Wiadomości

Garwolin w budowie, czyli czas na kolejne sklepy

Dodano:
garwolin - Garwolin w budowie, czyli czas na kolejne sklepy

Pogłoski, o tym, że w Garwolinie ma powstać Kaufland, krążą od grudnia. Pod koniec lutego obok Tesco przy ulicy Kościuszki ruszyły prace budowlane. Z kolei Polskie Składy Budowlane szukają inwestorów chcących stworzyć i poprowadzić sklep PSB Mrówka.

Kaufland obok Tesco

Pod koniec roku portale branżowe opublikowały informacje, jakoby w Garwolinie przy ulicy Kościuszki w sąsiedztwie z Tesco miał stanąć Kaufland. Słychać było również pogłoski w stolicy powiatu, dlatego zainteresowani sprawą jeszcze w lutym skontaktowaliśmy się z rzecznikiem prasowym spółki Kaufland Polska. - W związku z tym, że na rynku polskim panuje duża konkurencja, nie udzielamy informacji na temat rozbudowy sieci Kaufland – usłyszeliśmy od Jarosława Kaduczaka z Kaufland Polska SA.

Kilka dni później na placu między Tesco a Restauracją Euforia pojawił się ciężki sprzęt, a teren ogrodzono. Prace budowlane ruszyły. Ostatecznie, że w Garwolinie przy ulicy Kościuszki budowany jest właśnie Kaufland, zdradza firma Budner, która na swojej stronie internetowej poinformowała o rozpoczęciu budowy budynku handlowo-usługowego z infrastrukturą towarzyszącą. Inwestorem jest Kaufland Polska Markety. Powierzchnia całkowita sklepu będzie wynosić prawie 3,33 tys. mkw. Kubatura, do której wliczane są przejścia, prześwity i przejazdy bramowe, poddasza nieużytkowe, loggie, podcienia, ganki, krużganki, balkony i tarasy, wynosić ma ponad 23,4 tys. metrów sześciennych. Firma budowlana potwierdza, że chodzi o teren przy ulicy Kościuszki.

Do tej pory najbliższy Kaufland, który w swojej ofercie ma produkty spożywcze, AGD, tekstylia, materiały piśmienne, zabawki i produkty sezonowe, znajduje się w Mińsku Mazowieckim, ponad 30 km od Garwolina.

REKLAMA:PSB szuka inwestora

Na stronie internetowej Urzędu Miasta w Garwolinie widnieje informacja na temat proponowanej przez Polskie Składy Budowlane S.A. franczyzy. PSB wykorzystuje ten rodzaj współpracy z lokalnymi inwestorami dla poszerzania swojej oferty. By zatem móc prowadzić sklep PSB Mrówka, należy być w posiadaniu nieruchomości z obiektem lub środków finansowych na jego wybudowanie.

Na etapie projektowania, budowy sklepu oraz podczas prowadzenia działalności firma oferuje pomoc, ponadto franczyzobiorca ma zapewnione m.in. szkolenia i działania marketingowe. Podobnie jest w przypadku MC Donald's który swój punkt w Garwolinie ma tuż przy obwodnicy.

- Grupa Polskie Składy Budowlane S.A. poszukuje na terenie naszego miasta inwestorów, którzy chcieliby uruchomić i poprowadzić sklep detaliczny z branży dom i ogród pod logiem PSB Mrówka. Oferta jest skierowana do niezależnych firm lub przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność gospodarczą oraz dysponują odpowiednimi działkami i środkami finansowymi – zdradza urząd miasta. Po szczegóły można zgłosić się do Doroty Opalińskiej-Muchy w pokoju 23 urzędu miasta.

Podobną informację odnajdujemy na stronie internetowej PSB: - W związku z planami rozwoju ogólnopolskiej sieci detalicznych sklepów sektora dom i ogród pod nazwą PSB-Mrówka i PSB Mini-Mrówka, poszukujemy inwestorów indywidualnych lub instytucjonalnych, którzy są zainteresowani budową nowych lub przekształceniem istniejących obiektów oraz ich prowadzeniem zgodnym ze standardami sieci PSB. Wśród wielu miast powiatowych wymienia się m.in. Garwolin. Tym bardziej dziwi odpowiedź Beaty Radek z Grupy Polskie Składy Budowlane S.A. na pytanie o plany inwestycyjne: - Na dzień dzisiejszy nie mamy w planach inwestycji w Garwolinie.

