Wiadomości z Garwolina

Rozmawiali o potrzebach niepełnosprawnych

Dodano:
garwolin - Rozmawiali o potrzebach niepełnosprawnych

W dniu 11 marca odbyło się pierwsze spotkanie zespołu do opracowania rozwiązań w zakresie wsparcia osób z niepełnosprawnością w powiecie garwolińskim, powołanego zarządzeniem starosty powiatu garwolińskiego.

Czternastoosobowy zespół przedstawicieli osób niepełnosprawnych, stowarzyszeń działających na rzecz osób niepełnosprawnych, pracowników starostwa oraz jednostek organizacyjnych ma za zadanie określić kierunki działań dla powiatu garwolińskiego w zakresie wsparcia osób z niepełnosprawnością oraz wskazać propozycje kompleksowych rozwiązań, m. in. w obszarach rehabilitacji społecznej, zawodowej, edukacji osób z niepełnosprawnością.

Starosta Mirosław Walicki, witając członków zespołu, podziękował za pozytywną odpowiedź na zaproszenie do udziału w spotkaniu i chęć zaangażowania się w prace na rzecz zapewnienia lepszego życia osobom z niepełnosprawnością. Poprosił o przeanalizowanie potrzeb i możliwości powiatu w zakresie wsparcia niepełnosprawnych, tak aby rozwiązania zapewniały kompleksowość pomocy.

REKLAMA:


Wicestarosta Iwona Kurowska podkreśliła znaczenie zespołu w szerokiej dyskusji o problemach osób niepełnosprawnych. Wyraziła nadzieję na konstruktywne wnioski oraz konkretne propozycje, które mogłyby być zrealizowane przez powiat. Podczas kolejnych spotkań zespół będzie zajmował się analizą sytuacji w obszarze edukacji osób z niepełnosprawnością, następnie w obszarze rehabilitacji społecznej, rehabilitacji zawodowej oraz dostępności usług, informacji, infrastruktury.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 13

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

oo (, #IP d8ea3c50df) Odpowiedz

pisiaki już raz pokazali jak pomagają niepełnosprawnym, więc nie liczcie na nic. maja na ojca z Torunia i na wszystko inne ( oprócz nauczycieli), ale na was nie mają. Dla was Pani Kurowska może ewentualnie założyć wiosenną sukieneczkę w kwiatuszki- dla poprawienia humoru

(, #IP 0cf18af24d) Odpowiedz

mam orzeczona lekka niepelnosprawnosc narzadu ruchu moj zaklad pracy niekwestionuje takich ulg zatrudniona jestem na takich samych warunkach jak inni pracownicy jak by mi pomogl wasz projekt