Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (15 - 21 maja 2017 r.)

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.
Mężczyzna potrącony przez pociąg w Pilawie

Wczoraj po godzinie 17.00 w Pilawie, pociąg potrącił mężczyznę.
Społeczna Akademia Nauk w Garwolinie pomogła maturzystom, dba również o przyszłość zawodową swoich studentów

Uczelnia przeprowadziła w tym roku bezpłatne kursy przygotowujące maturzystów do egzaminu z matematyki. W zajęciach odbywających się w Garwolinie wzięło udział ok. 30 osób, natomiast 150 uczestniczyło w zajęciach poprzez uczelnianą platformę internetową PAO. Mamy nadzieję, że zajęcia te pomogły w zdaniu egzaminu maturalnego z matematyki. Akcja będzie oczywiście kontynuowana w kolejnych latach.
90 lat OSP w Starym Pilczynie

W niedzielę 21 maja w Starym Pilczynie miały miejsce uroczyste obchody 90-lecia istnienia OSP . Uroczystość była dobrą okazją do wręczenia jednostce sztandaru ufundowanego przez społeczeństwo, wręczenia odznaczeń oraz poświęcenia wozu bojowego zakupionego w 2016r.
Narkotyki w Starym Puznowie

16 maja policjanci z WK KPP Garwolin w pomieszczeniach gospodarczych w Starym Puznowie, u 27-letniej kobiety i 37-letniego mężczyzny ujawnili amfetaminę i wagi elektroniczne.
Karambol w Gocławiu. 5 zniszczonych pojazdów, 5 osób rannych

Dziś około godziny 9.00 doszło do zderzenia 5 pojazdów: dwóch samochodów osobowych, busa i dwóch ciężarówek.
Strażacy z PSP obchodzili Dzień Strażaka

W piątek 19 maja w KP PSP strażacy zawodowi obchodzili Dzień Strażaka. Uroczystość była dobrą okazją do wręczenia zasłużonym odznaczeń i awansów.
Zaginął Hubert Stachurski

12 maja 2017r. w miejscowości Ząbki (woj. mazowieckie) zaginął Tomasz Hubert Stachurski. Ma 180 cm wzrostu i niebieskie oczy. W dniu zaginięcia miał 49 lat.
Trwa remont drogi powiatowej Łaskarzew-Maciejowice

Droga powiatowa łącząca Łaskarzew z Maciejowicami jest jedną z najczęściej uczęszczanych dróg w powiecie. Odcinek tej drogi biegnący przez gminę Łaskarzew był w bardzo złym staniem. Po wielu latach mieszkańcu doczekali się jej remontu.
Budowa S17 na odcinku Garwolin-Kurów oficjalnie otwarta

Symbolicznym wbiciem łopaty została potwierdzona dziś budowa drogi ekspresowej S17 pomiędzy końcem obwodnicy Garwolina, a węzłem Kurów Zachód. Odcinek o długości blisko 60 kilometrów podzielono na cztery zadania, które realizuje trzech wykonawców. Łączna wartość inwestycji to blisko 2 mld zł, z czego koszt robót to blisko 1,5 mld zł. Kierowcy skorzystają z nowej trasy w połowie 2019 roku.
Wszyscy skontrolowani kierujący byli trzeźwi

15 maja garwolińska drogówka przeprowadziła działania „Trzeźwość w przewozie osób”. Podczas tych działań mimo kilkuset kontroli policjanci nie ujawnili żadnego kierującego na "podwójnym gazie".
Spotkanie z poseł Krystyną Pawłowicz

19 maja o godzinie 18.00 w Centrum Sportu i Kultury przy ul. Nadwodnej 1 odbędzie się spotkanie z poseł Krystyną Pawłowicz.
Maj - miesiąc matur...

Chociaż zmieniła się formuła czy sposób przeprowadzania matur – to matura pozostaje maturą, jednym z najważniejszych egzaminów w życiu każdego młodego człowieka. 824 uczniów, którzy w tym roku ukończyli szkołę ponadgimnazjalną podległą powiatowi garwolińskiemu przystąpiło do najważniejszego sprawdzianu na tym etapie edukacji. 471 absolwentów liceum i 353 absolwentów technikum po raz pierwszy pisało maturę z przedmiotów obowiązkowych: języka polskiego, matematyki oraz wybranego języka obcego.
Kilka samochodów zderzyło się w okolicy wiaduktu w Trąbkach

