KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Głosowanie rozpoczęte. Waldemar Sabak może wygrać w plebiscycie TVP

Dodano:
garwolin - Głosowanie rozpoczęte. Waldemar Sabak może wygrać w plebiscycie TVP

Waldemar Sabak, wójt gminy Górzno może zostać Wójtem Roku 2018 w plebiscycie TVP. Głosować na wójta można, wysyłając SMS o treści 8 na nr 7150. (koszt (1, 23zł z VAT). Głosowanie potrwa do 25 marca do północy.


Redakcja Audycji Rolnych TVP1 już po raz 18. zorganizowała konkurs na Wójta Roku. Jego celem jest wybór wójta, który w minionym roku wykazał się największymi osiągnięciami w pracy na rzecz swojej gminy. Kandydatury wójtów zgłaszali mieszkańcy, instytucje i organizacje. Jak co roku z całego kraju napłynęło wiele zgłoszeń. Głównym kryterium wyboru będą osiągnięcia wójtów na rzecz gminy. Patronat nad wydarzeniem ponownie objął prezydent RP.

Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Górzno oraz Ochotnicze Straże Pożarne z terenu gminy Górzno zgłosiły wójta gminy Górzno Waldemara Sabaka do konkursu ogłoszonego przez TVP1  " Wójt Roku 2018".

Kapituła konkursu na „Wójta roku 2018”, po rozpatrzeniu wszystkich zgłoszonych kandydatur, postanowiła w tym roku do konkursu zakwalifikować m. in. wójta gminy Górzno Waldemara Sabaka. Kto zwycięży, zdecydują widzowie, wysyłając SMS-y. 

Głosować na wójta Waldemara Sabaka można, wysyłając SMS o treści 8 na nr 7150. (koszt (1, 23zł z VAT). Głosowanie potrwa do 25 marca do północy.

Wójt kieruje gminą ponad 20 lat, ma na swoim koncie wiele osiągnięć, mających na celu rozwój gminy Górzno. Szczególnie dużo działań na rzecz gminy włodarz podjął w ostatnich latach. Z nowych inwestycji korzystają dzieci, młodzież i osoby w średnim wieku. Samorządowiec zadbał też o pamięć historyczną.

W czerwcu 2017r. została oficjalnie otwarta hala sportowa wraz z boiskiem ze sztuczną nawierzchnią w GórznieOd 2017r. strażacy z OSP Górzno jeżdżą nowym średnim samochodem ratowniczo-gaśniczym marki Mercedes  z silnikiem o mocy 300km. Samochód został oficjalnie przekazany jednostce w 2018 r.Od września 2018r. dzieci z gminy Górzno uczą się w nowym, pięknym i nowoczesnym obiekcie zlokalizowanym przy ulicy Wyszyńskiego w GórznieW maju 2018r. z inicjatywy prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Garwolinie Waldemara Sabaka, w Górkach został odsłonięty pomnik św. Floriana będący hołdem dla wszystkich strażaków działających na terenie powiatu garwolińskiegoW listopadzie 2018r. w Górznie został odsłonięty pomnik na 100-lecie odzyskania niepodległości przez PolskęSamorząd gminy Górzno zadbał też o budowę oczyszczalni ścieków, która docelowo będzie mogła zbierać nieczystości ze wszystkich budynków z terenu gminy. Około 2,5 mln zł w ubiegłym roku samorząd przeznaczył na modernizację dróg.

To tylko niektóre inwestycje, jakie miały miejsce w ostatnich latach na terenie gminy Górzno.  Wartość największych inwestycji na terenie gminy w wykonanych w latach 2017-2018 to 22 mln 20 tys. zł.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Mieszkanka gminy (, #IP d8d3713cb1) Odpowiedz

W Gorznie nie ma opieki lekarskiej, idziemy tam tylko po receptę na leki które chcemy!Dzieciaki po ,,szkole,, praktykują na nas ludziach.

(, #IP 5644ff2bf0) Odpowiedz

a po co ci opieka lekarska? najważniejsze , że opieka duszpasterska jest.

tzw. .sluzba zdrowia (, #IP a2304ef9b9) Odpowiedz

a pan emeryt też tez tuż po szkole

(, #IP 0f6af134d3) Odpowiedz

Nasz wspaniały Wójt, wspaniały statosta i wspaniała pani vice

GMINNA SŁUZBA ZDROWIA (, #IP cc44676774) Odpowiedz

ABY DOSTAĆ SIĘ DO LEKARZA PIERWSZEGO KONTAKTU MUSIAŁAM CZEKAĆ W KOLEJCE NA ZIMNIE CHORA OK. 2 GODZ. REJESTRACJA TELEFONÓW NIE ODBIERA RANO.POGRATULOWAC DOBREJ ORG. PRACY.

