Zatrzymany za kradzież Volvo XC60. Sprawa jest rozwojowa

Garwolińscy policjanci ustalili podejrzanego o kradzież osobowego volvo o wartości 200 tys. złotych. Teraz zatrzymanemu 33-latkowi grozi kara 8 lat więzienia.
CBA wniosło o odwołanie Józefa Tomali ze stanowiska członka Zarządu Powiatu

Funkcjonariusze Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Lublinie przeprowadzili kontrolę przestrzegania zakazów zawartych w tzw. ustawie antykorupcyjnej przez Józefa Tomalę - Członka Zarządu Powiatu Garwolińskiego (w latach 2014 – 2017). Kontrola obejmowała odpowiednio lata 2014–2017 oraz lata 2016 – 2017.
Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (18 - 24 września 2017 r.)

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.
Jerzy Banaszek zaginął w Sobolewie

Policja poszukuje Jerzego Banaszka, który w niedzielę rano wybrał się na grzyby do Sobolewa. Od godziny 13.00 mężczyzna nie dał znaku życia. Wieczorem zaginięcie zgłosił jego syn.
Dziś działania "Prędkość"

Dziś na terenie całego kraju trwa akcja „Prędkość”. Policjanci m.in. kontrolują, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, używają pasów bezpieczeństwa oraz urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci. Policjanci sprawdzają także stan trzeźwości kierujących.
Wypadek na Zieleniaku. Jedna osoba w szpitalu. Uszkodzone trzy pojazdy

Dziś rano na ulicy Krótkiej w Garwolinie kierowca volkswagena podczas manewru cofania potrącił kobietę, uszkodził znak drogowy i trzy auta. Poszkodowana trafiła do szpitala.
Jak przygotować organizm by nie robił zapasów (kg) na zimę

Jesienią często pogarsza się samopoczucie, spada też odporność na choroby. Kończy się sezon na świeże warzywa i owoce, a tym samym zawarte w nich witaminy. Odpowiednia dieta rozgrzewająca może być naszym sojusznikiem we wzmocnieniu organizmu, walce z przeziębieniem lub po prostu rozgrzaniu się w chłodne, jesienne dni.
Projekt domu parterowego. Jakie są jego plusy oraz minusy?

Pośród wielu różnych projektów domów jest również parterowy, który można zaliczyć do tych bardziej popularnych. Zanim dokonamy wyboru, warto przeanalizować, jakie ma on wady i zalety. Właśnie tym zajmiemy się w poniższym tekście.
Spotkanie pielgrzymkowegrupy 9A z dekanatu żelechowskiego

- Jeżeli uczestniczyłeś w pielgrzymce na Jasną Górę, jeżeli byłeś Duchowym Pielgrzymem lub jeżeli zwyczajnie Piesza Pielgrzymka jest Ci bliska, to zapraszamy Cię serdecznie na spotkanie popielgrzymkowe- już za tydzień 24.09, które odbędzie się w salce parafialnej, po Mszy Świętej o godz. 13:00 w Żelechowie - zachęcają organizatorzy spotkania grupy pielgrzymkowej.
Garwolińskie przewodniczki wędrowały do Matki Bożej

W miniony weekend 15-17 września przewodniczki z Ogniska św. Matki Teresy z Kalkuty z środowiska garwolińsko-pilawskiego Skautów Europy wędrowały w pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej w Gidlach.
ROBOTNIK TOROWY - PRACA W BUDIMEX SA

Budimex SA to największa i najbardziej dynamiczna spółka giełdowa działająca w branży budowlanej w Polsce nieprzerwanie od 1986r. Firma zatrudnia obecnie blisko 4 tysiące osób, gdzie ponad połowa z nich pracuje z nami dłużej niż 5,10 a nawet 15 lat. Budimex to firma na lata gdzie nigdy nie brakuje pracy, wyzwań i dobrej atmosfery. Czekamy na Ciebie. Zatrudnienie mamy dla Ciebie od dziś!!
V Regionalne Święto Hodowców Koni 23/24 września

