Garwolin Sport

Znicz Pruszków ponownie najlepszy na ogólnopolskich zawodach w Miętnem

Dodano:
garwolin - Znicz Pruszków ponownie najlepszy na ogólnopolskich zawodach w Miętnem

W dniach 9-10 marca 2019r. na obiektach sportowych Powiatowego Ośrodka Sportu i Zarządzania Lokalami został rozegrany turniej Miętne Football Festival U-15 im. Mateusza Jacaka, w którym udział wzięły drużyny m. in. z Łodzi, Warszawy, czy Koszalina. Piłkarze Mazowsza Miętne wypadli nieco lepiej niż ich starsi koledzy przed tygodniem, natomiast Wilga Garwolin może potraktować to wydarzenie jako zbiór doświadczeń na przyszłość. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął poseł na Sejm RP

 Grzegorz Woźniak i wicemarszałek Senatu RP Maria Koc. Patronat medialny portal Kuriergarwolinski.pl.
W turnieju rozegranym w miniony weekend udział wzięły kluby: Znicz Pruszków, Juventa Starachowice, Gwardia Koszalin, Polonia Warszawa 05, Polonia Warszawa, Ząbkovia Ząbki, OKS Otwock, Mazowsze Miętne, Start Łódź i Wilga Garwolin.

Wilga Garwolin w meczach w grupie B, nie osiągnęła satysfakcjonujących wyników. W pierwszym meczu z MKS Polonia porażka aż 0:4, tak samo było z Gwardią Koszalin. Wilga przegrała również z odwiecznym rywalem Mazowszem Miętne 0:2 i z Ząbkovią Ząbki 0:1.

Wilga grała też o miejsca 6-10. Niestety porażki 0:1 z OKS Otwock, 0:3 ze Startem Łódź i 0:3 z Ząbkovią Ząbki oraz remis 1:1 z Mazowszem dały zespołowi z Garwolina 10 miejsce.

Na szczęście na tym etapie kariery młodych zawodników, to nie wynik sportowy jest najważniejszy, ale nabywanie cennego doświadczenia, nauka techniki panowania nad piłką i szkolenie taktyczne. Z pewnością zawodnicy Wilgi i trener Robert Kwiatkowski przeanalizują błędy, które popełnili, by unikać ich w przyszłości.

REKLAMA:


Mazowsze Miętne oprócz dobrego wyniku z Wilgą w grupie B, strzeliło dwie bramki w przegranym z Gwardią Koszalin Meczu (2:4). Podopiecznym Janusza Kowalskiego udało się też wywalczyć remis 2:2 z Ząbkovią Ząbki. W meczach o miejsca 6-10, ponownie remis z Ząbkovią (1:1), dalej przegrana z OKS Otwock (0:1), zwycięstwo 2:1 ze Startem Łódź i remis 1:1 z Wilgą. To wszystko dało zawodnikom Mazowsza 8. miejsce w turnieju.

Podobnie jak przed tygodniem Znicz Pruszków był najlepszy. Po takich sobie meczach grupowych (1:0 z Juventą, 0:0 z OKS Otwock, 3:0 ze Startem Łódź i 0:1 z MKS Polonią 05), Znicz w walce o miejsca 1-5 wygrał z Juventą (1:0), przegrał z Gwardią (0:1), zremisował z Polonią (0:0) i wygrał z Polonią 05 (2:0). To wszystko dało 1. miejsce w turnieju.

Najlepszym zawodnikiem turnieju okazał się Antek Grzelczak z Polonii Warszawa 05, najlepszym strzelcem Dawid Głaszczka z Mazowsza Miętne (8 bramek) a najlepszym bramkarzem Franciszek Pawlak ze Znicza Pruszków.

Nagrody zawodnikom wręczali poseł na Sejm RP, Grzegorz Woźniak, wicestarosta powiatu Iwona Kurowska i Michał Jaworski, doradca wicemarszałek Senatu RP Marii Koc.

Turniej upamiętniał zmarłego we wrześniu 2018r. na udar mózgu piłkarza Znicza Pruszków Mateusza Jacaka. Miłym akcentem było przekazanie na ręce rodziców Mateusza, koszulki reprezentacyjnej Roberta Lewandowskiego z autografem piłkarza. Koszulka zostanie zlicytowana. Pieniądze z licytacji trafią na konto Fundacji Udar Mózgu.

Końcowa kolejność:
ZNICZ PRUSZKÓW
JUVENTA STARACHOWICE
GWARDIA KOSZALIN
POLONIA WARSZAWA 05
POLONIA WARSZAWA
ZĄBKOWIA ZĄBKI
OKS OTWOCK
MAZOWSZE MIĘTNE
START ŁÓDŹ


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 90

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

razem (, #IP d8ea3c50df) Odpowiedz

nareszcie razem i obok siebie