Dziś około godziny 8.00 w Trąbkach zderzyło się kilka samochodów. Jeden z naszych Czytelników podaje,że zderzyły się4 pojazdy, a inny, że 6. Więcej szczegółów udostępni straż pożarna i policja.
MAN przejechał przez barierki na przeciwległy pas ruchu. Będą utrudnienia

Dziś około godziny 11.00 na obwodnicy Garwolina, na wysokości McDonalda, kierowca samochodu marki MAN załadowanego m. in. drzewem zjechał na przeciwny pas ruchu. Podczas usuwania pojazdu będą utrudnienia.
Święto 1. PSK za nami

W niedzielę na placu OSP Leszczyny odbyła się druga część Święta 1. Pułku Strzelców Konnych.
Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (8 - 14 maja 2017 r.)

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.
W Garwolinie trwa święto 1. Pułku Strzelców Konnych

W sobotę Garwolin jak co roku obchodził Święto 1. Pułku Strzelców Konnych. Stowarzyszenie Kawaleryjskie im. 1. Pułku Strzelców Konnych w Garwolinie nie zawiodło i jak zawsze zorganizowało piękne obchody, które cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców powiatu garwolińskiego. Wydarzenie odbywa się pod patronatem starosty garwolińskiego Marka Chciałowskiego i burmistrza Garwolina Tadeusza Mikulskiego. Dziś drugi dzień obchodów.
W Górkach odbyły się uroczystości 100. rocznicy objawień fatimskich

Około 5 tys. pielgrzymów z diecezji siedleckiej i z całej Polski, przybyło wczoraj do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Górkach, by uczestniczyć w uroczystościach 100. rocznicy objawień fatimskich. Mszę Świętą koncelebrował i homilię wygłosił ks. biskup Piotr Sawczuk.
Gm. Sobolew: Włamywacze zatrzymani na gorącym uczynku

9 maja dwóch mężczyzn próbowało włamać się do niezamieszkałego budynku. Na miejscu zatrzymali ich jednak policjanci.
Po co projektować ogród? Czy warto?

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z inżynierem architektury krajobrazu Michałem Kisielem, właścicielem firmy Rajski Ogród z Garwolina.
Pokonaj cellulit!

Cellulit, który ze względu na wygląd tkanek nim dotkniętych, jest potocznie nazywany „skórką pomarańczową”, to wróg prawie każdej kobiety. Zastosuj rady dietetyka Naturhouse, a skutecznie pożegnasz problem!
Zderzenie dwóch aut w Żelechowie

Dziś o godzinie 8.00 w Żelechowie doszło do zderzenie dwóch aut: Chevroleta Kalos i Forda Mondeo.
"GWIAZDY" - Historia o miłości i rywalizacji. Świetny film również dla kobiet! Wygraj bilety na seans!

12 maja Kino "Wilga" zaprezentuje film "Gwiazdy. Czytelnicy Kuriera Garwolińskiego mogą wygrać w konkursie 3 podwójne zaproszenia na seans.
Diecezjalna pielgrzymka w 100. rocznicę objawień fatimskich

W sobotę 13 maja odbędzie się diecezjalna pielgrzymka w 100. rocznicę objawień fatimskich do Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej w Górkach. W wydarzeniu mogą wziąć udział wszyscy chętni wierni z powiatu garwolińskiego.
Trąbki: Problem z organizacją ruchu autobusów rozwiązany

18 kwietnia, w związku z przebudową wiaduktu kolejowego, został zamknięty wjazd od strony wiaduktu w ul. Czarna Droga w Trąbkach. Zmusiło to przewoźników do zmiany organizacji ruchu, ponieważ mogą oni wjeżdżać w tę ulicę tylko przez drogę wojewódzką nr 805. Kierowcy dużych autobusów chcąc wyjechać z Czarnej Drogi zawracali za pawilonem, lub między blokami mieszkalnymi, na terenie Spółdzielni Mieszkaniowej, co zdaniem części mieszkańców wprowadzało zagrożenie dla życia i zdrowia dzieci,
VI Powiatowa Liga Przedmiotowa Szkół Ponadgimnazjalnych – konkurs literacki, język polski

Barwny, bogaty język, ciekawe ujęcie tematu, interesujące przemyślenia – to wszystko charakteryzowało tegoroczne prace w konkursie literackim, organizowanym ramach VI Powiatowej Ligii Przedmiotowej. W tym roku współorganizatorem konkursy był Zespół Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie.
Strażacy z OSP Garwolin szkolili pracowników Budimexu