W dniach 23/24 września w Górkach odbędzie się V Regionalne Święto Hodowców Koni. W programie m.in. pokazy jazdy konnej w wykonaniu policji konnej z Warszawy, Teatr Konny Cabriola i skoki przez przeszkody na koniu w wykonaniu Marty Dziak-Gierlicz. Wydarzenie zawsze cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców powiatu garwolińskiego. W tym roku organizatorzy wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społeczności rozszerzyli formułę święta - zabawa potrwa dwa dni, a dzieci mogą liczyć w na moc atrakcji
Robotnik drogowy - praca w Budimex SA

Budimex SA to największa i najbardziej dynamiczna spółka giełdowa działająca w branży budowlanej w Polsce nieprzerwanie od 1986r. Firma zatrudnia obecnie blisko 4 tysiące osób, gdzie ponad połowa z nich pracuje z nami dłużej niż 5,10 a nawet 15 lat. Budimex to firma na lata gdzie nigdy nie brakuje pracy, wyzwań i dobrej atmosfery. Czekamy na Ciebie. Zatrudnienie mamy dla Ciebie od dziś!!
Zaginęła Joanna Barbara Kucharek

15 września 2017 r. w Warszawie (woj. mazowieckie) zaginęła Joanna Barbara Kucharek.
Tomasz Kwiatkowski nowym kierownikiem PT KRUS w Garwolinie

Z dniem 2 października Tomasz Kwiatkowski obejmie funkcję kierownika Placówki Terenowej KRUS w Garwolinie. Na stanowisku zastąpi Michała Jaworskiego, który otrzymał funkcję wicedyrektora Oddziału Regionalnego KRUS.
Ponad 2 mln zł dofinansowania na inwestycje w gminie Parysów

Dużo się dzieje w gminie Parysów od kiedy udało się pozyskać dofinansowania unijne na termomodernizację budynków użyteczności publicznej oraz dotacje z Urzędu Marszałkowskiego na inwestycje drogowe. I mimo, że te drugie w większości realizowane są ze środków własnych, to i tak gmina ma powody do zadowolenia.
2 tys. paczek papierosów bez akcyzy u mieszkańca gminy Łaskarzew

Ponad 2 tys. paczek papierosów różnych marek, bez polskich znaków akcyzy skarbowej, zabezpieczyli wczoraj policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą garwolińskiej komendy.
Młodzi Kolumbijczycy odwiedzili Górzno

We wtorek 19 września kilkunastoosobowa grupa młodzieży z Kolumbii odwiedziła Zespół Szkół w Górznie, w ramach programu współorganizowanego przez kolumbijskie i polskie ministerstwo spraw zagranicznych. Celem programu jest pokazanie młodzieży alternatywnego stylu życia. Spotkanie było możliwe dzięki zaangażowaniu posła Grzegorza Woźniaka, wójta gminy Górzno Waldemara Sabaka, dyrektor Marii Szczęśniak i całej społeczności szkolnej.
Zastępca komendanta otrzymał srebrny medal od prezydenta RP

19 września w Komendzie Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu odbyła się uroczystość wręczenia mazowieckim policjantom odznaczeń państwowych. Funkcjonariusze odebrali z rąk wojewody Zdzisława Sipiery medale za wzorową służbę na rzecz społeczeństwa. Srebrny medal za długoletnią służbę otrzymał I zastępca komendanta powiatowego policji w Garwolinie - mł. insp. Krzysztof Kędziorek.
Zakopał żywcem szczenną sukę

Prokuratura Rejonowa w Garwolinie nadzoruje postępowanie przygotowawcze przeciwko Henrykowi K. podejrzanemu o popełnienie przestępstwa z art. 35 ust. 2 w zw. z art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt.
Utrudnienia w związku z wyburzeniem wiaduktu kolejowego w Trąbkach

GDDKiA informuje, że w dniach 21-27 września 2017 r. w godzinach 22.00 – 06.00 mogą wystąpić utrudnienia na drodze krajowej DK17 w km 39+200 (między miejscowościami Miętne i Lipówki).Spowodowane jest to zaplanowanymi robotami związanymi z wyburzaniem korpusu istniejącego wiaduktu kolejowego linii nr 12 Skierniewice – Łuków.
Nie pozwól, by trawa Cię przerosła. Inauguracja edukacyjnego programu w Garwolinie