Żelechów (, #IP 8e4fe19da2) Odpowiedz

Haha, w Żelechowie do najbardziej obleganej przychodni stoi się w kolejce po numerek od 2 czy 3 w nocy/nad ranem, gdzie przychodnia otwierana jest od 7, a będąc nawet czwarty czy piąty w kolejce nie mam pewności że uda mi się zapisać, bo Mała Mi wybierze wszystkie numerki, a o dodzwonieniu się nawet nie ma mowy. To Wy dobrze macie ;)

wściekły (, #IP 116fbe2306) Odpowiedz

dać mu order za wójta Górzna nie gminy

mieszkaniec Samorządek (, #IP ef4219b4d6) Odpowiedz

Ludzie zamist strzelać jadem trzeba było zagłosować w minionych wyborach samorządowych przeciw kandydaturze obecnego Wójta, a nie wylewać swoich żalów podczas wyborów na Wójta roku. Nominacja i lokata w 10 najlepszych Wójtów Polski jest wyróznieniem dla calej gminy, a nie tylko dla obecnego Włodarza, chociarz nie jestem zwolennikem Pana Wojta to muszę być obiektywny i patrząc na całokształt jego pracy uważam że zrobił dużo dla lokalnej społeczności

kierowca (, #IP 116fbe2306) Odpowiedz

a powiatowa trasa Garwolin - Miastków K. bez oświetleń , bez chodników a trasa dla rajdowych kierowców który szybszy żenada

Mieszkanka gminy Górzno (, #IP 88a9785fde) Odpowiedz

Jak sam napisałeś jest to trasa powiatowa, więc takim stanem obarczaj powiat, a nie Wójta, który kieruje gminą. Wielu mieszkańców z innych gmin zazdrości nam takiego wójta, a dlaczego my sami nie potrafimy go docenić. Większość dróg mają położony asfalt, w większości miejscowości są zmodernizowane, odnowione świetlice wiejskie, służące lokalnej społeczności. A zresztą nie wszędzie da się wybudować chodniki, zrobić oświetlenia. Czasami takie chęci bądź plany są blokowane przez mieszkańców.

nie zadowolona (, #IP 116fbe2306) Odpowiedz

czas wymienić wójta kto na niego głosuje

górznianin (, #IP 116fbe2306) Odpowiedz

zmienić go nic nie robi dla gminy tylko dla Górzna na wsiach nie ma chodników oświetleń dzieci do szkół chodzą po ulicy

0pieka lekarska (, #IP 64fb7370fa) Odpowiedz

totalna zapaść

Prawie idealny (, #IP d07140b4b9) Odpowiedz

Taki idealny że za żłobek trzeba płacić prawie 800 zł miesięcznie.

Mieszkaniec (, #IP f97ab3630c) Odpowiedz

500zł co miesiąc wpada wiec nie narzekajcie... kiedyś tego niebyło I każdy dawał radę.

jaaa (, #IP 74375c2eb8) Odpowiedz

najlepiej to wszystko za darmo dostać

Nie za darmo (, #IP cdd5fa405d) Odpowiedz

To nie chodzi o to żeby było za darmo tylko troszkę taniej ale to lekka przesada jak państwowy żłobek jest droższy od prywatnego. Nie każdy rodzić dostaje 500zl

niestety taka prawda Górzno błyszczy reszta gminy raczej słabo (, #IP 7615edf9e1) Odpowiedz

No i we wszystkich możliwych szkołach zatrudniają tylko dzieci radnych albo urzędników z gminy... Dobry gospodarz ale nie kryształ. Tyle w temacie...

O swoje interesy (, #IP ee12c43cd2) Odpowiedz

Tak dba o Gòrzno a gmina to nie tylko jedna miejscowość. Z chęcią bym zmienił na nowego. Budowanie pomnikòw to takie osiągnięcie? Wybudowanie drugiej hali za 8 milionòw,gdy jedna już była.

pieszy (, #IP 116fbe2306) Odpowiedz

lepiej zbudować pomnik zamiast chodników dla pieszych

(, #IP 69169f21b1) Odpowiedz

Wójt jest z PIS-u?

szukanie dziury w całym (, #IP e55585199b) Odpowiedz

A jakie to ma znaczenie, chyba że masz problem z PiSem?

Problem z PiS-lamem ma cała Polska . (, #IP 8b1b8ff5ef) Odpowiedz

Wcześniej miała problem z POPSL-lamizacją. (, #IP cda33009bd) Odpowiedz

Wcześniej miała problem z POPSL-lamizacją.

Realista (, #IP beb3437712) Odpowiedz

Poparcie posłów i senatorów. Namaszczony. W budowie pomników czołówka krajowa. SKAZANY NA SUKCES.

Nawet po lasach stawia pomniki wyklentych (, #IP 10c8590fab) Odpowiedz

Mieszkaniec (, #IP 30b347853b) Odpowiedz

Przedszkole znajduje się przy ulicy Kard. Stefana Wyszyńskiego. Reszta się zgadza.