Rozrywka

Brawo artyści, brawo piłkarze

Dodano:
garwolin - Brawo artyści, brawo piłkarze

W piątek, 11 lipca, w Hali Widowiskowo – Sportowej Zespołu Szkół Rolniczych w Miętnem, odbył się pokaz w wykonaniu młodych artystów uczestniczących w pierwszym turnusie Warsztatów Artystycznych Studia Metro działającego przy Teatrze Buffo w Warszawie. Warsztaty odbywają się pod opieka artystyczną Janusza Józefowicza i Janusza Stokłosy.

Pokaz był efektem dwutygodniowej pracy dzieci i młodzieży na warsztatach. Reżyserem i prowadzącym to widowisko był Wojciech Paszkowski, aktor scen musicalowych w Polsce i za granicą. Prezentowane były tańce, popisy wokalne i scenki aktorskie. Jak zwykle, największe brawa od licznie zgromadzonej publiczności otrzymali najmniejsi i najmłodsi uczestnicy warsztatów.

- Na ten niewątpliwy sukces artystyczny, złożyła się praca artystów – pedagogów: Beaty Myśińskiej , Joanny Gołębiowskiej, Iwony Runowskiej, Piotra Tolaka – zajęcia taneczne i hip hop, Piotra Hajduka – zajęcia aktorskie i artystyczne, Marioli Napieralskiej, Agnieszki Hajduk - Piotrowskiej – zajęcia wokalne oraz Anny Badurki – zajęcia z akrobatyki. Nad całością czuwała dyrektor Studium Artystycznego Metro i szefowa tegorocznych warsztatów Danuta Fidusiewicz. Przygotowania mocno wspierał Zdzisław Majewski, dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych w Miętnem. Zadbał także o dokumentację fotograficzną – relacjonuje Eugeniusz Lisowiec.

REKLAMA:


- Wielce pomocni przy przygotowaniu pokazu byli młodzi piłkarze z Klubu Sportowego Stowarzyszenia Edukacji Młodych Piłkarzy „SEMP” z Warszawskiego Ursynowa oraz starsi piłkarze z Miejskiego Klubu Piłkarskiego Pogoń Siedlce - dodaje. - W tym roku drużyna ta awansowała do pierwszej ligi piłkarskiej, co jest niewątpliwie historycznym sukcesem sportowym w tym regionie. Dużą zasługę w tym awansie należy przypisać pierwszemu trenerowi Pogoni Siedlce Danielowi Purzyckiemu, który jest wychowankiem tego klubu podobnie jak bramkarz reprezentacji Polski w piłce nożnej Artur Boruc – podkreśla Eugeniusz Lisowiec.

Dzień po pokazie, nastąpiła zmiana turnusów i do Miętnego przyjechała następna setka młodych artystów. Jest wśród nich grupa z Sankt Petersburga. Pod okiem Janusza Józefowicza przygotowuje się do spektaklu „Romeo i Julia, który zostanie wystawiony na scenie Teatru DK Lensavieta w Sankt Petersburgu. Daria Kozhina, aktorka tego teatru, mówi, że młodzież która z nią tu przyjechała, nigdy nie miała takiego rygoru i intensywności prób. Artystka już przeszła szkołę Józefowicza, przy wystawianym w tym teatrze musicalu „Polita”.

Podsumowaniem warsztatów będzie otwarty dla publiczności pokaz artystyczny w wykonaniu wszystkich uczestników, który odbędzie się we czwartek 24 lipca 2014 roku o godzinie 19.00 w Hali Widowiskowo – Sportowej Zespołu Szkół Rolniczych w Miętnem.

zdjęcia: Zdzisław Majewski


Autor: opr. Adrian Stoń

Odwiedź nas na facebooku

Galeria 32

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.