dodano 2013-01-03, 07:24
Chór Miasta Garwolin z koncertami w powiecie


W styczniu będziemy mieć kilka okazji, by posłuchać kolęd i pastorałek w wykonaniu Chóru Miasta Garwolin. Chórzyści wystąpią m.in. w Żelechowie, w Górkach, w Pilawie i w Sulbinach.


Chór Miasta Garwolin już niebawem rozpocznie kolędowanie w całym powiecie. - Chór wykona 30-minutowe koncerty składające się z polskich kolęd i pastorałek. Wykonamy także dwie kolędy ukraińskie - poinformował nas Radosław Mitura, dyrygent chóru, dodając: - Przypomnę, że chór dwukrotnie brał udział w Międzynarodowym Festiwalu Kolęd Wschodniosłowiańskich w Terespolu, gdzie podczas jednej edycji w wyniku głosowania publicznosci uplasował się na II miejscu.

Pierwszy z koncertów zaplanowanych w styczniu odbędzie się w Żelechowie po niedzielnej Mszy świętej w Kościele parafialnym pw. Zwiastowania NMP (6 stycznia, po Mszy wieczornej o godzinie 17). Tydzień później, 13 stycznia chór zaśpiewa w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Górkach po Mszy św. o godzinie 12. Tego samego dnia wystąpi również po Mszy św. wieczornej (o godzinie 17) w Parafii Matki Bożej Kodeńskiej w Pilawie.


REKLAMA:20 stycznia chórzyści pojadą do Parafii bł. Jana Pawła II w Sulbinach. Tam również po wieczornej Mszy św. o godzinie 17 staną przed zgromadzonymi, by wykonać najbardziej znane kolędy i pastorałki. Na ten sam dzień planowany jest występ chóru w Garwolinie. O jego szczegółach poinformujemy niebawem.

Plany chóru na najbliższy czas


Cykl koncertów w powiecie to nie jedyny plan, jaki chór zrealizuje w styczniu. - 19 stycznia chór weźmie udział w Ogólnopolskim Konkursie Kolęd w Chełmnie, do którego został zakwalifikowany na podstawie wysłanych nagrań - zaznaczył Radosław Mitura i dodał: - W tamtym roku wziął udział w ogólnopolskim festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie. W eliminacjach mazowieckich w Wesołej wyśpiewał I miejsce, zaś w finale ogólnopolskim w Będzinie zajął II miejsce.

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta radni zdecydowali o dofinansowaniu wydania płyty chóru z okazji jego 5-lecia. Dzięki temu album z wykonaniami garwolińskich muzyków ukaże się prawdopodobnie na przełomie października i listopada.

Tymczasem zapraszamy na styczniowe koncerty kolęd i pastorałek.Autor: Monika Świetlińska
Odwiedź nas na facebooku


Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne. • ... (2013-01-24 11:17, #IP 66e325f5c6) [ODPOWIEDZ]
  to sie porobilo. sznur komentarzy niekoniecznie na temat powyzszego artykulu...
  • (2013-01-24 20:00, #IP 25897eea9e) [ODPOWIEDZ]
   To ja się wypowiem na temat:) Słyszałam ten chór u nas w Pilawie. Cudo!!! Nie odmówiłabym sobie obecności na ich koncertach nawet, gdybym miała się do tego kościoła przyczołgać. Dość, że pięknie śpiewają, to jeszcze jak wyglądają! Ani jednej czerstwej gęby, wszyscy urodziwi, dostojni-przyjemnie na nich patrzeć, a jeszcze przyjemniej słuchać!Życzę im samych sukcesów, bo należą im się za talent i ciężką pracę!
 • Patrzcie, słuchajcie i podziwiajcie... (2013-01-10 09:30, #IP ff0b4fff13) [ODPOWIEDZ]
  http://www.youtube.com/watch?v=tvNtjm8fEmU http://www.youtube.com/watch?v=3uCBTIBNuBI może klarnety trochę nie stroją i tenory. Nie każda orkiestra jest doskonała, nawet nasza z Pilawy. Ale podziwiajcie trąbki, potęgę puzonów, sekcja rytmiczna. Pokażcie mi drugą taką orkiestrę na naszym terenie! No czekam ?