O ile, by dostać się do najbliższego Kauflandu, musimy odwiedzić Mińsk Mazowiecki, o tyle do sklepu PSB Mrówka, który w swojej ofercie ma m.in. instalacje i technikę grzewczą, wentylacje, chemię budowlaną i gospodarczą, płytki ceramiczne, wyposażenie łazienek i kuchni, farby, tapety, materiały wykończeniowe na podłogi i ściany, narzędzia i elektronarzędzia, artykuły oświetleniowe, elektryczne, dekoracyjne i motoryzacyjne oraz wyposażenie do ogrodu i otoczenia domu, możemy pojechać do Góry Kalwarii, Warki, Kozienic czy Ryk.


Zdjęcie: plac na kilka dni przed rozpoczęciem budowy przy ul. Kościuszki


Autor: Monika Świetlińska

Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

(, #IP dd5b5f43c7) Odpowiedz

a ja się tym dużym sieciom handlowym wcale nie dziwię. Robią kokosowe interesy a skoro Polacy dają się doić to nas doją z kasy. Co ich obchodzi że nasze miejsca pracy padają. Oni dbają o swój interes a nie o nasz. Zresztą skoro pozwalamy sobie likwidować stocznie itp duże zakłady to co tam mówić o drobnych sklepach.

(, #IP 1d12f9945c) Odpowiedz

Posiedzenie wspólnych komisji Rady Miejskiej w Żelechowie - poniedziałek 15 kwietnia g.14.00 w sali konferencyjnej urzędu.

deb....... ata (, #IP ef10837d00) Odpowiedz

Będą debatować o ... Garwolinie w budowie , czy ile wziąć następnego .. kredyciku na własne psełdo rządzenie w Żelechowie. Pozdrawiam Żelechowiak.

Konkurencja (, #IP d3c42bbcc1) Odpowiedz

Niszczony jest sukcesywnie polski kapitał .Jeżeli jest równość wobec prawa to może ktoś wie i odważy się napisać ile podatków wpływa do kasy gminy z tytułu istnienia w Garwolinie supermarketów i jakie są w nich zarobki.A dlaczego ludzie tam idą - bo jest taniej.A dlaczego jest taniej - bo mają zwolnienia z VAT czy podatku.To jest chore państwo.

POMYŚLCIE I IDŹCIE DO DO WYBORÓW NA PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ BO BĘDZIE JESZCZE GORZEJ (, #IP 2cd8726509) Odpowiedz

Większość z was odsunęła w wyborach PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ,jedyną partię POLAKÓW w naszym rządzie, która walczyła o nasze POLSKIE małe interesy ,od czego dzisiaj giniemy niestety.Pomyślcie dlaczego załatwili SMOLEŃSK,bo niestety LECH KACZYŃSKI się nie godził działać na szkodę NASZEGO PAŃSTWA I NAS.A TUSK JESZCZE CHWILA I DO BRUKSELI JAK BUZEK,PRZECIEŻ NIEMCY MU DALI NAGRODĘ KAROLA WIELKIEGO.A WY POLACY DO OBOZU PRACY ZA JEDZENIE I KOSZTY PRZEŻYCIA

wszystko co polskie (, #IP d9409f77b1) Odpowiedz

jest niszczone przez niby nasze władze i za naszym niemym przyzwoleniem. Za PRL-u podwyżka cen mięsa i ludzie wychodzili na ulice. Czego jeszcze potrzeba teraz żeby naród przejrzał a władza zrozumiała że dłużej już tak się nie da. Że nie tedy droga. Że zostaną rozliczeni za zniszczenie państwa.

Markety (, #IP f157e6db81) Odpowiedz

Gdyby dawali porzadne podatki w Polsce nie byloby problemu ale oni podatkow nie placa , wykanczaja male sklepy , zatrudniaja ludzi za marne pieniadze a my sie cieszymy . Co bedzie jak AVON PRZENIESIE SIE do Ukrainy ?Gdzie ludzie pojda do pracy , kto bedzie kupowac w tych sklepach . Juz nawet TVN cieszylo sie ,ze Niemcy otwieraja rynki pracy dla nas , PRemier wyglosil nawet mowe przed kamerami , moze ktos sie pofatyguje I zobaczy jak Polacy zyja u Niemcow , jak haruja po 15 godzin I leza na smierdzacych materacach po kilka miesiecy , urlop I z powrotem . Najwyzsza pora na rozum !

