Ciekawe znalezisko w Żelechowie

17 lipca rozpoczęły się badania wykopaliskowe na terenie domniemanego zamku rodu Ciołków w Żelechowie, prowadzone przez grupę archeologów pod kierunkiem Wojciecha Bisa z Instytutu Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk. W pracach uczestniczą członkowie Towarzystwa Historycznego Żelechów. Kwerendę w archiwum parafialnym przeprowadzi Michał Zbieranowski z Instytutu Historii PAN.
Mercedes na 100-lecie

Do Ochotniczej Straży Pożarnej w Górznie trafił nowy, średni samochód ratowniczo-gaśniczy marki Mercedes wraz ze sprzętem. Zakup pojazdu był możliwy dzięki wsparciu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014 – 2020 oraz z WFOŚiGW i komendanta wojewódzkiego PSP.
Żelechów - Kochana Dziewiąteczko!

Młodzież z Żelechowa zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy.
Policjanci znaleźli zaginionego mężczyznę

Dziś po południu mieszkanka Pilawy zgłosiła zaginiecie męża. Mężczyzna w podeszłym wieku został odnaleziony przez policjantów po półtoragodzinnych poszukiwaniach.
Praca dla kosmetyczki na pełny etat

Salon "Fabryka Piękna" w Garwolinie poszukuje kosmetyczki do pracy na pełny etat.
Znamy wykonawcę węzła Lubelska

GDDKiA podpisała umowy z wykonawcami na projekt i budowę autostrady A2 węzeł Lubelska - obwodnica Mińska Mazowieckiego, S17 węzeł Lubelska oraz kontynuację projektowania DK 61 przejście przez Legionowo odcinek III.
Zmodernizują budynek szkoły i warsztaty mechaniczne przy ZS w Żelechowie

19 lipca 2017r w siedzibie Starostwa Powiatowego w Garwolinie została podpisana umowa na modernizację budynku szkoły i warsztatów mechanicznych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Żelechowie. W imieniu Zarządu Powiatu Garwolińskiego umowę podpisali starosta Marek Chciałowski oraz wicestarosta Urszula Zadrożna przy kontrasygnacie zastępcy skarbnika powiatu – Agnieszki Braun.
Nadwodną zmodernizują zaraz po Senatorskiej

Do 25 sierpnia firma Fedro ma wykonać modernizację dwóch ulic w Garwolinie: Senatorskiej i Nadwodnej. Łączny koszt inwestycji to prawie 200 tys. zł.
Kronika zdarzeń KP PSP Garwolin od 17 do 23 lipca 2017

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.
Kupuj produkty firmy Agro Mix

Firma Agro Mix ma w swojej ofercie zdrowe dla zwierząt produkty oraz narzędzia, które przydadzą Ci się w gospodarstwie. Sprawdź co znajduje się w ofercie Ago Mix. Więcej informacji można uzyskać pod nr telefonu, lub na miejscu: Brzegi 84, 08-420 Miastków Kościelny.
Bryg. Janusz Majek odejdzie z KP PSP

9 sierpnia bryg. Janusz Majek ma zostać przeniesiony do dyspozycji komendanta wojewódzkiego. Tym samym zakończy swoją pracę w KP PSP.
OSP Parysów ma już 120 lat!

W niedzielę 23 lipca samorząd gminy Parysów świętował 120. rocznicę powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Parysowie.
Remont Senatorskiej od poniedziałku

Urząd Miasta Garwolin informuje, że od dnia 24 lipca 2017 roku (poniedziałek) planowane jest rozpoczęcie prac modernizacyjnych związanych z wymianą nawierzchni na ulicy Senatorskiej.
Strabag złożył wniosek o ZRID dla obwodnicy Kołbieli

Do wojewody mazowieckiego w Warszawie trafił wniosek o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację ostatniego z siedmiu odcinków S17 pomiędzy węzłem Lubelska a Kurów Zachód. Chodzi o obwodnicę Kołbieli prawie 9-kilometrowej długości. Zadanie realizuje Strabag.
Dachowanie renaulta w Maciejowicach. Kobieta trafiła do szpitala

