Wiadomości z Garwolina

Dziupla z częściami samochodowymi w powiecie garwolińskim zlikwidowana

Dodano:
garwolin - Dziupla z częściami samochodowymi w powiecie garwolińskim zlikwidowana

Pokaźną kryjówkę z kradzionymi elementami pojazdów odnaleźli w powiecie garwolińskim ryccy policjanci wspólnie z kryminalnymi z KWP w Lublinie. Na prywatnej posesji znajdowały się części samochodowe, takie jak: silniki, skrzynie biegów i zawieszenia . Ze wstępnych ustaleń wynika, że wartość odzyskanych części to kwota około pół mln zł. Do wyjaśnienia sprawy zatrzymany został 58-letni mężczyzna.

Do tej interwencji doszło przed kilkoma dniami. Kryminalni z Komisariatu Policji w Dęblinie, KPP w Rykach i KWP w Lublinie weszli na teren jednej z posesji w powiecie garwolińskim. Podejrzewali, że mogą się tam znajdować skradzione elementy pojazdów. Mundurowi wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej w Lublinie podczas przeszukania ujawnionej „dziupli” znaleźli elementy kilkunastu samochodów różnych marek, między innymi silniki, skrzynie biegów, elementy zawieszenia.

REKLAMA:


Na miejscu funkcjonariusze weryfikowali numery części danych pojazdów i szczegółowo sprawdzali skąd pochodzą. Szybko ustalili, że część z zabezpieczonych podzespołów pochodzi między innymi z kilku samochodów skradzionych na terenie Polski.

Do sprawy policjanci zatrzymali 58-letniego mieszkańca powiatu garwolińskiego właściciela posesji, na której znajdowały się ujawnione części. Trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzut nabywania oraz ukrywania rzeczy uzyskanych za pomocą czynu zabronionego. Sprawcy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Sprawa jest wielowątkowa i rozwojowa. Już teraz policjanci szacują, że wartość odzyskanych części oraz elementów samochodowych to kwota rzędu około 500 000 zł.

źródło: Lubelska Policja, RW, opr. AS

Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.