  • (2013-01-11 23:57, #IP e033189702) [ODPOWIEDZ]
   Szczerze mówiąc każda orkiestra która jedzie na przegląd wojewódzki czy regionalny i chce cos zająć wspiera sie wojskiem. Tak bylo jest i bedzie. A jesli nie wojskiem to inne mecyje robia.Zmieniaja tylko mundury. Nie ma co przyrównywać budżetu orkiestry z pilawy czy trabek do budżetu orkiestry z nadarzyna, bo ci maja muzykow na etacie ktorzy ucza grac mlodziez i pozniej z nimi graja. Mysle ze i pilawa i trabki to najlepsze orkiestry z powiatu. Co do składu to i jedni i drudzy sie sypia. W Pilawie widzialem tam teraz tych mlodych jest sporo troche sie odbudowali.
   • (2013-01-12 09:57, #IP 4536522abc) [ODPOWIEDZ]
    Było, jest i będzie. A czemu to ma służyć? Dlaczego tak jest, że daje się zezwolenie na udział zawodowców w przeglądach? To tak, jakby na konkurs plastyczny w szkole prace zamiast dzieci robiły ich rodzice. Z czego to dziecko ma się cieszyć jak wygra? Albo jak ma się czuć inne dziecko, gdy przegra?
  • hehe, kiedys byly lepsze komentarze o pilawie (2013-01-10 15:07, #IP d54a0f342b) [ODPOWIEDZ]
   http://www.grajdol.pl/garwolin_1839_iii_powiatowy_przeglad_orkiestr_detych_w_laskarzewie,2
  • Ale podziwiajcie trąbki, potęgę puzonów, sekcja rytmiczna. (2013-01-10 09:58, #IP 040dab7811) [ODPOWIEDZ]
   Kolego sekcje które wymieniłeś to akurat muzycy zawodowi z orkiestry reprezentacyjnej wojska , więc szkoda że mieni wypaść blado.Przecież oni byli na zarobku. ps.te same sekcje tak samo doskonale grały w orkiestrze z Nadarzyna :-)nawet twarze muzyków były takie same:-)
  • Czekaj bo długo się nie doczekasz. (2013-01-10 09:53, #IP 040dab7811) [ODPOWIEDZ]
   Dlaczego się tak pienisz,wklejasz linki w których grała orkiestra Pilawska na wpół z zawodową orkiestrą wojskową.Jak Mnie pamięć nie myli to wtedy grało 20 osób z orkiestr reprezentacyjnych z Siedlec i z Warszawy czyli muzycy zawodowi,a My piszemy o orkiestrach amatorskich.Pan grający solo na trąbce to muzyk zawodowy z orkiestry reprezentacyjnej.Orkiestra z Pilawy jest jedyną orkiestrą w powiecie która swoje ciężko zarobione pieniądze wydaje na opłacanie muzyków zawodowych.Najpierw muzycy,pasjonaci i amatorzy te pieniążki zarabiają , a później pan kapelmistrz wydaje je na opłacanie muzyków zawodowych,Czy to jest wporządku?Wspomnę że ludzie którzy grają w trakcie imprez zarobkowych nie widzą z tego ani grosza:-)
   • a może... (2013-01-10 10:37, #IP ce83aef215) [ODPOWIEDZ]
    ...po prostu przemawia przezz was zazdrość ? To co robił i robi z pieniedzmi szef tej orkiestry to jego sprawa. To jego orkiestra, prowadzi ja od lat 80tych i ma prawo budowac potege! A skoro ma pieniadze na muzykow to znaczy, ze jest dobrym szefem i biznesmenem. Przynajmniej zdobyl nagrody i zaszczytnie reprezentowal pilawe a co z tego ze z jakimis zolnierzami. Moze to jego przyjaciele? I chcieli zwyczajnie pomoc? Co w tym zlego, ze zawodowi muzycy chca pograc ze swoimi przyjaciolmi ? Jak to was strasznie boli ze sie komus udalo zrobic cos duzego. Pochwalcie sie swoimi osiagnieciami. tylko merytorycznie a nie lanie wody!
