KurierGarwoliński.pl

Rozrywka | Kultura Garwolin

Fundacja Tętniące Życiem pokazała, że kobietą być jest pięknie

Dodano:
garwolin - Fundacja Tętniące Życiem pokazała, że kobietą być jest pięknie

W piątek 8 marca, panie z powiatu garwolińskiego mogły wziąć udział w evencie zorganizowanym przez Fundację Tętniące Życiem, pod nazwą: „Kobietą być jest pięknie”. W programie wydarzenia znalazło się wiele atrakcji, jak: występy taneczne i wokalne, ciekawe prelekcje, panel dyskusyjny oraz spotkanie z Aleksandrą Domańską i Dawidem Domańskim – zwycięzcami Ameryka Express.

Wydarzenie otworzył występ uczniów Street Dance Studio - szkoły z 7 letnim stażem, która rozwija dzieci i młodzież. Tancerze na co dzień doskonalą swoje umiejętności pod okiem Kasi i Dawida Szelągów.
Następnie głos zabrały Agnieszka Sadowska-Janiec i Barbara Jarzyna. - 4 lata temu, tu na scenie, 8 marca podczas Gali Przedsiębiorcza Kobieta razem z Basią zadeklarowałyśmy, że założymy Fundację Tętniące Życiem. Mówiłyśmy o naszych planach, miałyśmy obawy,  ale wiedziałyśmy jedno, że kobiety jak się zjednoczą to mogą góry przenosić! Teraz Fundację tworzy wiele cudownych osób… Mówiłyśmy wtedy, że kobiety mają moc! Kilka razy dowiodłyśmy, że mamy odwagę zabierać się za rzeczy dosłownie niemożliwe. Wtedy wszystkie ręce na pokład i udaje się. Przekonujemy się o tym niemal codziennie. Jeśli któraś kobieta potknie się lub coś w jej życiu wypadnie, że upadnie na kolana, niektóre same wstają i poprawiają koronę i mogą iść dalej, ale często zdarza się, że to my podajemy pomocną dłoń, pomagamy podnieść się, poprawiamy jej koronę. Tak aby zagościł na jej twarzy uśmiech.

Dalszą część wydarzenia poprowadziła Maria Janiec. -Skoro dokładnie dziś wypada dzień kobiet, to chciałabym złożyć wszystkim życzenia. Życzę Wam, drogie panie, przede wszystkim miłości, nowych inspiracji, odwagi, spełniania marzeń i tego, żebyśmy nie marnowały swojego potencjału – mówiła do zebranych Maria, po czym przywitała zaproszonych gości w tym wicemarszałek Senatu Marię Koc, byłą poseł Stanisławę Prządkę i wicestarostę powiatu garwolińskiego Iwonę Kurowską.

- Tętniące Życiem, takie chcemy być – zdrowe, pogodne, szczęśliwe. Chcemy realizować swoje pasje, swoje marzenia, chcemy realizować się zawodowo, działać społecznie… Oczywiście każda z nas jako takie najważniejsze swoje zadanie stawia rodzinę, ale różnie w życiu bywa, bo nie zawsze są warunki do tego, czasami pojawiają się kłopoty zdrowotne, czasami sytuacja rodzinna jest trudna, czasami brakuje siły, brakuje motywacji i wtedy potrzebne są takie miejsca, potrzebna jest taka przestrzeń, gdzie można przyjść, spotkać się, poprosić o pomoc, gdzie można spotkać inne kobiety, które poprawią tę koronę - tak jak panie pięknie powiedziały - i taką przestrzenią, takim miejscem jest Fundacja Tętniące Życiem, która obchodzi czwartą rocznicę swojego funkcjonowania….Prze te 4 lata tak wiele się wydarzyło – konferencji projektów, akcji społecznych, bezpłatnych badań, rehabilitacji, wiele wspaniałych działań, które angażują już nie setki a tysiące pań. Ja mieszkam w powiecie węgrowskim i po prostu zazdroszczę wszystkim mieszkankom powiatu garwolińskiego, że tutaj działa taka fundacja. Dziękuję za zaangażowanie i gratuluję – mówiła Maria Koc.
Kolejnym punktem programu był prelekcja Anny Wcisło pod nazwą „Niepowtarzalna seksualność”. Bardzo ważną częścią kobiecej natury jest sensualność i seksualność. Niepowtarzalna i wyjątkowa. I o tym właśnie opowiedziała pierwsza prelegentka, psycholog i absolwentka studiów podyplomowych z zakresu seksuologii klinicznej.

