Wiadomości z Garwolina

Zespół Szkół Artystycznych zbiera instrumenty dla dzieci z Afryki

Dodano:
garwolin - Zespół Szkół Artystycznych zbiera instrumenty dla dzieci z Afryki

Zespół Szkół Artystycznych w Garwolinie włączył się w akcję budowy szkoły muzycznej dla dzieci z Afryki. W tej chwili rusza zbiórka instrumentów dla utalentowanych dzieci. Do akcji, dyrekcję szkoły zainspirowały działania wolontariusza Fundacji Dzieci Afryki Piotra Siegla i brata Benedykta Pączka. W akcję włączyło się wiele znanych osób: pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda, Robert "Litza" Friedrich, Dorota Miśkiewicz, Natalia Niemen, czy Mieczysław Szcześniak.


Piotr Siegel - wolontariusz Fundacji Dzieci Afryki napisał na swoim facebookowym profilu:
„SŁUCHAJCIE – ZBIERAM INSTRUMENTY! Sprawa jest ważna (…). Albo instrument, albo karabin. To nie jest fantastyka z książki. To sytuacje, które rozgrywają się tu i teraz, w 2019 roku. W samym sercu Afryki jest państwo upadłe, o którym nie mówi się wiele - RCA. Uśmiechnięte dzieciaki idą w kamasze do jakichś idiotycznych ugrupowań, chwytają za broń, taki sposób na życie od 25 lat. Ale mogę też chwycić za instrument, poznać inny świat, dostać jedyne w ich życiu wykształcenie, a wraz z tym szansę na normalne życie.(…).
Wiecie, co jest potrzebne? Nie żywność, lekarstwa, ubrania. Potrzebne są przede wszystkim instrumenty, bo dzieciaki z AMS, African Music School, po prostu nie mają na czym grać. Zwykłe instrumenty, których nie używacie albo możecie kupić je i sprezentować młodzieży z Afryki – gitary, akordeony, trąbki, flety, bębny. Przydadzą się też sprzęty, jak wzmacniacze, metronomy, słuchawki, kable, miksery itp. Zbieramy instrumenty z całej Polski. Na terenie Warszawy będę osobiście odbierał. W innych miastach będziemy się umawiać na transport.”


Pomysłodawcą całej inicjatywy budowy szkoły jest brat Benedykt Pączka, polski misjonarz z zakonu kapucynów, który jest w Republice Środkowoafrykańskiej od 2013 roku. Wspólnie z Fundacją Dzieci Afryki kapucyn tworzy na misji szkołę muzyczną, w której będą się uczyły utalentowane dzieci.

Działania Piotra Siegla i brata Benedykta Pączka zainspirowały dyrektora Zespołu Szkół Artystycznych Radosława Miturę do włączenia się w akcję na rzecz dzieci z Afryki.

Pomóc można na różne sposoby (więcej TUTAJ) . Jednym z nich jest zbiórka instrumentów muzycznych, w którą włączył się Zespół Szkół z Garwolina.

Jeżeli macie Państwo w domu jakieś rzeczy z poniższej listy i chcecie dołożyć swoją cegiełkę do tej wspaniałej inicjatywy piszcie na szkolnego Facebooka. Miejsce i termin zbiórki będą ustalone później.

Spis potrzebnych rzeczy:
gitary klasyczne, akustyczne, elektryczne,
perkusje,
instrumenty klawiszowe,
trąbki, saksofony, klarnety, flety,
akordeony,
skrzypce,
tablice z pięciolinią,
nawilżacze do gitary,
metronomy,
tłumiki do trąbki, akcesoria do instrumentów dętych (czyszczenia i konserwacji),
pałeczki i szczotki do perkusji,
kapodastry,
słuchawki,
płyny do czyszczenia i konserwacji gitar,
MP3 – dla dzieci do słuchania muzyki (b. ważne),
program do pisania nut,
stroiki do saksofonów altowego, paski do saksofonów,
głośniki studyjne 2 szt,
mikrofon do nagrywania vocalu - studio nagrań, mikrofony bezprzewodowe 2 sztuki, mikrofony SM 58 (10 sztuk),
karta muzyczna do studia nagrań,
mixer 20 wejść,
kable XLR, kable jack,
Komputer, drukarka, ksero.
Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.