    • (2013-01-10 14:17, #IP aa9a4b57ab) [ODPOWIEDZ]
     Chyba nikt Wam nie zazdrości bo nie ma czego. Ludzie piszący po prostu widzą co się dzieje. Sprawia Wam satysfakcję to, że ktoś za Was zagrał, a Wy zbieracie nagrody i zaszczytne miejsca? Po drugie prawdziwi przyjaciele zagraliby za darmo, no może za zwrot kosztów paliwa. Ktoś Wam robi wodę z mózgu powtarzając przez lata te same teksty o świetności. Ruszcie więc w końcu głową i zacznijcie trochę myśleć.
    • "To jego orkiestra" (2013-01-10 11:20, #IP 040dab7811) [ODPOWIEDZ]
     Jeżeli dobrze Mi się wydaje to orkiestra jest gminna , a nie prywatna pana kapelmistrza.To że prowadzi ją od lat 80-tych to nie znaczy że orkiestra po latach przechodzi na własność:-)Kolegów z reprezentacyjnej znam i wiem że jak by nie pieniądze to żaden by z orkiestrą z Pilawy nie grał na tych konkursach.Chwalmy się tym co wypracowaliśmy sami tak jak np. Chór z Garwolina ,to są amatorzy którzy swoją pracą zrobili naprawdę sporo i nie potrzebują pomocy śpiewaków zawodowych.
     • (2013-01-10 11:41, #IP 8143e4805c) [ODPOWIEDZ]
      ciekawe skąd znasz kolegów z wojska? Może zwyczajnie jesteś niespełnionym muzykiem, którego nie chce orkiestra z pilawy ze względu na Twój słaby poziom muzyczny ? Albo jesteś jednym z wyrzuconych ? A teraz wyciągasz jakieś śmieci? Przyjdź we wtorek lub piątek na 18ta na przesłuchanie. Jak będziesz się nadawać to dyrygent rozpatrzy Twoje przyjęcie.
      • Przesłuchanie. (2013-01-10 18:11, #IP f6939fa8da) [ODPOWIEDZ]
       Jakim jestem muzykiem wiedzą ludzie którzy znają się na muzyce i nie potrzebuje żadnych przesłuchań.Jednym z wyrzuconych też nie jestem, ale znam większość z nich i wiem że większości pan kapelmistrz nie zastąpi , chyba że zawodowymi muzykami. Zazdrościć tej orkiestrze w obecnej chwili nie ma czego.Ludzie są zastraszani i oszukiwani więc myślę że nie sprawia im to żadnej przyjemności, a amator gra dla przyjemności i z miłości do muzyki.Chyba że z miłości do kapelmistrza:-)
 • (2013-01-09 21:39, #IP 51b84cb068) [ODPOWIEDZ]
  acapella czy będzie jakiś podkład ?