Dziś po godzinie 15.00 na ul. Kościuszki w Maciejowicach w samochodzie marki Renault pękła opona. Kierująca straciła panowanie nad pojazdem, wypadła z drogi i dachowała.
Gm. Sobolew: Ciało kobiety znalezione w studni

Dziś przed godziną 14.00 policja otrzymała informację, że w miejscowości Sokół (gm. Sobolew), w studni znajduje się ciało kobiety.
Święto Policji w Garwolinie

Dziś (21 lipca) podczas uroczystych obchodów Święta Policji w Garwolinie, funkcjonariusze uczcili 98. rocznicę utworzenia Policji Państwowej. Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. w kościele Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie, a następnie funkcjonariuszom zostały wręczone akty mianowania na wyższe stopnie policyjne.
Proekologiczne działania w gminie Borowie

W bieżącym roku gmina Borowie złożyła do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie dwa wnioski o dofinansowanie zadań z zakresu edukacji ekologicznej. Oba wnioski przeszły pomyślnie etap oceny i zostały skierowane do dofinansowania. Dzięki temu samorząd realizuje budowę ścieżki ekologicznej w miejscowości Słup Pierwszy za 79 tys. zł i poprawia bazę dydaktyczną przy ZO w Borowiu za prawie 185 tys. zł
Konno w hołdzie kawalerii

5 sierpnia z Podzamcza (gm. Maciejowice) do Kodnia wyruszy IX Podlaska Konna Pielgrzymka w Hołdzie Kawalerii Rzeczpospolitej.
Odchudzanie w upały nie musi być straszne, czyli jak korzystać z sezonowych dobrodziejstw

Lato nadeszło, a Ty wciąż nie jesteś gotowa na bikini? Uważasz, że wakacje to nie jest dobry czas na dietę? Nic bardziej mylnego! Pozostaje pytanie – co jeść, gdy temperatury na zewnątrz skutecznie odbierają ochotę do gotowania i spożywania gorących posiłków? Z radami dietetyka Naturhouse poznasz sposoby nie tylko na szybkie odzyskanie smukłej sylwetki, ale i skomponowanie zdrowego wakacyjnego menu. Te zmiany spowodują, że poczujesz się lekko i odzyskasz chęci do walki o lepszą wersję siebie.
3 mln zł z RPO na termomodernizację budynków w gminie Pilawa

Unia stawia na ekologię. Tym razem wsparcie unijne na inwestycje poprawiające efektywność energetyczną i wykorzystanie odnawialnych źródeł energii trafi do gmin Łochów, Pilawa oraz Parafii Rzymskokatolickiej p.w. św. Jadwigi. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego te trzy projekty otrzymają wsparcie o łącznej wysokości 13 mln zł w ramach RPO WM 2014-2020. Dziś umowy w tej sprawie podpisali wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa Elżbieta Lanc oraz beneficjenci.
Śmiertelny wypadek na krajowej 17

Do tragicznego wypadku doszło wczoraj (19 lipca) około godz. 18 na drodze krajowej nr 17 na wysokości Radiówka w gm. Wiązowna. Opel czołowo zderzył się z ciężarówką. Nie żyje 41-letni mieszkaniec Otwocka. Kierowcy podróżujący na trasie Warszawa- Otwock-Garwolin-Lublin napotkali poważne utrudnienia na drodze. Droga była całkowicie zablokowana, policjanci kierowali na objazdy.
Inwestycje w gminie Łaskarzew w 2017r.

W tym roku gmina Łaskarzew realizuje wiele ważnych inwestycji, poprawiających komfort życia mieszkańców. Oprócz przebudowy dróg, trwają prace związane z budową sieci kanalizacji sanitarnej i wodociągowej. Samorząd inwestuje też w budynki użyteczności publicznej.
Pożar tartaku w Lewikowie

18 lipca przed północą do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze na terenie tartaku w Lewikowie.
Miętne zaprasza pasjonatów turystyki i podróżników

Powiatowe Centrum Kultury i Promocji zaprasza w gościnne mury dworku w Miętnem na cykl Garwolińskich Spotkań Podróżniczych. Podczas pierwszego o swoich doświadczeniach i pomysłach na ekscytujące podróże opowie globtroter z małopolski Bartek Zobek. 20 lipca (czwartek) godz. 18.00 – wstęp wolny.
Volkswagen wypadł z drogi

