Wiadomości

Lodowisko przy Zespole Szkół nr 5 w Garwolinie już otwarte

Dodano:
garwolin - Lodowisko przy Zespole Szkół nr 5 w Garwolinie już otwarte

Od soboty od godziny 10.00 można korzystać z lodowiska, które powstało na jednym z boisk Zespołu Szkół nr 5 przy ulicy Janusza Korczaka.

Dyrektor szkoły Jacek Zowczak, który jest pomysłodawcą przedsięwzięcia zachęca do wspólnej zabawy na lodowisku -To  już wieloletnia tradycja  naszej szkoły. Nasze lodowisko jest bezpieczne, można się na nim bawić przy muzyce  i grać w hokeja. Mamy oświetlenie, które umożliwia korzystanie z obiektu późnym wieczorem. Obiekt będzie dostępny codziennie od godzin porannych do godziny 21.

Przy tworzeniu lodowiska pomagali uczniowie z gimnazjum i konserwatorzy pracujący w szkole. Aby lodowisko powstało trzeba było usunąć śnieg z boiska a następnie wyłożyć je folią. Dopiero potem można było je zalać wodą.

REKLAMA:Jacek Zowczak - W czasie wakacji zrobiliśmy specjalne ujęcie wody o dużej przepustowości, które pozwala zalać lodowisko w ciągu 5 godzin tak aby utworzyła się tafla o grubości 10 cm. Boisko zalewaliśmy w środę w momencie kiedy temperatura wynosiła 7 stopni, czyli ten lód nie tworzył się od razu. Nocą przyszedł duży mróz i powstał ładny lód, ale do pełnego zamarznięcia musieliśmy poczekać jeszcze 3 dni.

   
W czasie zajęć wychowania fizycznego z lodowiska będą korzystali uczniowie z Zespołu Szkół nr 5, ale mogą też korzystać inni mieszkańcy Garwolina. Jest możliwość wypożyczenia łyżew na jedną dobę. Dla uczniów „Piątki” poza zajęciami lekcyjnymi cena za dobę wynosi 5 zł a dla osób spoza szkoły 10 zł.


Autor: Adrian Stoń

Odwiedź nas na facebooku

Galeria 13

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

(, #IP 94b0efc94a) Odpowiedz

Czy to lodowisko nadal istnieje?☺

ana (, #IP 6e476181d4) Odpowiedz

WOW ekstra! już mieliśmy się wybierać na lodowisko do Józefowa, a tu proszę taka niespodzianka. Fajnie i ceny też ok

własne łyżwy (, #IP a9053564b5) Odpowiedz

jeśli ktoś ma własne łyżwy to może jeździć za darmo?

pewnie tak (, #IP 11a1d37a3c) Odpowiedz

bo samo lodowisko nie jest płatne.

oby tylko mróż wytrzymał do ferii (, #IP e8780c924c) Odpowiedz

brawo 5tka. To już chyba długa tradycja z tym lodowiskiem. Może jak za dawnych lat na LO zagramy jekieś meczyki? Są chętni na hokeja?

DK (, #IP 14134333b3) Odpowiedz

Świetnie, cena ok, mozliwośc wypozyczenia łyżew też. Super pomysł

Łyżwy (, #IP 932a924879) Odpowiedz

Trochę bez sensu to wypożyczanie łyżew a dobę... Nie lepiej byłoby wypożyczać je na 1-2h, ale za rozsądniejszą cenę?

(, #IP 7ebf9816ea) Odpowiedz

Wypożyczanie co godzinę wiązało by się z zatrudnieniem osoby która by się tym zajmowała. Z pewnością wpłaty za wypożyczenie łyżew nie pokryłyby kosztów. Jeśli zatem Pan czy Pani oferuje swoją pomoc przy wypożyczaniu z pewnością zmienimy zasady wypożyczania. PS Proszę sprawdzić ile kosztuje wypożyczenie łyżew na ul. Wyszyńskiego, może wtedy będzie można stwierdzić, że tu jest sensowna cena.