 • (2013-01-08 21:46, #IP fdca55cf5d) [ODPOWIEDZ]
  szkoda, ze pokrywa sie to z programem wospu w pilawie
 • (2013-01-07 21:06, #IP dc3dd2a064) [ODPOWIEDZ]
  Orkiestra dęta z Pilawy ma także zespół śpiewający i razem dają cykl koncertów kolędowych w powiecie i nie tylko. O wiele lepszy poziom niż orkiestry z Trąbek, szkoda tylko że jej występy nie są tak nagłaśniane
  • (2013-01-12 12:09, #IP 59c3404928) [ODPOWIEDZ]
   Muszę tutaj delikatnie sprostować podaną informację. Orkiestra nie ma żadnego zespołu śpiewającego. Nazwa zespołu śpiewającego brzmi ,,CANOCOR- śpiewaj sercem założony przez ks Tomasza Oponowicza. Tworzą go pątnicy grupy 7c oraz wokaliści z Pilawy. Odbyły się już dwa koncerty: w Pilawie oraz w Warszawie. 13 stycznia odbędą się koncerty w kościele w Gocławiu oraz w Wildze. Wszystkich serdecznie zapraszamy;)
  • (2013-01-08 20:24, #IP 74878e3329) [ODPOWIEDZ]
   Jaki jeden koncert w Kościele jak byly juz dwa a teraz beda nastepne. Poza tym basy to moze i maja dobre ale trąbki? Tylu co ich tam jest na tych trabkach to wcale szalu za duzego nie ma.
   • (2013-01-09 11:03, #IP aa5cee3a9a) [ODPOWIEDZ]
    To przyjdź i pokaż jak Ty grasz! Próby orkiestr w Pilawie i Trąbkach są we wtorki i piątki o 18. A tak w ogóle to fajnie że coś się zaczęło dziać.
   • (2013-01-08 21:41, #IP fdca55cf5d) [ODPOWIEDZ]
    szału nie ma i nie będzie bo to orkiestra amatorska tak jak i pilawa. tak czy owak trzeba się na sobie skoncentrować bo braki są w obu orkiestrach tylko pieniaczy i nadal żyjących dawną świetnością orkiestry więcej jest w pilawie, mam wrażenie. swoją drogą to gra obecnie jeszcze ktoś za starych dobrych czasów pilawy? tak w ogóle to oba zespoły powinny się spotkać, napić gorzałki,pogadać, pobawić i przedewszystkim wspolnie pograc a nie uskuteczniać jakieś licytacje. Dotrze to w koncu do was wszystkich, muzykanci ?
    • Jedno jest pewne. (2013-01-09 08:31, #IP d764f5c05a) [ODPOWIEDZ]
     Pilawa straciła już dawno swoją świetność. Są coraz gorsi. Czasami bywam na ich koncertach. Byłam w Pilawie w kościele. Spodobały mi się tylko tenory. Reszta brzmieniowo do kitu, ciężko, topornie, zupełnie bez dynamiki, nierówno. Kapelmistrz sprawiał wrażenie jakby zupełnie nie był przygotowany do swojej roli, nie panował nad orkiestrą. Oczywiście brawo za pomysł i inicjatywę. Trąbki to orkiestra, która brzmieniowo wypada nieporównywalnie lepiej, jednak mam wrażenie, że potrzeba im nowego narybku. Skład przez ostatnie lata im się trochę skurczył, przez co mają braki w głosach. Jeśli chodzi o trębaczy w trąbkach to mają tam najlepszych ludzi, ale co z tego jak na występach jest ich trzech, a nie np pięciu. Zaznaczam, że nie gram w żadnej z tych orkiestr. Nie stoję po żadnej ze stron bo wiem, że pomiędzy orkiestrami istnieje ciągła chora walka nie wiadomo o co i po co. Ja mam cały czas nadzieję, że obydwie orkiestry będą szły do przodu i rozwijały się. Pozdrawiam i życzę sukcesów. Jola.
