Garwolin Sport

Marek Kozłowiec i Marcin Sabak zwycięzcami Ligi Bowlingowej w Borowiu

Dodano:
garwolin - Marek Kozłowiec i Marcin Sabak zwycięzcami Ligi Bowlingowej w Borowiu

W dniach 11/12 marca zakończyły się zmagania w Lidze Bowlingowej Pro i Amator. W Lidze Pro zwyciężył Marek Kozłowiec, który na zakończenie rozgrywek w zeszłym roku był trzeci. W Lidze Amator najlepszy był Marcin Sabak, zawodnik, który w poprzedniej edycji pojawił się na kręgielni tylko dwa razy. Różnice pomiędzy liderami a wiceliderami w GK były naprawdę minimalne.


Liga Pro

Na zakończenie rozgrywek przebudził się Łukasz Osiak, zawodnik, który ma już na swoim koncie mistrzostwo ligi. W eliminacjach był trzeci i zmierzył się z Piotrem Prokuratem. Panowie podzielili się punktami i awansowali do finału. W półfinałowym pojedynku Marka Kozłowca z Arkadiuszem Dłużniewskim, również rywalizacja była wyrównana, ale zawodnikom nie szło na miarę ich możliwości. Rywalizacja Kuby Gąski z Dariuszem Rojkiem i Łukasza Sałasińskiego z Robertem Bieleckim, nie dała żadnemu z panów miejsca w finale. W ostatniej fazie rozgrywek najlepiej rzucał Arkadiusz Dłużniewski, pretendent do tytułu mistrzowskiego. Ostatecznie w kolejce był drugi a jego największy rywal Marek Kozłowiec był pierwszy. Kto wie, jakby się to wszystko potoczyło, gdyby Arek w przedostatniej XI kolejce zagrał na swoim standardowym poziomie… Ostatecznie do lidera stracił tylko 11 punktów. Trzeci na koniec rozgrywek jest Dariusz Rojek.

Zwycięzca poprzedniej edycji ligi Grzegorz Cichowlas, w sezonie 2018/2019 nie rywalizował, tak samo jak wicelider GK 2017/2018 Daniel Głuchowski.

Liga Amator
W Lidze Amator emocji nie brakowało do samego końca. Stanisław Rosłaniec jeszcze w XI kolejce prowadził z dwoma punktami przewagi nad najgroźniejszym rywalem Marcinem Sabakiem, ale ostatecznie to Marcin wygrał ligę. 12 marca od eliminacji do półfinału Marcin był zdecydowanie najlepszy. W półfinale pewnie ograł Renatę Soćko. Gorzej rzucał w finale – tylko 137. Przemysław Baran podzielił się punktami z Pawłem Kusio i obaj panowie weszli do finału. Lider GK Stanisław Rosłaniec minimalnie wygrał z Piotrem Osiakiem, ale wystarczająco na finał. Pojedynek Pawła Kiśla z Pawłem Sabakiem nie dał żadnemu zawodnikowi miejsca w finale.

Przemysław Baran to triumfator poprzedniej edycji Ligi Bowlingowej, w finale rzucał bardzo dobrze -180, ostatecznie w kolejce był drugi a na koniec sezonu… dopiero siódmy. To przez aż 6 absencji. Pechowo ten sezon skończył się dla Stanisława Rosłańca. W XII kolejce był trzeci, przez co o 3 (!) punkty przegrał mistrzostwo z Marcinem Sabakiem. To były emocje!
Trzeci w GK jest Piotr Osiak.

Podsumowanie rozgrywek i Puchar Ligi odbędzie się 15 marca. Przez zawody od godziny 15.00 nie będzie można skorzystać z kręgielni.
Odwiedź nas na facebooku

Galeria 7

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.