18 lipca przed godz. 23 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Wygodzie, gdzie samochód osobowy Volkswagen Bora wypadł z drogi i znalazł się w pozycji na dachu.
Pożar opuszczonego budynku w Pilawie

18 lipca przed godz. 23 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze opuszczonego budynku gospodarczego w Pilawie.
Ruszył system powiadomień SMS w gminie Garwolin

Na początku lipca gmina Garwolin uruchomiła System Powiadomień SMS. Mieszkańcy gminy mogą zarejestrować się w systemie poprzez formularz dostępny na stronie internetowej garwolin-gmina.pl oraz poprzez wysłanie wiadomości sms. Użytkownicy systemu będą powiadamiani o gminnych imprezach, sytuacjach kryzysowych i awariach, komunikatach Urzędu Gminy, szkoleniach i badaniach profilaktycznych. Rejestracja i korzystanie z systemu są bezpłatne.
Garwolin: Wszystkie dzieci będą przyjęte do przedszkoli

Rodzice dzieci w wieku przedszkolnym mają powody do zadowolenia. Rada miasta Garwolin podjęła uchwałę, dzięki której zostaną utworzone dodatkowe oddziały przedszkolne. Nowe miejsca dla przedszkolaków znajdą się w przedszkolach nr: 6, 8 i 1.
Czy warto wybrać się na Cypr?

Wiele osób decydując się na zagraniczny urlop niechętnie spogląda poza Europę. Stary kontynent choć piękny i różnorodny może wydawać się zbyt mały dla osób, które miały okazję odwiedzić najbardziej popularne wśród turystów kraje jak Grecja, Hiszpania, Włochy, Chorwacja, czy coraz bardziej doceniana Albania. Dobrą alternatywą na udane wakacje w Europie jest słoneczny Cypr.
Kupuj tanie waluty w kantorach internetowych

We współczesnym świecie kantory mają dwa oblicza. Jedne pozwalają na dokonanie wymiany walut w sposób tradycyjnym w stacjonarnym punkcie, a inne za pomocą Internetu. Nowoczesne rozwiązania usprawniają wiele procesów i pozwalają zaoszczędzić pieniądze. Tak też jest w przypadku kantorów internetowych.
Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (10 - 16 lipca 2017 r.)

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.
Michał Jaworski zastępcą dyrektora regionalnego KRUS

Michał Jaworski (na zdjęciu z lewej) z dniem dzisiejszym objął funkcję zastępcy dyrektora regionalnego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.
Gdzie w internecie jest najtańsze euro?

Każda osoba, która pragnie świadomie dokonywać przewalutowania posiadanej przez siebie waluty z pewnością rozważa korzystanie właśnie z platform wymiany online. Dzięki nim bowiem przewalutowanie staje się naprawdę opłacalne. Korzystanie z rozwiązań dostępnych w sieci pozwala naprawdę wiele zaoszczędzić. Tyczy się to zwłaszcza osób, które systematycznie kupują walutę. Wiadomo już zatem, gdzie najlepiej szukać taniego euro. W internecie można jednak natknąć się na dwa sposoby wymiany. Poniżej prez
SP ZOZ rozwiązał umowy z ratownikami, którzy podjęli protest

Jedna z ratowniczek pracujących na umowie kontraktowej w SP ZOZ poinformowała nas, że dyrektor Krzysztof Żochowski rozwiązał umowy z ratownikami, którzy podjęli protest i odmówili pracy w miesiącu lipcu w wymiarze wyższym niż 24 godziny. W ich miejsce zostali zatrudnieni nowi pracownicy. Ratownicy zatrudnieni na umowy zlecenia i kontrakty oczekiwali podwyżki wynagrodzenia.
Wypadek w Gocławiu – 10 osób w szpitalu. DK 17 całkowicie zablokowana

Dziś po godzinie 8.00 w Gocławiu zderzył się osobowy volkswagen z busem. 10 osób trafiło do szpitala. Droga krajowa nr 17 jest całkowicie zablokowana. Policjanci kierują na objazdy.
O tym wypadku usłyszała cała Polska. Zginęły w nim 3 kobiety z powiatu garwolińskiego