     • komentarz do "jedno jest pewne" (2013-01-15 21:55, #IP cb101bcbba) [ODPOWIEDZ]
      Orkiestra z Pilawy nie rywalizuje z innymi wiadomymi Orkiestrami. Orkiestry powinny wzajemnie darzyć się szacunkiem i nie doprowadzać do podziałów, siać między członków wzajemnej niechęci do siebie, bo grają w innych orkiestrach. Koncerty kolęd, które wykonywała Orkiestra zgodnie z przesłaniem świątecznych koncertów - „ Nie robimy wielkich rzeczy, jedynie małe z wielka miłością” miały na celu uświadomić, aby ludzie nie byli zapatrzeni we własne sprawy, aby dostrzegali obok siebie bliźnich, ludzi potrzebujących, aby dawali odrobinę dobroci z siebie i otworzyli swoje serca,przepełnili je miłością i dobrocią, szacunkiem dla innych. Orkiestra z zespołem muzycznym „Cancor”- Śpiewaj sercem, prowadzonym przez ks. Tomasza Oponowicza razem stworzyła program i przeprowadziła cykl Koncertów. Sama Orkiestra składa się prawie z młodzieży, która z niezwykłym zapałem angażuje się gra a przede wszystkim wykorzystuje swoje talenty, zdolności i możliwości, aby tym samym włączać się w akcje charytatywne, które maja na celu pomagać ludziom najbardziej potrzebującym, niebędących obojętnych na los innych, a także uświetniać inne uroczystości państwowe jak i kościelne. Orkiestra trzyma cały czas dobry poziom grania i ciągle doskonali swoje umiejętności. Między nimi panuje niezwykła atmosfera, wzajemnej pomocy, wsparcia młodszym a także utrzymywanie i nawiązywanie wzajemnych relacji między sobą. Orkiestra nie szuka sławy czy oklasków, ale wszystko, co robi to w cichości i pokorze swoich serc ofiarując je innym.
      • ludzie z orkiestry pilawskiej... (2013-01-24 11:16, #IP 712a4891ba) [ODPOWIEDZ]
       ...zrozumcie dokładnie to co pisal poprzedni komentujący. Nikt się nie czepia waszej pracy tylko polityki dyrygenta tej orkiestry i tego, ze jestescie zaslepieni i nie macie odwagi tego zmieniac. Moze dlatego, ze wiecie z doswiadczenia, ze inne zdania nie sa tolerowane. Poprzednie slowa o tym, jak to orkiestra łączy się w miłości i potrzebie są śmieszne i brzmią bardzo niewiarygodnie dla kogos kto odrobine zna temat. Dyrygent nie ma nic wspolnego z miloscia do blizniego, jest dokladnie na odwrot a takie pokazowki sa dobre dla dzieci. Orkiestra ktora przez ostatnie 10 lat nie wykazywala praktycznie zadnej inicjatywy nagle daje cykl koncertow z wlasnej woli i otacza to slowami o pokorze, milosci i pomocy. No tragicznie to brzmi. Gdyby kapelmajster nie szukal slway i oklaskow i wszystko robil w pokorze swego serca to nigdy by nie kupowal zawodowcow na przeglady bo przeciez to nieuczciwosc i zwykle oszustwo. co do rywalizacji z innymi kapelami to za czasow dyrygenta Jerzego Lubiana nie bylo zadnych animozji. Jak obecny przejal kalepe pod koniec lat 80 tych zaczely sie psuc relacje. kazdy kto byl w tej orkiestrze pamieta nieustatnne negatywne nastawianie do adasiow. trabki znowu mialy swojego wariata w latach 90tych(prowadzacego teraz orkiestre w garwolinie), ktory nie lubil pilawy i jej dyrygenta. i tak w kolo macieju. warto dodac, ze ow trabkowski dyrygent uczyl grac obecnego pilawskiego! Jak to latwo sklocic na lata szerze osob przez swoje marne kompleksy... tego sie juz nie naprawi i nie zmieni dopoki gosc bedzie to prowadzil. wyczyscic to i zatrudnic za uczciwe pieniadze muzyka z doswiadczeniem i sercem a nie zawistnego wariata.
      • (2013-01-20 12:26, #IP 9f984407a6) [ODPOWIEDZ]
       Jeśli to jest komentarz do jedno jest pewne to ma się on nijak do treści w nim zawartych. Zero czytania ze zrozumieniem. Przykro mi z tego powodu, że ludzie jeszcze mają z tym problemy. Jednocześnie zgadzam się z tym, że nie powinno być tu niepotrzebnych kłótni i sporów. Jestem całym sercem za wspomnianymi inicjatywami, oby było ich możliwie dużo. O poziomie gry orkiestry z Pilawy też napisane było już dużo. Członków orkiestry z Pilawy pragnę poprosić, żebyście zrozumieli, że to nie do Was ludzie mają jakieś żale pisząc komentarze. Wy tu jesteście jak najbardziej w porządku, robicie kawał dobrej roboty. Chodzi tu o to, żebyście otworzyli oczy i zrobili coś z tym panem, który niszczy to, co sobie wypracowaliście przez tyle lat. Wszystkim zależy na tym, żeby było dobrze.
