Wiadomości z Garwolina

Minister Henryk Kowalczyk odwiedził powiat garwoliński

Dodano:
garwolin - Minister Henryk Kowalczyk odwiedził powiat garwoliński

W środę 6 marca gościem powiatu garwolińskiego był minister środowiska Henryk Kowalczyk. Minister odwiedził uczniów w Zespole Szkół w Miętnem, spotkał się z samorządowcami a także odbył dwa otwarte spotkania z mieszkańcami powiatu.

Wizyta rozpoczęła się od lekcji o środowisku, którą poprowadził minister w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Miętnem. Uczniowie usłyszeli m.in. o ochronie środowiska pod względem dbania o czystości powietrza czy wód. Henryk Kowalczyk przybliżył młodzieży także program realizowany przez jego resort „Czyste Powietrze”. Młodzież miała również możliwość zadawania pytań, która wykorzystała wyczerpująco. Z sali padły pytania m.in. o przekop mierzei wiślanej, wycinkę lasów czy dziurę ozonową.

Kolejnym punktem wizyty ministra w naszym powiecie było spotkanie z samorządowcami. Przedstawiciele poszczególnych miast i gmin rozmawiali z ministrem Kowalczykiem o programie czyste powietrze czy gospodarce odpadami. Gościem tego spotkanie był także Waldemar Dubiński, wiceprzewodniczący regionu Mazowsze NSZZ „Solidarność”, który poruszył temat zmian spowodowanych wprowadzeniem zastępczej komunikacji autobusowej dla pociągów z pilawy do Warszawy.

REKLAMA:


Następnie minister wraz ze starostą powiatu Mirosławem Walickim udali się do Maciejowic. Spotkanie w Maciejowicach rozpoczęło się na terenie oczyszczani ścieków w Maciejowicach, która wymaga pilnej modernizacji. Około godziny 15.30 rozpoczęło się otwarte spotkanie z mieszkańcami gminy Maciejowice. Maciejowiczanie usłyszeli z ust ministra o możliwości pozyskania dofinansowania wymiany kotłów centralnego ogrzewania, termomodernizacji swoich domów czy wybudowaniu mikroinstalacji OZE.

Wieczorem minister środowiska powrócił do Garwolina gdzie o godzinie 18.00 spotkał się z mieszkańcami powiatu garwolińskiego. W tym spotkaniu uczestniczyła także wicemarszałek Senatu RP Maria Koc oraz poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

licz sam na siebie (, #IP f9ec3fa80b) Odpowiedz

W Maciejowicach liczą na wsparcie, ja im podpowiem ze niech liczą tak jak klasyczne liczydło..... Licz na MNIE powiedziało liczydło$$$$$

świetnie (, #IP 2bc6ca50ac) Odpowiedz

jest ok.