PO&PIS (, #IP cb101bcbba) Odpowiedz

Ludzie!!! Prawda jest taka! Ani PO ani PIS nie pomógł mi w życiu codziennym! Trzeba sobie zadać pytanie, KTO BARDZIEJ NAM ZASZKODZIŁ???????????????? pozdrawiam

(, #IP dd5b5f43c7) Odpowiedz

Wszyscy nam szkodzą . Te same gęby które widzimy widzimy od 20 paru lat nic nie robią dobrego dla Polski i Polaków . Kolejny sklep , po co . Za mało ich jest w Garwolinie ? Nie ma zakładów pracy które coś produkują , tylko powstają sklepy . To jest mądre . Jak by firma założona przez Polaka miała takie ulgi podatkowe jak mają zagraniczne sklepy i firmy , to zakładów pracy powstawało by bardzo dużo . A tak powstają kolejne sklepy dla dobra obcego kapitału i obcych państw . Władze Garwolina i władze Polski tego nie rozumieją , albo lepiej , rozumieją to doskonale i działają na ich korzyść dla swoich tylko korzyści . JEŚLI NAM SIĘ NIE PODOBA TAKA POLITYKA I UWAŻAMY ŻE TO JEST ZŁA GOSPODARKA TO ŚWIADOMIE BOJKOTUJMY TE SKLEPY I NIE CHODZMY TAM . TĄ SYTUACJE ZMIENIMY SAMI JEŚLI WŁADZA GARWOLINA NIE MYŚLI O NAS . JA NIE CHODZĘ DO TYCH SKLEPÓW .

guczirusz (, #IP 0f7cfe805a) Odpowiedz

co powiecie o DRAGONIE? ja mam 3 obiekcje na ten temat

DO BURMISTRZA MIASTA GARWOLIN ... (, #IP 3e397ed7d1) Odpowiedz

A MOŻE BY TAK JAKIŚ ZAKŁAD PRACY BO SKLEPÓW MAMY AŻ NADTO !!!

a ludzie albo są bez pracy albo tyraja za pare złotych (, #IP 5b1148d9f4) Odpowiedz

Niedługo marketów będziemy w Garwolinie mieli więcej niż ludzi kupujących. Taki głupi market zatrudni 20 osób a na to konto zniszczy minimum 100. I w nim ludzie zarobią najniższą krajową!!! Wszyscy tylko licza i patrzą jak od ludzi wyrwać a kto tym ludziom da zarobić?? Po kilku latach market stwierdzi że sie zwija bo nie wychodzi tu na swoje i te 20 zatrudniomych też na bruk poleci. I to wszystko prowadzi tylko do zubożenia społeczeństwa.

Dlaczego artykuł "spadł" z czołówki głównej "tapety"? (, #IP 58f8a3b5fa) Odpowiedz

Ciekawe?

(, #IP 3145cde6ae) Odpowiedz

bo są nowe i czas na nie? Nie wiem cy zauważyłes/aś, przeszedł do ciekawych tematów...

Czyżby działanie wpływu osób trzecich? .................... (, #IP 4710a6c89b) Odpowiedz

Uważam to za trik socjotechniczny.

Zakład pracy (, #IP 9536782df6) Odpowiedz

A to burmistrz ma zakład pracy budować? Znajdź pomysł na biznes i stawiaj, zarobisz więcej niż pracując w nim.

(, #IP 4cef04b3a4) Odpowiedz

A kto podejmuje decyzje inwestycyjne w Garwolinie ?

PODATKI (, #IP b605f3a424) Odpowiedz

Pewnie, że nie burmistrz ma budować zakłady pracy. Ale skoro już tyle nawpuszczał na nasz teren marketów to niech powie ile one wpłacają podatków do kasy miasta. Jak znam życie mają kilkunastoletnie zwolnienia podatkowe.w przeciwnym razie w czasach takiego kryzysu nie wyrastałyby te markety jak grzyby po deszczu.wystarczy poczytać statystyki - z roku na rok notują rekordowe przychody. skąd te super ceny ?Jak się nie płaci podatków to i ceny można obniżyć

Sławek. (, #IP 6a7c41546b) Odpowiedz

Przecież Garwolin bardzo mocno promuje drobny handel przykład środowe ynki.Można w dogodny sposób zrobić tanie zakupy u miejscowych jest bardzo dużo miejsca do parkowania.Nikt nie wypisuje mandatów za parkowanie.Ciekawe kto tak mocno o nas dba.