W miniony weekend firma Budimex udostępniła strażakom z OSP Garwolin budynek w miejscowości Ostrożeń, przeznaczony do rozbiórki, by poćwiczyli oni gaszenie pożarów wewnętrznych. Dziś na placu przed budynkiem strażacy przeprowadzili dla pracowników Budimexu szkolenie na temat gaszenia ciał stałych i cieczy.
Ratusz i rynek na Dni Żelechowa

Podczas obchodów tegorocznych Dni Żelechowa planowane jest uroczyste oddanie do użytku przebudowanego centrum miasta Żelechów, obejmującego poddany rewitalizacji budynek zabytkowego ratusza oraz płytę rynku. Łączna wartość inwestycji to 8,6 mln zł.
9 mandatów karnych i jeden zatrzymany dowód rejestracyjny podczas "nocnej jazdy"

9 nałożonych mandatów karnych, 1 zatrzymany dowodów rejestracyjny pojazdu – to bilans działań policyjnych prowadzonych w związku z „nocną jazdą w Garwolinie”.
Święto 1. Pułku Strzelców Konnych (13-14 maja)

Stowarzyszenie kawaleryjskie im. 1. Pułku Strzelców Konnych w Garwolinie pod honorowym patronatem Starosty garwolińskiego i Burmistrza Miasta Garwolina zaprasza na Święto 1. Pułku Strzelców Konnych, które odbędzie się w dniach 13-14 maja 2017.
Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (4 - 7 maja 2017 r. )

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.
30 mandatów podczas akcji „Bezpieczne przejście dla pieszych”

W piątek (5 maja) policjanci z garwolińskiej komendy, prowadzili akcję pn. „Bezpieczne przejście dla pieszych”. Podczas działań zwracali szczególną uwagę na wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych głównie w rejonie przejść dla pieszych.
Policjanci podczas działań "Pasy" ujawnili 77 wykroczeń

4 i 5 maja na drogach powiatu garwolińskiego policjanci przeprowadzili mazowieckie działania „Pasy”.
XLI Olimpiada Wiedzy I Umiejętności Rolniczych w Miętnem

W dniach 21-22 kwietnia Zespół Szkół CKP i CKU im. Stanisława Staszica w Miętnem był gospodarzem eliminacji okręgowych XLI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Przez dwa dni, 133 uczniów rywalizowało w siedmiu blokach tematycznych, w których sprawdzali swoją wiedzę w teorii i praktyce.
Powiatowy Dzień Strażaka

W sobotę strażacy z powiatu garwolińskiego podtrzymali wieloletnią tradycję biorąc udział w nabożeństwie fatimskim w Górkach i dziękując jednocześnie swojemu patronowi św. Florianowi za opiekę w trakcie służby. W wydarzeniu wzięli udział strażacy z 47 jednostek.
Zapisz się na zajęcia karate w Garwolinie!

Z początkiem września ruszyły zajęcia karate w Garwolinie, które prowadzi sensei Grzegorz Jarząbek (6 dan karate i 4 dan kobudo). Są jeszcze wolne miejsca na zapisy dla dorosłych i dla dzieci.Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (15 - 21 maja 2017 r.)

Społeczna Akademia Nauk w Garwolinie pomogła maturzystom, dba również o przyszłość zawodową swoich studentów

Narkotyki w Starym Puznowie

Strażacy z PSP obchodzili Dzień Strażaka

Trwa remont drogi powiatowej Łaskarzew-Maciejowice

Wszyscy skontrolowani kierujący byli trzeźwi

Maj - miesiąc matur...

MAN przejechał przez barierki na przeciwległy pas ruchu. Będą utrudnienia

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (8 - 14 maja 2017 r.)

W Górkach odbyły się uroczystości 100. rocznicy objawień fatimskich

Po co projektować ogród? Czy warto?

Zderzenie dwóch aut w Żelechowie

Diecezjalna pielgrzymka w 100. rocznicę objawień fatimskich

VI Powiatowa Liga Przedmiotowa Szkół Ponadgimnazjalnych – konkurs literacki, język polski

Ratusz i rynek na Dni Żelechowa

Święto 1. Pułku Strzelców Konnych (13-14 maja)

30 mandatów podczas akcji „Bezpieczne przejście dla pieszych”

XLI Olimpiada Wiedzy I Umiejętności Rolniczych w Miętnem

Zapisz się na zajęcia karate w Garwolinie!


Pozostałe wiadomości:
więcej tematów

Archiwum

Redakcja   |   Oferta reklamowa   |   Kontakt   |   Praca
© Copyright kuriergarwolinski.pl - Portal Powiatu Garwolińskiego