Ciekawe tematy z Garwolina

Jaki naświetlacz LED wybrać?

Dodano:
garwolin - Jaki naświetlacz LED wybrać?

Naświetlacze ledowe bardzo często nazywane są następcami tradycyjnych halogenów, które wykorzystywane są bardzo często zarówno przez przedsiębiorców na użytek komercyjny, jak też właścicieli indywidualnych domostw, poszukujących sprawdzonych, niezawodnych i ekonomicznych rozwiązań oświetleniowych.

Doskonale sprawdzają się do oświetlania miejsc położonych wewnątrz budynków i obiektów budowlanych, jak też otwartych przestrzeni zewnętrznych. Stosowane są powszechnie do oświetlania parkingów, ogrodów, ulic i placów, a także parków i alejek. Bardzo często wykorzystuje się je jako źródła światła przy halach przemysłowych i zakładach produkcyjnych. Mogą one także zastępować oświetlenie halogenowe w pobliżu boisk i obiektów rekreacyjnych. W przemyśle reklamowym używa się je do naświetlania bannerów i billboardów, a także innych nośników reklamy outdoorowej. Szerokie zastosowanie tego rodzaju źródeł światła to zasługa szeregu ich zalet, które czynią je produktem szczególnie atrakcyjnym i pożądanym w zestawieniu z dostępnymi na rynku alternatywami.

Czym wyróżniają się dobre naświetlacze LED?

Planując zakup naświetlacz LED warto wiedzieć, na jakie jego cechy i własciwości powinno się zwrócić szczególną uwagę. W ofercie poszczególnych producentów i dystrybutorów znaleźć można dziesiątki konkurencyjnych względem siebie wyrobów, różniących się zazwyczaj wyglądem oraz parametrami technicznymi. O ile ten pierwszy zawsze pozostaje kwestią gustu i upodobań (przy czym z uwagi na ilość dostępnych na rynku naświetlaczy LED - każdy powinien znaleźć coś dla siebie), właściwości techniczne produktu wpływać mogą na zakres jego zastosowań oraz możliwości praktycznego wykorzystania. Dotyczy to nie tylko samych parametrów związanych z mocą i jakością emitowanego światła, ale także trwałością i wytrzymałością obudowy, z której zbudowany jest naświetlacz. Inne produkty wybierać będzie trzeba do zastosowań zewnętrznych, inne z kolei dedykowane będą do umieszczenia wewnątrz pomieszczeń. Dobre naświetlacze LED pozwalają znacznie zmniejszyć zużycie energii elektrycznej oraz poprawić żywność wykorzystywanych urządzeń i osprzętu oświetleniowego. Mniejszy pobór energii sprzyja z kolei możliwości optymalizacji kosztów prowadzonej działalności gospodarczej (lub gospodarstwa domowego) poprzez obniżenie rachunków z tytułu zużycia energii elektrycznej.

Czy warto wymienić tradycyjne halogeny na naświetlacze LED?

Odpowiedź na tak postawione pytanie może być tylko jedna. Oświetlenie ledowe ma znaczną przewagę nad tradycyjnymi źródłami światła i w większości przypadków stanowi dla nich doskonałą alternatywę. Nie inaczej jest w przypadku tradycyjnych halogenów oraz naświetlaczy ledowych. Jak była już zresztą wyżej mowa, wystarczy tylko porównać zużycie energii elektrycznej przez oba urządzenia, aby dojść do odpowiednich wniosków. W tym też kontekście właściwszym byłoby zadanie pytanie dotyczącego tego, na jaki dokładnie model naświetlaczy LED wymieniać dotychczas używane oświetlenie halogenowe. W dobrze odpowiednich naświetlaczy pomóc będzie nam mogła obsługa sklepów oświetleniowych.

więcej na stronie: https://www.eled.pl/naswietlacze_halogeny_led

Artykuł sponsorowany