Wiadomości z Garwolina

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (4 d- 10 marca 2019 r.)

Dodano:
garwolin - Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (4 d- 10 marca 2019 r.)

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.


4 marca 2019 r.

Zdarzenie drogowe na krajowej „17” w Józefowie

Przed godz. 7 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na krajowej „17” w Józefowie, w którym uczestniczył ciągnik siodłowy marki DAF z naczepą. Kierujący opuścił pojazd przed przybyciem zastępów straży i nie wymagał udzielenia pomocy medycznej. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przepompowaniu oleju napędowego do zbiorników oraz sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej blisko cztery godziny uczestniczyło pięć zastępów PSP oraz dwa zastępy OSP.

W trakcie prowadzonych działań około 100 metrów od miejsca zdarzenia, do rowu zjechał inny samochód ciężarowy marki MAN z naczepą. Kierujący opuścił pojazd samodzielnie i nie wymagał udzielenia pomocy medycznej. Działania zastępu straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP.

Kot na drzewie na Alei Legionów w Garwolinie
Przed godz. 12 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o kocie znajdującym się na drzewie na Alei Legionów w Garwolinie. Działania zastępu straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz sprawieniu podnośnika hydraulicznego w celu zdjęcia kota z drzewa. Akcja trwała blisko jedną godzinę.

5 marca 2019 r.

Pożar pomieszczenia na drewno na ul. Nadwodnej w Borowiu

Przed godz. 13 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze pomieszczenia na drewno na ul. Nadwodnej w Borowiu. Działania zastępów straży polegały na podaniu dwóch prądów wody, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. Następnie przystąpiono do prac rozbiórkowych. W akcji trwającej dwie godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP.

Tlenek węgla w budynku wielorodzinnym przy ul. Żwirki i Wigury w Garwolinie
Przed godz. 19 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o prawdopodobnym wystąpieniu tlenku węgla w budynku wielorodzinnym przy ul. Żwirki i Wigury w Garwolinie. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, dokonaniu przy pomocy detektora wielogazowego pomiarów oraz ewakuacji osób przebywających w budynku. Ze względu na wykrycie obecności tlenku węgla w powietrzu, otworzono okna celem przewietrzenia mieszkań, a pracownicy pogotowia gazowego zakręcili dopływ gazu do budynku. W akcji trwającej blisko dwie godziny uczestniczyły trzy zastępy PSP.
7 marca 2019 r.

Wypalanie odpadów na ul. Przemysłowej w Woli Rębkowskiej
Po godz. 18 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o wypalaniu odpadów na ul. Przemysłowej w Woli Rębkowskiej. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądu wody, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

REKLAMA:


8 marca 2019 r.

Pożar samochodu osobowego na ul. Targowej w Garwolinie

Przed godz. 10 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze komory silnika samochodu osobowego marki Seat, który znajdował się na parkingu pod supermarketem. Działania zastępu straży polegały na podaniu jednego prądu piany gaśniczej, odłączeniu akumulatora oraz zakręceniu zaworu LPG w pojeździe. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP.

9 marca 2019 r.

Zdarzenie drogowe na ul. Księcia Janusza I w Garwolinie

Po godz. 14 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na ul. Księcia Janusza I w Garwolinie, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Volkswagen Golf oraz Volkswagen Transporter. Pomocy medycznej jednej osobie poszkodowanej udzielił zespół ratownictwa medycznego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatorów w pojazdach. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz trzy zastępy OSP.

Pożar sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Maciejowicach
Przed północą do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w kominie budynku mieszkalnego przy ul. Przewozińskiej w Maciejowicach. Działania zastępów straży polegały na podaniu proszku gaśniczego do przewodu kominowego, usunięciu pozostałości sadzy z wnętrza komina oraz wykonaniu pomiarów temperatury komina przy użyciu kamery termowizyjnej. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

9 i 10 marca na terenie całego powiatu odnotowano 18 interwencji związanych z usuwaniem skutków gwałtownych zjawisk atmosferycznych. W większości przypadków dotyczyły one usuwania drzew z dróg lub chodników. Ponadto w Sobolewie, Łaskarzewie, Zwoli oraz Garwolinie doszło do uszkodzenia linii energetycznych, a w Garwolinie oraz w Parysowie odnotowano drobne uszkodzenia elementów dachów na budynkach.

Ponadto minionym tygodniu doszło do piętnastu pożarów traw, które miały miejsce w Trąbkach, Izdebniku, Skurczy, Ostrowie, Niesadnej, Oblinie, Łucznicy, Lipówkach, Łaskarzewie, w Antoniówce Świerżowskiej (dwukrotnie), Wygodzie, Poschle, Jaźwinach i Woli Starogrodzkiej. We wszystkich przypadkach działania zastępów straży polegały na gaszeniu pożaru z użyciem tłumic lub podaniu prądów wody.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.