Wiadomości z Garwolina

Za wymyślony rozbój może trafić za kratki

Dodano:
garwolin - Za wymyślony rozbój może trafić za kratki

Mundurowi z Posterunku Policji w Łaskarzewie zatrzymali 23-latka, który powiadomił policjantów, że został napadnięty w wyniku czego stracił telefon komórkowy. Jak się okazało, kradzieży nie było, a mężczyzna wszystko wymyślił. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia


Wczoraj do policjantów zgłosił się 23-letni mieszkaniec gminy Łaskarzew, który powiadomił mundurowych, że w poniedziałek podczas przejażdżki rowerowej trzech zamaskowanych mężczyzn napadło go i w wyniku tego stracił telefon komórkowy, który wycenił na kwotę 3500 zł. Natychmiast w miejsce, gdzie miało dojść do przestępstwa skierowani zostali policjanci. Policyjni technicy przystąpili do zbierania i zabezpieczenia ewentualnych śladów mogących pomóc w ustaleniu i wykryciu sprawców. Na miejscu miał się także pojawić funkcjonariusz z psem tropiącym.

Pracujący na miejscu policjanci nie ujawnili żadnych śladów przestępstwa, a przeglądany w okolicy monitoring nic nie wnosił do sprawy. 23-latek jednak co chwilę zmieniał wersję zdarzeń i jego okoliczności. W trakcie dalszych czynności okazało się, że cała historia była wymysłem młodzieńca. Jak się okazało, mężczyzna prawdopodobnie zagubił telefon na terenie Warszawy, natomiast całe zajście i powiadomienie policji miało na celu wyłudzenie odszkodowania za „skradziony” telefon.

23-latek za swoje nieprzemyślane zachowanie odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

haha (, #IP 4189eb88fe) Odpowiedz

Ciemniak hahaha