29 czerwca około godz. 15 na łuku ul. Prostej na wysokości miejscowości Gózd zderzyły się dwa samochody osobowe. Na miejscu zginęły trzy kobiety: 40-letnia Agnieszka C., 60-letnia Czesława W. i 28-letnia Justyna W. Cztery osoby trafiły do szpitala. Ta tragedia wstrząsnęła całą Polską, a zwłaszcza mieszkańcami powiatów otwockiego – gdzie doszło do zdarzenia - i garwolińskiego, z którego pochodziło 5 kobiet podróżujących nissanem.
Garwolin: Radni podjęli uchwałę w sprawie ustanowienia św. Anny patronką miasta

12 lipca odbyła się sesja rady miasta Garwolin, podczas której radni podjęli uchwałę w spawie wyrażenia woli ustanowienia św. Anny patronką miasta Garwolin.
Policjanci z Garwolina najlepsi na Mazowszu!

W garnizonie mazowieckim zakończyły się eliminacje do finału XX Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji „Patrol Roku 2017". W zawodach rywalizowało 58 policjantów, spośród których najlepszy okazał się zespół z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie w składzie: st. sierż. Kamil Kowalski i post. Hubert Szostak.
Miała ponad pół kilograma amfetaminy. Grozi jej do 10 lat więzienia

Ponad pół kilograma amfetaminy posiadała 30-letnia garwolinianka. Kobieta trafiła do policyjnego aresztu. Za posiadanie takiej ilości narkotyków grozi jej nawet 10 lat wiezienia. Do policyjnego aresztu trafił też znajomy kobiety.
Gm. Sobolew: Otrzymali medale za długoletnie pożycie małżeńskie

Wczoraj w Urzędzie Gminy Sobolew odbyła się uroczystość, podczas której władze gminy wręczyły parom małżeńskim, które przeżyły wspólnie 50 i więcej lat pamiątkowe medale od prezydenta, legitymacje i pamiątkowe grawerki. Uroczystość przypominała wesele - był tort, toast i zespół, który grał na żywo.
Gm. Garwolin: Dwa psy do adopcji

Na stronie gminy Garwolin pojawiła się informacja o możliwości adopcji dwóch psów. Zwierzęta zostały porzucone w lesie w Starej Hucie
Zapisz się na zajęcia karate w Garwolinie!

Z początkiem września ruszyły zajęcia karate w Garwolinie, które prowadzi sensei Grzegorz Jarząbek (6 dan karate i 4 dan kobudo). Są jeszcze wolne miejsca na zapisy dla dorosłych i dla dzieci.Ciekawe znalezisko w Żelechowie

Żelechów - Kochana Dziewiąteczko!

Praca dla kosmetyczki na pełny etat

Zmodernizują budynek szkoły i warsztaty mechaniczne przy ZS w Żelechowie

Kronika zdarzeń KP PSP Garwolin od 17 do 23 lipca 2017

Bryg. Janusz Majek odejdzie z KP PSP

Remont Senatorskiej od poniedziałku

Dachowanie renaulta w Maciejowicach. Kobieta trafiła do szpitala

Święto Policji w Garwolinie

Konno w hołdzie kawalerii

3 mln zł z RPO na termomodernizację budynków w gminie Pilawa

Inwestycje w gminie Łaskarzew w 2017r.

Miętne zaprasza pasjonatów turystyki i podróżników

Pożar opuszczonego budynku w Pilawie

Garwolin: Wszystkie dzieci będą przyjęte do przedszkoli

Kupuj tanie waluty w kantorach internetowych

Michał Jaworski zastępcą dyrektora regionalnego KRUS

SP ZOZ rozwiązał umowy z ratownikami, którzy podjęli protest

O tym wypadku usłyszała cała Polska. Zginęły w nim 3 kobiety z powiatu garwolińskiego

Policjanci z Garwolina najlepsi na Mazowszu!

Gm. Sobolew: Otrzymali medale za długoletnie pożycie małżeńskie

Zapisz się na zajęcia karate w Garwolinie!


Pozostałe wiadomości:
więcej tematów

Archiwum

Redakcja   |   Oferta reklamowa   |   Kontakt   |   Praca
© Copyright kuriergarwolinski.pl - Portal Powiatu Garwolińskiego