     • coraz lepiej (2013-01-12 11:54, #IP 59c3404928) [ODPOWIEDZ]
      Moja droga: ja bym tak pochopnie nie osądzał pilawskiej orkiestry z tym że jest coraz gorzej :D 2008 - 3 miejsce na przeglądzie w Ostrołęce, 2012- 2 miejsce na przeglądzie w Sochaczewie. To jest dopiero początek ;)
      • (2013-01-12 18:38, #IP 9d46ca8263) [ODPOWIEDZ]
       A Ty wraz swoje. Poczytaj komentarze powyżej które obrazują na jakiej zasadzie i dlaczego orkiestra zdobywała jakieś miejsca! Jeżeli Cię satysfakcjonuje taki stan rzeczy to Twoja sprawa, ale dlaczego wydawane są publiczne, jak i zarobione przez orkiestrę pieniądze? Kiedy ktokolwiek się z nich rozliczył? Chyba ktoś się mocno zagalopował w tym wydawaniu kasy na zawodowców lecząc swoje kompleksy. Czekam z utęsknieniem na koncert orkiestry bez udziału zawodowców/chętnie posłucham utworów podanych powyżej w linkach/.
     • (2013-01-09 14:07, #IP 82e9892ba4) [ODPOWIEDZ]
      w orkiestrze niby nie grasz ale wiesz co to tenory etc... coś mi się jednak wydaje, że grasz w Trąbkach skoro tak ich zachwalasz. Zobaczcie sobie co znaczy potęga orkiestry z Pilawy ! nawet się nie porównywujcie! tak gra najlepsza orkiestra w województwie i jedna z najlepszych w kraju. http://www.youtube.com/watch?v=3ecQ7vgYW0I przyjedźcie na próbę, posłuchajcie i bijcie się w piersi!
      • Youtube (2013-01-09 19:01, #IP c77a76c6fc) [ODPOWIEDZ]
       Faktycznie wtedy była moc.Jest to film z 2003r. i w tej chwili z osób tam grających została garstka,oczywiście nie mówię tu o żołnierzach z Warszawy i z Siedlec, którzy wtedy grali,bo oni po prostu byli na zarobku(jak dobrze kojarzę to ci panowie wtedy grali w kilku orkiestrach tylko mundury zmieniali:-).Szkoda że najzdolniejsi i starsi muzycy odeszli z Pilawy w związku z konfliktami z kapelmistrzem i przykro tylko, że władze gminny popierają tylko jedną stronę konfliktu, ale wiadomo polityka najważniejsza,a wiadomo dzieci(bo tych jest najwięcej)głosu nie mają. W Trąbkach jest znowu na odwrót starsi zostali, ale młodzieży brak i za parę lat może nie być komu grać. Wracając do obcych zaciągów za pieniądze, szkoda że dwie orkiestry działające na jednym terenie nie potrafią się zjednoczyć i np. na przegląd orkiestr jechać jako orkiestra Gminna.Na obecną chwilę obie są za słabe, żeby coś osiągnąć na krajowych konkursach(myślę o składach bez zaciągów z orkiestry zawodowej).Pozdrawiam i życzę sukcesów obu formacjom!
