Rozrywka

Piotr Hajduk o pokazie w Miętnem

Dodano:
garwolin - Piotr Hajduk o pokazie w Miętnem

W najbliższy czwartek o godzinie 19.00 w Hali Widowiskowo – Sportowej ZSR w Miętnem odbędzie się widowisko z udziałem uczestników Warsztatów Artystycznych. O tym co można na nim zobaczyć opowiada reżyser Piotr Hajduk.

Janusz Józefowicz w rozmowie z Eugeniuszem Lisowiec opowiedział o swojej pracy nad rosyjską wersją musicalu „Romeo i Julia”, a także o swoich sukcesach za naszą wschodnią granicą. W czwartkowy wieczór wystąpią goście z Rosji, którzy zaprezentują fragmenty tego przedstawienia. Dziś zamieszczamy rozmowę z reżyserem Piotrem Hajdukiem, który przybliża nam co możemy zobaczyć w najbliższy czwartek w wykonaniu dzieci i młodzieży z Polski.

Dużo śpiewu i tańca

- Jak co roku, na pokazie prezentowany będzie program przygotowany przez naszych pedagogów. Dużo śpiewu i tańca. Nasi młodzi wokaliści mocno pracują, aby jak najlepiej wypaść przed publicznością. Zaprezentują miedzy innymi kompozycję Agnieszki Hajduk – Piotrowskiej do słów Jana Jakuba Należytego pt. „Naparstek zrozumienia”. Pani Agnieszka prowadzi na warsztatach zajęcia wokalne i jest wręcz uwielbiana przez uczestników – mówi Piotr Hajduk, który prowadzi zajęcia aktorskie.

- Wiem , że będą takie duże trzy „konstrukcje”, w których udział będzie brać kilka grup – kontynuuje reżyser. - Tym projektem zajmują się panie: Iwona Runowska, Agnieszka Piotrowska – Hajduk oraz pan Piotr Tolak. Współpracuje z nimi Martyna Cynowska. Jeśli chodzi o zajęcia aktorskie, to zaproponujemy zabawę z dźwiękiem pt. „Orkiestra”. To będzie filharmonia w wykonaniu dzieci. Na nowo zinterpretujemy i przedstawimy tekst Jana Brzechwy pt. „ZOO”.

REKLAMA:


Hip - hop


- Myślę, że warto zobaczyć dziecięcy hip hop w opracowaniu Piotra Tolaka
-  kontynuuje Piotr Hajduk. - Takiej brawury i ekspresji często nie spotykamy. Ręce same składają się do oklasków. Małe dzieci często sprawiają nam niespodzianki. Czyli będzie zabawnie, wesoło, bez zbytniego napięcia – zapowiada reżyser.

Dykcja i akrobatyka

- Oprócz tego  co można zobaczyć na pokazie, wykonujemy pracę, która jest niewidoczna, ale bardzo potrzebna. „Dykcja”, którą z powodzeniem prowadzi Kasia Nowatkiewicz, jest niezbędna do tego, by mówić pięknie, doniośle i zrozumiale. Z tym jest często bardzo duży problem. Zajęcia z akrobatyki są ważne i trudne i dlatego osoba, która je prowadzi musi być bardzo dobrym trenerem. I takim jest Joasia Pędzich. Te zajęcia usprawniają naszą młodzież. Nie widać ich, nie można się nimi pochwalić, ale bez nich nie osiągnęlibyśmy właściwego efektu – zapewnia Piotr Hajduk.


Autor: opr. Adrian Stoń

Odwiedź nas na facebooku

Galeria 28

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Zniesmaczona (, #IP d73be1c9fb) Odpowiedz

Brak tematu i pomysłu na wakacyjny temat zastępujecie państwo relacjami z Miętnego. A może wam za to płaci teatr Buffo.