Wiadomości

Społecznie dla szkoły w Samorządkach

Dodano:
garwolin - Społecznie dla szkoły w Samorządkach

Takiej szkoły dzieciom z Samorządek mogą pozazdrościć wszyscy rówieśnicy. Dzięki współpracy lokalnej społeczności, urzędu gminy, nauczycielom i pracownikom firmy AkzoNobel korytarze zamieniły się w bajkowe scenerie.

Od soboty korytarze Szkoły Podstawowej w Samorządkach przenoszą wszystkich uczniów w niezwykły świat magii i zabawy. Tak można podsumować efekty wspólnej pracy kilkudziesięciu osób. Mała placówka w gminie Górzno zyskała nowy wygląd.

Budżety gmin na placówki oświatowe ciągle się zmniejszają. Jak więc w dobie gospodarczego kryzysu zadbać o to, aby szkoła była zadbana wizualnie? Najlepiej poszukać pomocy wśród tych, którzy z chęcią jej udzielają. Tak stało się ze szkołą położoną na terenie gminy Górzno.

Mała placówka oświatowa zwróciła się do jednej z największych firm produkujących farby dekoracyjne na terenie powiatu garwolińskiego o pomoc w odnowieniu budynku. Odpowiedź była pozytywna i, jak się później okazało, przekroczyła wyobrażenia. - Jednym z celów korporacyjnych firmy AkzoNobel jest dodawanie kolorów do życia ludzi. Firma angażuje się w wiele akcji na rzecz lokalnych społeczności i angażuje nas, swoich pracowników, do kreowania pomysłów, które będą pozytywnym akcentem w tej działalności – powiedział Patryk Włodarczyk.

W październiku ubiegłego roku pracownicy AkzoNobel razem z mieszkańcami Pilawy pomalowali jedną z zewnętrznych ścian MOSiR-u. Pisaliśmy o tym w artykule: „Pilawa: Malowali, sadzili, grali - pracownicy AkzoNobel z mieszkańcami”.

REKLAMA:

Szkoła Podstawowa w Samorządkach jest pierwszą z placówek, w której kolorowe malunki powstały wewnątrz budynku, na korytarzach szkolnych. Każda z trzech kondygnacji szkoły ma inny unikalny obraz. - Na holu, gdzie są najmłodsze dzieci, jest radosny pociąg. Na samym dole lecimy rakietą aż do nieba poprzez praktycznie wszystkie pory roku. Natomiast na samej górze mamy kosmos – opowiada o nowym wizażu szkoły dyrektor placówki, Ewa Włodarczyk.

Duża firma dla małych miejscowości

Nie udałoby się pomalować szkoły w Samorzadkach w ciągu jednego dnia, gdyby nie wsparcie mieszkańców wioski. Wszyscy z pędzlami w rękach oddali się pracom, by szkoła zmieniła wygląd. Jak poinformował nas Patryk Włodarczyk, to projekt, który ze wsparciem lokalnej społeczności ma jej coś dać: - Celem akcji było dodanie do szkoły kolorów, a przede wszystkim zaangażowanie mieszkańców do realizacji tego projektu, co nam się udało, efekt jest wspaniały.

W sobotnią akcję zaangażował się Urząd Gminy Górzno z wójtem Waldemarem Sabakiem, który również pomagał malować graffiti. Urząd zorganizował dla wszystkich uczestników poczęstunek, a dla przybyłych dzieci niespodzianki.

- Jestem pod wrażeniem akcji. Myślę, że jest to niespotykane przedsięwzięcie nie tylko na terenie gminy, ale i powiatu. Słowa uznania dla pani dyrektor, która wszystko zorganizowała i wydeptała te trudne ścieżki, bo trudno jest pozyskać sponsorów na podobne cele – powiedział podczas trwania odnawiania wnętrza budynku Waldemar Sabak. Włodarz podkreślił również, że wioska Samorządki cechuje się dużą solidarnością mieszańców, którzy nie po raz pierwszy udowodnili, że potrafią działać na rzecz wspólnego dobra.

40 osób przybyło do SP w Samorządkach, by dodać placówce kolorów. Jednak największy wkład w sobotnie prace i zorganizowanie całej akcji mieli absolwenci szkoły w Samorządkach, a jednocześnie pracownicy AkzoNobel, którzy dopilnowali, aby inicjatywę dopiąć na ostatni guzik. Szczególnie dużym zaangażowaniem wykazali się: Lidia Jaworska, Patryk Włodarczyk, Patrycja Paziewska i odpowiedzialna za projekty CSR w AkzoNobel Katarzyna Kowalczyk.

Dziękując za wsparcie, dyrektorka placówki, Ewa Włodarczyk, nie zapomniała o tych rodzicach i pracownikach szkoły, którzy znaleźli w sobotę czas, by bezinteresownie pomóc w odnowieniu szkoły. Specjalne podziękowania skierowała do firmy AkzoNobel, GoodLooking Studio oraz Urzędu Gminy w Górznie.

Zdjęcie 1 -20: SP Samorządki


Autor: Marlena Rosłaniec

Odwiedź nas na facebooku

Galeria 27

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

(, #IP 36cd959a6e) Odpowiedz

Kiedyś chodziłam do tej szkoły jeszcze do starego budynku nowy dopiero powstawał ale pani Ewa Włodarczyk juź tam uczyła i zawsze dbała o tę placówkę naprawdę fajnie źe tam jest taki człowiek dusza bardzo wspaniała osoba uczyła mnie języka polskiego

Brawo(>>>) (, #IP e097171e98) Odpowiedz

Super,może dzieciaki będą chętniej chodzić do szkoły?Wspaniały pomysł,brawo dla społeczności samorządzkiej bez nich by się nie udało...

(, #IP 17ef144244) Odpowiedz

Ktos te piekne ilustracje na ściany wymyślił, a oczywiście o tym ani słowa...ech... Ciekawe jakby to wyglądało gdyby to była twórczość własna, uważam, ze nalezą się słowa uznania projektantowi ścian.

projektanci (, #IP 11570b7538) Odpowiedz

Zdjęcie nr 21 przedstawia ekipę nanoszącą projekt na ściany :) GoodLooking Studio

brawo! (, #IP dd5b5f43c7) Odpowiedz

naprawde wspaniały pomysl, szkola jak widać na zdjęciach ożyła. gratuluje świetnego pomysłu i wykonania

.............. (, #IP aa8670e559) Odpowiedz

Piękna inciatywa.okoliczne szkoły powinny wziąść przykład,przyjemne z pożytecznym,co zrobimy sami a jak widać efekt niesamowity.