Siła miłości

Trwają przygotowania do kolejnego festynu charytatywnego dla Łukasza Szychowskiego. W internecie pojawił się film pt. „Siła miłości”, który pokazuję walkę wójta gminy Wilga i jego rodziny z chorobą i niepełnosprawnością.
Tajniki sukcesu firmy rodzinnej, czyli Hotel i restauracja Sulbin w pełnej odsłonie

Z jakimi problemami trzeba się zmierzyć prowadząc hotel? Czy aby osiągnąć sukces w tej branży, trzeba się na tym znać? Jak postrzegana jest konkurencja? Odpowiedzi nie tylko na te pytania, szukaliśmy u Marcina Warownego - właściciela Hotelu i Restauracji Sulbin.
Spółdzielnia Świt kupuje fabrykę Avonu

Spółdzielnia Świt kupiła zakład produkcyjny Avonu w Garwolinie oraz linię do rozlewu wód toaletowych i perfumowanych. To kolejna duża inwestycja Świtu. Rok wcześniej Spółdzielnia kupiła fabrykę koncernu Colgate-Palmolive w Halinowie.
Nie będzie ograniczonej kadencyjności dla wójtów, burmistrzów i prezydentów miast

Na jesieni 2018 r. odbędą się kolejne wybory samorządowe. Rząd planował do tego czasu wprowadzić ograniczoną kadencyjność. Według wstępnych założeń wójt, prezydent miasta, czy burmistrz nie mógłby się ubiegać o władzę w samorządzie, jeżeli sprawował swoją funkcję przez dwie kadencje (lub więcej). Nowe przepisy spowodowałyby, że o ponowny wybór na fotel włodarza w naszym powiecie mógłby ubiegać się tylko wójt gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk.
W GSAG powstanie największy w powiecie dom weselny wraz z restauracją, salą konferencyjną i hotelem

Prawdopodobnie na początku przyszłego roku ruszy budowa największego w powiecie (1000m²) domu weselnego. Oprócz sali balowej, w drugim budynku stylizowanym na Pałac Ogińskich powstanie restauracja, sala konferencyjna i hotel, w którym znajdzie się ponad 20 pokoi. Powierzchnia zabudowy (wraz z parkingiem) to 6000m² . Inwestor Janusz Broniszewski szacuje, że zadanie pochłonie około 10 mln zł.
Dom opieki w Trzciance rok później. Materiał TVN (video)

Rok temu dziennikarka TVN Anna Kalita przedstawiła jak według niej traktowani są pensjonariusze domu opieki w Trzciance. Przywiązywanie do łóżek i foteli, krępowanie rąk, zrywanie z łóżek o czwartej nad ranem, mycie wszystkich jedną gąbką i kąpiele co dwa tygodnie – tak zdaniem reporterki wyglądało życie pensjonariuszy. W kwietniu 2016 roku telewizja interweniowała tam razem z policją. Jak się okazuje, do dziś nikt nie poniósł odpowiedzialności za złe traktowanie starszych i schorowanych ludzi.
Ola Tudek zajęła III miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki i Tańca Majowa Nutka

Aleksandra Tudek, uczennica BestVocalStudio pod kierunkiem Aurelii Luśni zdobyła ||| nagrodę w kategorii wykonawców w wieku 11-13 lat na XXVI Międzynarodowym Festiwalu Muzyki i Tańca - Majowa Nutka, który odbył się w Częstochowie. Teraz przed Olą udział w VI Międzynarodowym Festiwalu Złote Talenty w Złotej Pradze, który odbędzie się w czeskiej Pradze pod koniec czerwca. Tak prestiżowego osiągnięcia wokalnego w Garwolinie jeszcze nie było!
Ten sport zmienił moje życie - Jakub Piesiewicz o swojej przygodzie z MMA

„Ten sport przewartościował całe moje życie, zmienił wszystko, zmienił mój pogląd na świat, zmienił moje priorytety. Nie wyobrażam sobie życia bez Klubu…” - tak, w rozmowie na temat swojej największej pasji, która stała się również sposobem na życie, mówi Jakub Piesiewicz, zawodnik MMA. Pochodzi z Garwolina. Tu założył swój Klub, w którym uczy sztuk walki, to z Garwolinem wiąże też swoje plany na przyszłość – tę bliższą i tę dalszą.Siła miłości

Spółdzielnia Świt kupuje fabrykę Avonu

W GSAG powstanie największy w powiecie dom weselny wraz z restauracją, salą konferencyjną i hotelem

Ola Tudek zajęła III miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki i Tańca Majowa Nutka


Pozostałe wiadomości:
Archiwum

Redakcja   |   Oferta reklamowa   |   Kontakt   |   Praca
© Copyright kuriergarwolinski.pl - Portal Powiatu Garwolińskiego