18 września 2017 roku, w sali kinowej Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie odbyła się uroczysta inauguracja projektu “Nie pozwól, by trawa Cię przerosła” przygotowanego przez Fundację “Samsara”. W Powiatowym Forum Profilaktycznym wzięła udział młodzież, rodzice, nauczyciele, a także pracownicy oświaty oraz instytucji i placówek pracujących w obszarze profilaktyki, interwencji i terapii.
Ćwiczenia Egida 2017 w KPP w Garwolinie

W 82 jednostkach policji na terenie całego kraju, w tym Komendzie Powiatowej Policji w Garwolinie, odbyły się ćwiczenia pod kryptonimem EGIDA-17. To praktyczna weryfikacja tego, jak działa system powoływania rezerw, bowiem Policja obok wojska jest drugą co do wielkości formacją dysponującą takimi siłami. Całość koordynował Główny Sztab Policji KGP.
Zmarł Ksawery Niewczas. Dziś uroczystości pogrzebowe

Wczoraj zmarł 5-letni Ksawery Niewczas. Chłopiec walczył z nowotworem złośliwym mózgu. Wyprowadzenie ciała z domu przy ul. Przychodniej 1 w Łaskarzewie nastąpi o godzinie 11.30. O uroczystościach pogrzebowych, które odbędą się o 12.00 na Cmentarzu Parafialnym w Łaskarzewie informują rodzice, dziadkowie i rodzina chłopca.
Rozkład jazdy Szpital Powiatowy – Tesco

Od 20 września wraca komunikacja miejska w Garwolinie na trasie Szpital Powiatowy-Tesco. Usługi będzie świadczyć firma Pana Krzysztofa Majewskiego. Sprawdź rozkład.
Mieszkańcy Łaskarzewa uczcili 78. rocznicę obrony i spalenia miasta

Co roku mieszkańcy Łaskarzewa wspominają atak III Rzeszy Niemieckiej na swoje miasto. Obchody 78. rocznicy tych wydarzeń odbyły się w ubiegłą niedzielę.
Świadek relacjonuje przebieg wypadku w Przyłęku. „Tego nie można wymazać z głowy” (zdjęcia mogą być drastyczne)

- Dopiero dojechałem do domu, a byłem prawie uczestnikiem zdarzenia. Dwa samochody jechały przede mną, i nagle zaczęły mocno zwalniać. Niemal stanęliśmy i było tylko wielkie bum bokiem w drzewo - pisze w korespondencji do Kuriera Garwolińskiego świadek wypadku w Przyłęku z 18 września 2017r. Jego relacja skłania do refleksji.
Wypadek w Przyłęku. Dwie osoby w szpitalu

Dziś przed godziną 16.00 w miejscowości Przyłęk (gm. Sobolew) kierujący audi stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi i dachował, po czym uderzył w skarpę. Do szpitala w stanie ciężkim trafiło dwóch mężczyzn, mieszkańców naszego powiatu.
38 wykroczeń ujawnili policjanci podczas działań "Pasy"

Wczoraj, na terenie całego kraju , prowadzone były policyjne działania pn. „PASY”. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na to, czy kierujący oraz pasażerowie samochodów przestrzegają obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa, a także czy dzieci podróżujące w pojazdach są prawidłowo przewożone. W ramach działań na terenie pow. garwolińskiego skontrolowano 79 kierujących - policjanci ujawnili 38 wykroczeń.
Nie wracał do domu przez półtora tygodnia. Był na "zakrapianej imprezie". Odnalazła go policja

Dzisiaj po godz. 7.00 policja odnalazła zaginionego 67 - letniego mężczyznę, którego od kilku dni poszukiwała garwolińska Policja. Mężczyzna odnalazł się w Żelechowie, cały i zdrowy.
3 ofiary śmiertlene, 30 osób rannych po zdarzeniu drogowym na obwodnicy Marek

Policjanci z Garwolina, uczestniczyli w roli obserwatorów podczas katastrofy, która wydarzyła się na trasie S8 – obwodnica Marek na odcinku węzeł Marki – węzeł Radzymin.
Ukradli tablicę i płaskorzeźbę z Pomnika Nieznanego Żołnierza w Maciejowicach

Między 9 a 13 września nieznani sprawcy ukradli tablicę i płaskorzeźbę z Pomnika Nieznanego Żołnierza na cmentarzu w Maciejowicach.
Potrącił pieszego w Żelechowie

W środę 13 września w Żelechowie 31-latek kierujący volkswagenem potrącił 82-letniego mężczyznę przechodzącego przez jezdnię.
Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (11 - 17 września 2017 r.)