Miłym akcentem był recital Mateusza Szczepańskiego, który specjalnie dla pań zaśpiewał znane utwory o tematyce miłosnej.

Jak czuć się dobrze we własnym ciele? A dokładniej - jak schudnąć i nie zwariować? - na te pytania odpowiedziała dietetyk, absolwentka warszawskiej SGGW Agnieszka Pacyk, podczas prelekcji „Jedz z głową. Jak stracić kilogramy i nie zwariować”.

REKLAMA:


Ciekawe informacje i spostrzeżenia przekazał zebranym Łukasz Janiec - mówca motywacyjny i trener z 7-letnim doświadczeniem.

Aktorka filmowa, teatralna i telewizyjna Aleksandra Domańska wygłosiła prelekcję„Jak nie zabić swojej wewnętrznej bogini”. Artystka opowiedziała o swoich doświadczeniach nabytych podczas nauki w szkole teatralnej, castingów i pracy na  scenie.
Dzięki jej występowi zgromadzeni na sali mogli zrozumieć, że należy szanować indywidualność drugiego człowieka.

Ciekawym punktem wydarzenia był panel „Ile kobiety jest w kobiecie”, czyli dyskusja o kobietach z męskiego punktu widzenia. Maria Janiec zaprosiła do rozmowy: Mateusza Szczepańskiego - biznesmena, twórcę marki MS Mateusz Szczepański, Łukasza Jańca - trenera, konsultanta, mówcę motywacyjnego, Dawida Szeląga - przedsiębiorcę, organizatora imprez masowych, założyciela szkoły Street Dance Studio oraz Dawida Domańskiego - zwycięzcę programu „Ameryka Express”, który lubi wyzwania i sportową rywalizację.

Koncert pod nazwą "Z przymrużeniem oka" w wykonaniu Uczniów Best Vocal Studio był krótką opowieścią o wielu kobiecych twarzach, zarówno tych wrażliwych jak i bardziej drapieżnych.

Na scenie zaprezentowali się: Izabela Bożek, Kamila Figielska, Aleksandra Narojczyk, Apolonia Oskroba, Wiktoria Piorun, Małgorzata Przybysz, Aleksandra Tudek i Patrycja Woźniak.
Opieka artystyczną artystkom zapewniła Aurelia Luśnia.
Podczas wydarzenia można było skorzystać z bufetu, uzyskać cenne porady w zakresie zdrowia i żywienia i odwiedzić stoiska lokalnych wystawców. Był też czas by porozmawiać z prelegentami i zrobić sobie zdjęcie z Aleksandrą Domańską  i Dawidem Domańskim.

Wiele emocji wywoływało losowanie atrakcyjnych nagród.

Organizatorzy wydarzenia dziękują firmom i organizacjom, które pomogły w organizacji wydarzenia, a w szczególności: Centrum Sportu i Kultury Garwolin, SuperRowery.pl, Akademii MK Mianowskiej Karoliny, Zdrowe Garwo, firmie AVON, Studio Art. Deco Szaniawscy, pracownikom Kina Wilga Garwolin i właścicielce salonu kosmetycznego Urszuli Gawryś.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 166

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

(, #IP 69169f21b1) Odpowiedz

Jedna wielka rodzina

podziwiam (, #IP 683d4c5c6a) Odpowiedz

Podziwiam i dziękuję super impreza Iwona

Małgorzata (, #IP 66c385360a) Odpowiedz

Było świetnie, a prowadząca pani Maria rewelacyjna. Chcemy więcej takich imprez organizowanych przez fundację