Rozrywka

Rosyjscy artyści w Miętnem

Dodano:
garwolin - Rosyjscy artyści w Miętnem

Na drugi turnus Warsztatów Artystycznych w Miętnem, Janusz Józefowicz zaprosił artystów Teatru DK Lansavieta z Sankt Petersburga. Przygotowują się oni do spektaklu „Romeo i Julia”, który zostanie wystawiony w tym teatrze.

W skład tej aktorskiej grupy wchodzą: Alisa Zhmurova, Aleksandra Soloveva, Daria Ozerskaya, Polina Plavskaya, Aleksandra Kasparova, Polina Ulianowa, Maria Jakimenko, Anton Senyatkin, Mikhail Glekel, Ivan Chemin, Peter Burov. Opiekunką grupy jest zawodowa aktorka Daria Kozhina.

Janusz Józefowicz w rozmowie z Eugeniuszem Lisowcem opowiedział o swojej pracy nad rosyjską wersją musicalu „Romeo i Julia”, a także o swoich sukcesach za naszą wschodnią granicą.

– Przygotowujemy rosyjską wersję musicalu „Romeo i Julia”. Nie będzie to kopia mojej inscenizacji z 2005 roku wystawianej w Polsce. Będzie to wersja trójwymiarowa. Jest to moja kolejna propozycja, po sukcesie „Polity”, która grana była w Sankt Petersburgu pod tytułem „Pola Negri”. Premiera będzie w listopadzie tego roku. Tu w Miętnem pracujemy z grupą młodych aktorów, którzy dostali się do tego przedstawienia po serii castingów
– mówi Janusz Józefowicz.

REKLAMA:

-  „Polita”, to naprawdę był sukces – dodaje artysta. Niewiele się o tym pisało u nas w kraju. Jakby była klęska, to by dopiero się rozpisali różni krytycy, albo głównie krytykanci. „Polita” grana była w wielkiej sali Teatru DK Lansavieta przy ponad dwutysięcznej publiczności przez cały sezon. Cieszyła się wielkim powodzeniem do tego stopnia, że nawet gdy sezon teatralny został zamknięty, zostało dogranych kilkanaście przedstawień przy nadkompletach. Na życzenie  petersburskiej publiczności jeszcze w październiku będziemy grali „Politę”.
Po sukcesie w Sankt Petersburgu „Pola Negri” przechodzi do Moskwy. We wrześniu jest premiera. W miejsce „Pola Negri” w Sankt Petersburgu, wchodzi „Romeo i Julia”
– informuje Janusz Józefowicz. Reżyser dobrze ocenia warunki do pracy jakie dają obiekty w Miętnem.

Drugi turnus zakończy się pokazem otwartym dla publiczności, w wykonaniu wszystkich uczestników. Odbędzie się w czwartek 24 lipca  2014 roku o godzinie 19.00 w Hali Widowiskowo – Sportowej Zespołu Szkół Rolniczych w Miętnem.


Autor: opr. Adrian Stoń

Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

(, #IP ee09d7df6c) Odpowiedz

super, będzie wystrzałowo. Jakieś rakiety ze sobą wzięli?

(, #IP 11a1d37a3c) Odpowiedz

Jak chcesz mogę podać ci namiary na dobrego psychiatrę, bo go potrzebujesz

(, #IP ee09d7df6c) Odpowiedz

podaj adres rodzinom tych którzy zostali zamordowani w samolocie

Rosyjscy artyści w Miętnem (, #IP 572d831ed2) Odpowiedz

Co za dziwna maniera zapisu rosyjskich nazwisk i imion angielską transkrypcją, jakby po polsku nie było można...

(, #IP 38308f993a) Odpowiedz

też mnie to poirytowało