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.
Wrócą kursy busów na trasie Tesco-Szpital Powiatowy

Urząd Miasta informuje, że od dnia 20 września 2017 r. zostaną wznowione regularne kursy na trasie Tesco – Szpital Powiatowy. Kursy będą wykonywane przez firmę Pana Majewskiego z Garwolina.
Na progu harcerskiej przygody

W niedzielę 10 września 2017 roku miał miejsce Start Harcerski Środowiska Garwolińsko-Pilawskiego Skautów Europy. Rozpoczął się on Eucharystią, w kościele pw. Matki Bożej Kodeńskiej w Pilawie. Po Mszy Świętej skauci wraz ze swoimi rodzinami duszpasterzami i przyjaciółmi zebrali się na placu przykościelnym na wspólnym apelu uroczyście rozpoczynającym nowy rok harcerski.
Policjanci zatrzymali złodzieja rowerów

Policjanci z Posterunku Policji w Sobolewie zatrzymali mężczyznę, który z terenu Sobolewa kradł rowery. Mężczyzna usłyszał już zarzuty kradzieży.
Awaria prądu w trzech gminach powiatu garwolińskiego

Dziś od rana zaniki prądu odczuli mieszkańcy trzech gmin powiatu garwolińskiego. Teraz prąd jest całkowicie wyłączony. Przywrócenie zasilania nastąpi za około 3 godziny (około 18.00).
Upamiętnili ofiary II wojny światowej pochowane na Lisich Jamach

Niemcy w czasie II wojny światowej wymordowali około 2,5 tys. Polaków, Żydów i Romów i pochowali ich w lesie w Miętnem. W czwartek, 14 września na Lisich Jamach odbyły się uroczystości upamiętniające te tragiczne wydarzenia.
Ożywmy tradycję powiatu garwolińskiego – Mariańskie Porzecze

W minioną niedzielę 10 września w Mariańskim Porzeczu odbyło się pierwsze spotkanie nad Wisłą w ramach projektu „Ożywmy tradycje Powiśla Garwolińskiego”. Organizatorzy zapraszają na kolejne do Wilgi.
Społeczna Akademia Nauk w Garwolinie pomogła maturzystom, dba również o przyszłość zawodową swoich studentów

Uczelnia przeprowadziła w tym roku bezpłatne kursy przygotowujące maturzystów do egzaminu z matematyki. W zajęciach odbywających się w Garwolinie wzięło udział ok. 30 osób, natomiast 150 uczestniczyło w zajęciach poprzez uczelnianą platformę internetową PAO. Mamy nadzieję, że zajęcia te pomogły w zdaniu egzaminu maturalnego z matematyki. Akcja będzie oczywiście kontynuowana w kolejnych latach.
Dziś działania SMOG

Prawidłowy stan techniczny samochodów i kontrola emisji spalin do atmosfery to jedne z głównych policyjnych zadań działań „SMOG”. Działania zostały zaplanowane na 14 września.
Obchody roku Tadeusza Kościuszki w gminie Maciejowice

Uroczystości odbędą się w dniu 5 października w Maciejowcach oraz 8 października 2017r. przy Kopcu Tadeusza Kościuszki w Krępie z upamiętnieniem 100. rocznicy obsadzenia krzyża na Kopcu przez wiernych oraz 200. rocznicy śmierci Naczelnika.
Dzień Pamięci Ofiar Totalitaryzmu

Wójt gminy Garwolin zaprasza na obchody Dnia Pamięci Ofiar Totalitaryzmu. Obchody odbędą się 14 września na Lisich Jamach.
50 lat OSP w Kalinowie

10 września 2017 r. jubileusz 50 - lecia istnienia obchodziła Ochotnicza Straż Pożarna w Kalinowie. Podczas uroczystości jednostka otrzymała sztandar, samochód pożarniczy, odznaczenie Srebrnym Medalem za zasługi dla pożarnictwa oraz medal pamiątkowy Pro Masovia.
Pocisk artyleryjski w Samogoszczy

