Ciekawe tematy

Dwa miejsca na obwodnicy z nowymi znakami B-33

Dodano:
garwolin - Dwa miejsca na obwodnicy z nowymi znakami B-33

Do 15 czerwca na terenie całej Polski GDDKiA wprowadzi 406 zmian ograniczeń prędkości. Nowe zasady nie ominęły również garwolińskiej obwodnicy. Dotyczą one dwóch miejsc: w jednym pojedziemy szybciej, ale w drugim - wolniej.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że trwa właśnie proces wynoszenia znaków z nowymi limitami prędkości w teren. Potrwa on do połowy czerwca. Dotyczy to zarówno obniżenia, jak i podwyższenia prędkości, z jaką będą mogły poruszać się samochody. W województwie zmiany dotyczą 116 miejsc, w tym dwóch na garwolińskiej obwodnicy.

W kategorii dróg ekspresowych przy zjeździe z obwodnicy w stronę Lublina ustawiono już znak z ograniczeniem prędkości do 100 km/h ze stopniowym zwalnianiem do 70 km/h. Natomiast zjazdem z obwodnicy w kierunku Warszawy zakwalifikowanym do dróg głównych ruchu przyspieszonego możemy jechać do 90 km/h. Dotychczas prędkość ograniczona była do 70 km/h. Na długości całej obwodnicy można poruszać się zgodnie z obowiązującym zasadami ruchu na drodze ekspresowej dwujezdniowej.

REKLAMA:W całym województwie obniżono limity prędkości w 42 miejscach, podwyższono w 16. GDDKiA dokonała tej weryfikacji razem z policją, biorąc pod uwagę natężenie ruchu samochodowego i pieszego, statystyki wypadków, geometrię drogi i jej otoczenie.

Pełny wykaz zmian w oznakowaniu na terenie województwa mazowieckiego znajduje się TUTAJ.


Źródło: GDDKiA Warszawa


Autor: Monika Świetlińska

Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

temprawg (, #IP 0f38a9fc62) Odpowiedz

i tak już jest gaszone światło że po 23 (nie wiem jak wcześniej) brak oświetlenia naprawdę stwarza zagrożenie nie zdrowia jak i dla życia. W garwolinie rowerzyści jeżdżą po chodnikach a po ścieżce rowerowej chodzą piesi. Ot taki fenomen. więc niedługo po obwodnicy (jak ktoś dokładnie cytował przepisy) zamiast 120 będziemy śmigać 30 km/h a po garwolinie 50 km/h (o ile ktoś ma ochotę ro... zawieszenie)

dziwne (, #IP c909fd8e17) Odpowiedz

Dziwne, bo wg. tabelki ograniczenie na obwodnicy ma być stopniowane między 100/70km/h? Tak przynajmniej ja to odczytuję. Jest podana prędkość przed, czyli 120km/h, a po 100/70. Jak to rozumieć?

(, #IP 02835ad3bf) Odpowiedz

Szkoła podstawowa się kłania - czytanie ze zrozumieniem.

bez sensu (, #IP 87043e780d) Odpowiedz

nasza polska rzeczywistość - brak słów

anty (, #IP cb101bcbba) Odpowiedz

TO JEST POTRZEBNE DO ŁUPANIA KIEROWCÓW ZA PRĘDKOŚĆ BO I TAK KAŻDY BĘDZIE JECHAŁ 120KH ALE POLICJA SIĘ UCIESZY I ROSTOWSKI.

Głupota (, #IP f0e4237125) Odpowiedz

Na starej lubelskiej można jechać 90Km/h a na obwodnicy dwu pasmowej przedźielonej metalowymi barierkami 100 Km/h. POLSKA I POLSKIE PRAWO!!!

jesteś Łosiem (, #IP d08211ae85) Odpowiedz

tylko na zjeździe będzie ograniczenie, nie na całej obwodnicy, czytaj ze zrozumieniem Łosiu!

łosie (, #IP e5c349d1b2) Odpowiedz

ale swoją drogą, to przy zjeździe z obwodnicy trzeba uważać na łosie.

:) (, #IP 576fa4e247) Odpowiedz

Nie tylko tam, łosie są wszędzie:)

Lepiej (, #IP 2e8d442a57) Odpowiedz

Na dziurawej drodze od zjazdu na Sławiny w kierunku Reducina przez las można jechać 90 km/h gdzie piesi, rowerzyści, traktory, czasem jakieś zwierze się znajdzie, a na obwodnicy gdzie ruch pieszy, rowerowy i wolnobieżny - 100 km/h. Ja bym chciał się dowiedzieć jaki jest oficjalny argument za zmniejszeniem prędkości...

obwodnica (, #IP 7fad5bf19a) Odpowiedz

To po co komu ona.Teraz będą łapać na radar

(, #IP d64d0d9e2e) Odpowiedz

pewnikiem o to chodzi. Brakuje jeszcze bramownic z viatollem czy jak mu tam.

Dobre (, #IP 27a963c538) Odpowiedz

większej głupoty to chyba być nie mogło na takiej drodze zmniejszyć prędkość do 100 km/h !!! po co może odrazu do 50 !!!!to szybciej będzie przez miasto i poco obwodnica !!!!!

obwodnica (, #IP e7c90decb4) Odpowiedz

Gdzie Ci tak kolego spieszno cmentarz to nie ten kierunek ... wolniej jedziesz dalej zajedziesz ...

Dobre (, #IP 27a963c538) Odpowiedz

tu nie chodzi o cmentarz ! tu chodzi o fakt jadąc od Warszawy czy też od Lublina obwodnica jest bardzo dobrym miejscem do pociągnięcia Tirów, lawet, autobusów i innych pojazdów które często z przymusu jadą 70 km/h a za nimi cała karawana bo w tej chwili na bezpieczna wyprzedzenie praktycznie jest tylko kilka miejsc na całej 100 km trasie ! Tak jak wyżej ktoś napisał na zwykłej dziurawej i pełnej niebezpieczeństw drodze można jechać 90 a tu 100 gdzie sens i logika

(, #IP d08211ae85) Odpowiedz

ograniczenie do 100 km/h ma byc tylko przy zjeździe z obwodnicy, a nie na całej obwodnicy. Czytajcie ze zrozumieniem.

Jasne :/ (, #IP a61411c431) Odpowiedz

Obwodnica Garwolin nosi miano drogi szybkiego ruchu. Jak Ci się nie śpieszy to jedź przez miasto.

(, #IP baa09fa5f5) Odpowiedz

TYLE NASZYCH PIENIEDZY POSZŁO A TERAZ CO.MORZE JESZCZE PŁATNOM ZRUBCIE I DO 50KM