PRZECZYTAJCIE I POMYŚLCIE (, #IP 48982d83b2) Odpowiedz

Nie byłem miłośnikiem PiS,ponieważ media nas oszukiwały i odwracały rzeczywistość ... nie lubiłem radarów - Tusk postawił ich 5 razy więcej. Nie lubiłem pis-państwa policyjnego którym straszył Tusk. Okazało się, że Tusk zrobił to czym straszył Polaków, wiele służb dozbroił, służby specjalne wysyła na internautów i bezbronne kobiety z dziećmi, padł nawet rekord europy pod względem podsłuchów. Szokuje mnie to, że PO jest esencją tego, czym Tusk straszył w czasach PiS. Dochodzi do tego pogarda dla człowieka, sianie nienawiści, podjudzanie jednych na drugich - tak to robi PO, polityka miłości, to chwyt propagandowy. PiS może i szczuł policję na różnych bonzów, Kaziu był pajacem, Ziobro mówili że przeginał, ale jednak chodziło o bonzów, nie o zwykłych ludzi. Za Tuska celem jesteś ty i ty i ty! TERAZ PANIE I PANOWIE ZAGŁOSUJE TYLKO NA PIS....RESZTA TO TACY SAMI ZŁODZIEJE,KTÓRZY NAS NISZCZĄ I WYGANIAJĄ Z POLSKI,LUDZIE WŁĄCZCIE MYŚLENIE BO BĘDZIE ZA PÓŹNO

lolo (, #IP e846ad92ca) Odpowiedz

Ciemno jak było...

uff (, #IP 11f30af8d7) Odpowiedz

dobrze, że to zrozumiałeś... Ja zawsze byłam za PiSem i zdania nie zmienię, bo głosuję na partię, którą kieruje się wartościami

@PRZECZYTAJCIE I POMYŚLCIE (2013-04-04 10:41 (, #IP 70c05955a6) Odpowiedz

Dołączam do przedmówców. Uczmy się patriotyzmu i historii, kto nie zna historii ten zatraca własną tożsamość. Pozdrawiam

(, #IP c9f5420efa) Odpowiedz

Finezja:-)

(, #IP 48a6cab7ee) Odpowiedz

Gdybym był okupantem i chciał zniszczyć naród, to wyganiałbym młodych, mądrych ludzi zagranicę za chlebem na emigrację, podnosiłbym podatki i wprowadzałbym nowe, dawał podwyżki i kolejne przywileje resortom siłowym, wzmacniałbym inwigilację obywateli, likwidowałbym państwowe szkolnictwo i służbę zdrowia oraz ograniczałbym do nich dostęp. Oddałbym banki, media i handel obcym i wrogom Polski, wyśmiewałbym ich wartości i religię, skłócałbym młodych ze starszymi. Przez odwróconą hipotekę przejmowałbym za bezcen ich mieszkania i domy. Zachęcałbym ich kobiety do feminizmu, prostytucji i aborcji, aby nie nadawały się na dobre matki i żony, zadłużałbym ich bezpośrednio oraz pośrednio przez państwo i gminy, aby nie mogli się temu sprzeciwiać. Likwidowałbym ich przemysł, a w zamian budowałbym ogromne hipermarkety i stadiony na kredyt, aby przynosiły straty. Dopuszczałbym do sejmu złodziei i degeneratów, itd.Podobno Tusk ma już program na III kadencję: sadzenie szczawiu na orlikach; mirabelki będą w IV kadencji, jak wyżremy szczaw.

właśnie (, #IP 5e12916f60) Odpowiedz

oddac wszystko molochom, co z tego ze stworzą miejsca pracy dla 10 osób i dadzą im po 1100 na rekę, a na to konto zwinie się 10 prywaciarzy, zatrudniających 30 osób płacących po 2000. brawo. myślę że lepiej by było zająć się działkami przy obwodnicy, i tam poszukać chetnych...

basia (, #IP 0b788aafe9) Odpowiedz

zgadzam się z Tobą, ale patrząc tak obiektywnie, to sami sobie jesteśmy winni. Jak by nie było popytu na takie molochy to by ich nie stawiali, taka jest prawda, to nie jest wina władzy, ale nas samych, że tam kupujemy. Jestem pewna, że 90 % narzekających tutaj też tam pójdzie

(, #IP 95a802c5ef) Odpowiedz

Dokładnie tak. Powiedzenie jest takie proste - wyłącz telewizor włącz własne myślenie.

spalić wszystko co obce (, #IP 6129d46f3d) Odpowiedz

Wsperajmy swoje !!! (, #IP b605f3a424) Odpowiedz

Niemiec czy Francuz nie jest taki głupi jak Polak i nie pozwoliłby sobie na to, żeby jakiś Portugalczyk (Biedronka) czy jakiś tam Turek nastawiał mu pod nosem Biedronek i Lidlów. Wie, że to odbiera jego rodakom pracę, a tym samym pieniądze . Ile jeszcze upłynie czasu ,żebyśmy i my to zrozumieli? P.S. Basen czy inne obiekty nie powstały z podatków Tesco , Lidla albo jeszcze czegoś tam , tylko z podatków nas wszystkich. Ludzie przejrzyjcie wreszcie na oczy !!!

a dlaczego to wszystko (, #IP 4b21e63c2b) Odpowiedz

bo jest taka anegdota: Jak Amerykanin kupuje samochód, jego sąsiad kupuje dwa. Francuz, gdy ma kochankę, jego sąsiad ma dwie. Jak Niemiec wybuduje dom, to sąsiad dwa ma. A w Polsce jest przyjęte, że jak Polak ma krowę, to sąsiad mu życzy, żeby zdechła.