      • Tak, ale... (2013-01-09 17:37, #IP bea437cfea) [ODPOWIEDZ]
       ...w powiecie istnieje więcej orkiestr niż w Pilawie i w Trąbkach. Pisałam, że nie gram ani w tej, ani w tej. W innej mogę grać, prawda? Nie pisałam, że zupełnie nie gram w orkiestrze. A rok 2003, to o ile mnie matematyka nie myli był 10 lat temu. Osoby grające na tym przeglądzie to na pewno Młodzieżowa orkiestra dęta OSP Pilawa? Ja tam widzę dużo nieznajomych mi twarzy... są tacy jakby... z zewnątrz (?). O Trąbkach też nie pisałam w samych superlatywach, o czym łatwo można się przekonać czytając ZE ZROZUMIENIEM mój powyższy komentarz. Wyraziłam jedynie swoją opinię. Tak to właśnie ewidentnie mam do czynienia z tzw pieniaczem. Dokładnie o tym pisałam - o chorej walce nie wiadomo o co i po co. Moja wypowiedź szybko się zilustrowała. Jola.
      • (2013-01-09 16:36, #IP aa5cee3a9a) [ODPOWIEDZ]
       Bądź obiektywny i powiedz że orkiestra tak grała bo teraz tak nie gra. Wystarczy posłuchać na różnych imprezach i wcale nie trzeba być wielkim fachowcem żeby stwierdzić że jest przeciętna. Dobrze że jest i że chcą coś robić. I jeszcze jedno, może sam uderz się w piersi i powiedz ilu tam było zawodowców z wojska? Życzę orkiestrze z Pilawy wielu sukcesów. Z niecierpliwością czekam na prawdziwy koncert potęgi.
  • obiektywnie (2013-01-08 08:49, #IP ced054bf1f) [ODPOWIEDZ]
   Witam. Gram w orkiestrze z Pilawy od paru lat. Nie lubię takich pieniaczy jak powyżej. Nie jest prawdą, że dajemy cykl koncertów. Zagraliśmy dopiero raz w kościele. Zespół śpiewający został powołany tylko na tę okoliczność. Ale to normalne. Nie wiem jak kolędy gra orkiestra z Trąbek bo grałam na pasterce w Pilawie a oni w Trąbkach więc nie będę się wypowiadać. Słuchając jednak na innych imprezach kolegów z trąbek, uważam, że i moja orkiestra jak i oni gramy na bardzo podobnym, wyrównanym poziomie. My mamy dobrą sekcję tenorów a oni trębaczy i basy. Ogólnie podoba mi się, że jak grają to z życiem i życzę obu orkiestrom jak najlepiej. bez takiego niezdrowego licytowania się kto jest lepszy. Po co to komu????
 • (2013-01-07 09:51, #IP d54a0f342b) [ODPOWIEDZ]
  Z niecierpliowścią czekamy na koncert :)
 • dla chóru (2013-01-03 13:51, #IP 297855992d) [ODPOWIEDZ]
  Słyszałem że z inicjatywy Marka Jańca i SDG z okazji 5-lecia chóru ma być dofinansowanie jubileuszowej płyty . Takie pomysły to się ceni ,ponieważ chór jest super i naprawdę promuje Garwolin. muzyk
  • (2013-01-03 20:16, #IP fb337a98b8) [ODPOWIEDZ]
   a gdzie wspaniała orkiestra z Trąbek, czyżby już zakończyli wspaniałą współprace?
   • Grześ (2013-01-07 09:22, #IP d54a0f342b) [ODPOWIEDZ]
    Wspaniała Orkiestra z Trąbek nie będzie akompaniować Chórowi w kolędach ponieważ bardzo niedawno w pilawskim kościele występowała wspaniała Orkiestra z Pilawy. Nie ma więc potrzeby powtarzania koncertu o podobnym brzmieniu. Będą inne okazje. Doceńmy zatem, że mamy dwie orkiestry w powiecie i tyle możliwości. Serdeczne pozdrowienia dla obu Wspaniałych Orkiestr.
Pozostałe wiadomości:
więcej tematów

Archiwum

Redakcja   |   Oferta reklamowa   |   Kontakt   |   Praca
© Copyright kuriergarwolinski.pl - Portal Powiatu Garwolińskiego