Wczoraj w Samogoszczy (gm. Maciejowice) został ujawniony pocisk artyleryjski z czasów II wojny światowej.
Fałszywy alarm pożarowy w banku

Wczoraj po godzinie 18.00 strażacy otrzymali informację o aktywacji systemu sygnalizacji pożarowej w Banku Pekao S.A.
Mieszkańcy Garwolina upamiętnili 78. rocznicę bombardowania miasta

Pierwsze bomby lotnictwa niemieckiego spadły na Garwolin w dniu 8 września 1939 r. , w święto Matki Boskiej Siewnej. Zginęło wielu ludzi, a ci, którzy przeżyli stracili dorobek całego życia. Bombardowania wyrządziły największe straty w centrum miasta, gdzie zostało zniszczone 90% zabudowań, w tym kościół parafialny. Społeczność miasta co roku, w dniu 8 września, wspomina to tragiczne wydarzenie z historii II wojny światowej.
Orzeł Senacki i Pro Masovia na 100-lecie OSP w Uninie

W niedzielę 10 września w Uninie odbyły się uroczystości związane z jubileuszem 100-lecia istnienia OSP w Uninie. Podczas ważnego dla społeczności lokalnej wydarzenia został odsłonięty pomnik upamiętniający założycieli jednostki. Ochotnicza Straż w Uninie otrzymała od Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP najwyższe odznaczenie - Złoty Znak Związku.
Przewoził dzieci niesprawnym autobusem

Garwolińscy policjanci wyeliminowali z ruchu niesprawny autobus, który przywiózł dzieci do szkoły. Skrupulatna kontrola drogówki, zakończyła się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego i zakazem dalszej jazdy.
Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (4 - 10 września 2017 r. )

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu
Zapisz się na zajęcia karate w Garwolinie!

Z początkiem września ruszyły zajęcia karate w Garwolinie, które prowadzi sensei Grzegorz Jarząbek (6 dan karate i 4 dan kobudo). Są jeszcze wolne miejsca na zapisy dla dorosłych i dla dzieci.Zatrzymany za kradzież Volvo XC60. Sprawa jest rozwojowa

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (18 - 24 września 2017 r.)

Dziś działania "Prędkość"

Jak przygotować organizm by nie robił zapasów (kg) na zimę

Spotkanie pielgrzymkowegrupy 9A z dekanatu żelechowskiego

ROBOTNIK TOROWY - PRACA W BUDIMEX SA

Robotnik drogowy - praca w Budimex SA

Tomasz Kwiatkowski nowym kierownikiem PT KRUS w Garwolinie

2 tys. paczek papierosów bez akcyzy u mieszkańca gminy Łaskarzew

Zastępca komendanta otrzymał srebrny medal od prezydenta RP

Utrudnienia w związku z wyburzeniem wiaduktu kolejowego w Trąbkach

Ćwiczenia Egida 2017 w KPP w Garwolinie

Rozkład jazdy Szpital Powiatowy – Tesco

Świadek relacjonuje przebieg wypadku w Przyłęku. „Tego nie można wymazać z głowy” (zdjęcia mogą być drastyczne)

38 wykroczeń ujawnili policjanci podczas działań "Pasy"

3 ofiary śmiertlene, 30 osób rannych po zdarzeniu drogowym na obwodnicy Marek

Potrącił pieszego w Żelechowie

Wrócą kursy busów na trasie Tesco-Szpital Powiatowy

Policjanci zatrzymali złodzieja rowerów

Upamiętnili ofiary II wojny światowej pochowane na Lisich Jamach

Społeczna Akademia Nauk w Garwolinie pomogła maturzystom, dba również o przyszłość zawodową swoich studentów

Obchody roku Tadeusza Kościuszki w gminie Maciejowice

50 lat OSP w Kalinowie

Fałszywy alarm pożarowy w banku

Orzeł Senacki i Pro Masovia na 100-lecie OSP w Uninie

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (4 - 10 września 2017 r. )


Pozostałe wiadomości:
więcej tematów

Archiwum

Redakcja   |   Oferta reklamowa   |   Kontakt   |   Praca
© Copyright kuriergarwolinski.pl - Portal Powiatu Garwolińskiego