 zastęp JRG i 3 OSP.
Garwolin ul. Spacerowa, Sośninka, Żelechów, Oziemkówka , Pilczyn, Unin, Łąki - podtopione posesje, wodę usuwały miejscowe OSP.
Oziemkówka – wał na rzece Wildze. Działania straży polegały na uszczelnieniu wału przy pomocy worków z piaskiem od strony zamieszkałych posesji oraz przepompowaniu wody na rozlewiska za rzekę. W działaniach brało udział 8 OSP.

Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Patrole z Zelechowa jeżdzą i szukają karty motowerowej bo kazała im wożna ze szkoły (, #IP 4ca18bb196) Odpowiedz

Woda Z rzek (, #IP ed84782b3d) Odpowiedz

Kto pozwolil zasypac przepusty w Lewikowie, Wanatach , Pilczynie , Sosnince i Laskarzewie, No KTO?

wylana rzeka wilga (, #IP 6e476181d4) Odpowiedz