Wiadomości

Interaktywny plan cmentarza w Garwolinie

Dodano:
garwolin - Interaktywny plan cmentarza w Garwolinie

Parafia Przemienienia Pańskiego w Garwolinie uruchomiła interaktywny plan cmentarza. Wyszukiwarka grobów, nekrologi, przypomnienia o rocznicach, cennik, dane kontaktowe, a nawet wirtualny znicz – to wszystko na stronie internetowej parafii.

W związku z wydarzeniem, o którym pisaliśmy w artykule Garwolin: Gdzie są zwłoki z rodzinnego grobowca? parafia Przemienienia Pańskiego w Garwolinie zdecydowała o wprowadzeniu zmian w dotychczasowym funkcjonowaniu Zarządu Cmentarza. - Teraz wszystko porządkujemy. Dokonaliśmy inwentaryzacji cmentarza. A zadania związane z zarządzaniem przejął ksiądz Dariusz Radzikowski - powiedział ksiądz prałat Ryszard Andruszczak, zaznaczając, że wszystkie kwestie związane z pracami na cmentarzu należy kierować właśnie do nowego zarządcy.

- Inwentaryzacji dokonała firma ArtLook, która zajmuje się tym na terenie całego kraju – poinformował nas ksiądz Radzikowski. Firma, jak dowiadujemy się ze strony www.polskie-cmentarze.com, spisuje dane z nagrobków, które trafiają do bazy danych łącznie z informacjami z ksiąg cmentarnych i z innych dokumentów będących w posiadaniu administratora cmentarza.

Efekty jej pracy dostępne są w postaci interaktywnych planów cmentarzy. Podobnie jest z garwolińskim cmentarzem. - Inwentaryzacja już się zakończyła, a firma oddała nam do użytkowania stronę internetową, na której można znaleźć 6,5 tysięcy grobów. Na garwolińskim cmentarzu pochowano 14 tysięcy osób – podsumował pracę ArtLook nowy zarządca cmentarza.

REKLAMA:



Co na stronie www garwolińskiego cmentarza?

Strona internetowa www.polskie-cmentarze.com/garwolin ma wiele funkcjonalności, dzięki którym niemal natychmiast odnajdziemy miejsce pochówku konkretnej osoby.

Do dyspozycji jest wyszukiwarka, która po wpisaniu nazwiska zmarłej osoby, odnajduje spośród 6,5 tysięcy grobów ten przez nas poszukiwany: jego zdjęcia, nazwiska i dane spoczywających w nim osób oraz umiejscowienie na mapie. Plan cmentarza to interaktywna mapa, która precyzyjnie wskazuje miejsca pochówków z podziałem na sektory, rzędy, alejki i numery grobów. - Na życzenie parafii firma może również dokonać zmian w danych dotyczących mapy cmentarza – powiedział ksiądz Dariusz Radzikowski.

Za pośrednictwem serwisu można również zlecić zapalenie znicza na grobie bliskich, zamówić sprzątanie grobu, czy opłacić miejsce na cmentarzu. Można również zapalić wirtualnego znicza. - Wiele osób mieszka z daleka od Garwolina i nie ma możliwości przyjechać osobiście, by zapalić znicz, czy posprzątać grób, dlatego my za pośrednictwem strony internetowej proponujemy pomoc – zdradził ksiądz Radzikowski.

Na tym nie koniec

Strona internetowa to nie jedyna nowość Zarządu Cmentarza w Garwolinie. - Od września będziemy mieć osobę odpowiedzialną na wjazdy i wyjazdy firm kamieniarskich – poinformował nas zarządca cmentarza, dodając, że w planach są również prace modernizacyjne kaplicy cmentarnej: - We wrześniu odbędą się zabiegi estetyczne, w tym odnowienie ołtarza.

Uporządkowana zostanie sprawa segregacji śmieci, odnowione będą alejki, parkany. Przygotowywany jest także regulamin cmentarza. W planach jest również monitoring.

Jak skontaktować się z zarządcą cmentarza?

Informacje na temat funkcjonowania cmentarza można uzyskać, dzwoniąc pod numer telefonu 503120423. Można skorzystać również z poczty elektronicznej, wysyłając maila na adres: cmentarz@parafiagarwolin.pl

Zarząd Cmentarza mieści się przy ulicy Cmentarnej 1 w Garwolinie.


Autor: Monika Świetlińska

Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

(, #IP cc828b30eb) Odpowiedz

nie działa

(, #IP f45635a368) Odpowiedz

Może wreszcie i ja dowiem sie teraz jak to sie stalo ze w miejscu w ktorym byl grub mojej siostry ciotecznej dodam ze gdy zmarla to miala kilka miesiecy jest pochowany inne dziecko!

? (, #IP 34551dba4c) Odpowiedz

Jak tak będą dalej zarządzać cmentarzem, niedługo zabraknie miejsca na nowe groby. Pozwala się na budowę wielkich grobowców, pomników i pozostawia się wokół dużo miejsca żeby posadzić krzewy, a nawet zrobić mały ogród, pytam tylko po co to? Przecież cmentarz to nie posesja na której się mieszkało za życia. Pomniki powinny być wąskie, groby kopane w głąb ziemi na dwie trumny, a alejki między pomnikami takie aby można było przejść bokiem, żeby sprzątnąć pomnik a nie aleje do spacerów. Zmarłym potrzeba tylko modlitwy.

(, #IP c764d85f4e) Odpowiedz

Bardzo ciekawa i potrzebna strona. Odnalazłam kilka grobów osób, które zawsze szukałam. Dziękuje!

(, #IP c90418eec8) Odpowiedz

Ja wpisalam imie nazwisko date i co nic a szukam grobu malego dziecka

(, #IP 7056c5ea4d) Odpowiedz

Ja dzwoniłem i ten telefon nigdy nie dostępny lub czasu brak!!!!!!!!!

(, #IP 7056c5ea4d) Odpowiedz

Niedługo ksiądz. Darek bilet wstępu będzie sprzedawał za wejście na cmentarz każdemu wystawi fakture za każdą wyrzucona chusteczkę jak ktoś płacze ma grobem zmarłego .Garwolin to nie Warszawa

(, #IP 7f2f3b9216) Odpowiedz

zastanów sie człowieku, co ty w ogole piszesz. Jakie bilety? Jakie faktury? tak ci przeszkadza, ze wszystko w końcu bedzie tu uporządkowane? Garwolin to nie Warszawa, ale Garwolin, a wlasciwie cmentarz garwoliński to nie miejsce na taką samowolke jaka jest do tej pory. Ponadto, jak ktoś płacze nad grobem zmarłego, winien tą chusteczke z szacunku dla miejsca wyrzucic do smieci, a nie między groby. Tego wymaga nie tyle miejsce, ale zwykła ludzka kultura.

! (, #IP bd417e47c0) Odpowiedz

Szkoda tylko, że popełniono masę błedów, poprzekręcano nazwiska, pomylono daty śmierci. Jak wyszukać grób skoro w wyszukiwarce są zmienione nazwiska np Majewska zamiast Krajewska. Wtedy ta wyszukiwarka jest do niczego:/

(, #IP 54929b8288) Odpowiedz

Moim zdaniem bardzo dobrze że powstała taka strona i mimo może nielicznych błędów które na pewno da się poprawić to już od dawna taki spis był potrzebny i w końcu będzie porządek.