(, #IP 763c7fc49c) Odpowiedz

Człeku! By kupić nowy samochód, pobudować dom, etc. Trzeba mieć dochody i płynność finansową! Na jaką skalę stać społeczeństwo, odnosząc się do Twojego komentarza? Ludzie potrzebują miejsc pracy!!! Z całym szacunkiem dla Ciebie, ale nie piernicz nam tu na forum mirabelkami i szczawiem OK?!

(, #IP 4b21e63c2b) Odpowiedz

zobacz komentarz z 2013-04-03 17:23, #IP 11a1d37a3c poniżej. To samo miałem na myśli tylko napisałem to innymi słowami.

(, #IP 95a802c5ef) Odpowiedz

Popieram komentarz w całej rozciągłości, hej! _______________________________________________

kolejny market (, #IP bac7225b8b) Odpowiedz

A moze władze Powiatu zatroszczyły sie o inwestora który postawił by jakis duzy zakład pracy ...bo kupowac jest owszem gdzie ale jeszcze troche to nie bedzie za co ...

Rzecznik Kauflandu zlekceważył czytelników Grajdoła (, #IP 0738d091cb) Odpowiedz

A swoją drogą o takie sprawy gdzie i co będzie budowane to najlepiej pytać w wydziale budownictwa w Starostwie. Tam najlepiej wiedzą.

(, #IP 0b83f6e295) Odpowiedz

Nie widzę przeszkód by także zlekceważyć zakupy w Kauflandzie! Czy społeczeństwo powiatu garwolińskiego czuje się patriotami i zbojkotuje zakupy w sieciach z kapitałem zagranicznym? _______________________________________________________

likwidacja (, #IP 656360103a) Odpowiedz

a kiedy doczekamy sie drugego urzedu .powiat sanepid weterynaria szpital nich konkuruia o klienta .moze zaczna byc przyiemnieisi

Pasaż "AS" na bruk?:-( Tak się niszczy polską drobną przedsiębiorczość! (, #IP 067a7f38cd) Odpowiedz

Handel to powiat garwoliński ma własny rodzimy polski, czy Garwolin potrzebuje obcych? Biedronka, Lidl, Tesco, Kaufland, a kto da zarobić na te zakupy?!:-(

(, #IP 95a802c5ef) Odpowiedz

Dodam do wymienionych transferujących pieniądze za granicę markę: Eurocash Cash&Carry.

(, #IP 11a1d37a3c) Odpowiedz

Zamiast polskiego wolimy obce dać zarobić polskiemu przedsiębiorcy dajemy obcemu, a kapitała też obcemu więc nie dziwmy się że polski przedsiębiorca pada a my polaki jak te barany idziemy i kupujemy bo nasze polskie be.

(, #IP 067a7f38cd) Odpowiedz

Sam Avon Corporation nie da rady swoim zatrudnieniem zaspokoić rynek handlu z obcym kapitałem, klapa!

AVON (, #IP cb101bcbba) Odpowiedz

To jaś menta z AVONu pisze takie komentarze, a to tylko Obóz Pracy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

xxx (, #IP c997ff3cc6) Odpowiedz

Pragnę sprostować...prawidłowa nazwa firmy to Avon Operations Polska

(, #IP 95a802c5ef) Odpowiedz

Możesz podać jeszcze NIP, pełny adres, etc.?:-) ) ) ) ) ) Jakby to właśnie miało największe znaczenie prawda?:-(((

?? (, #IP e8dfcef2e1) Odpowiedz

a co to Avon Corporation?

(, #IP f18ea4ee82) Odpowiedz

Taka główka jak środek kapusty i tak nie zrozumie, zatem szkoda czasu na tłumaczenie:-)))

(, #IP 040dab7811) Odpowiedz

myślę że Ty nie masz pojęcia o czym piszesz:)

"O Tobie głąbie, środku kapusty". ......... (, #IP 36ba852b18) Odpowiedz

Jakie to ma znaczenie na forum czy AVON nazywa się tak czy siak? W tym przypadku nie nazwa firmy jest wagą sprawy. Czy wreszcie się rozumiemy?