KurierGarwoliński.pl

Rozrywka | Kultura Garwolin

Pierwsza dama w sobolewskim przedszkolu

Dodano:
garwolin - Pierwsza dama w sobolewskim przedszkolu

Pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda odwiedziła małych uczniów Przedszkola im. Jasia i Małgosi w Sobolewie. Podczas wydarzenia małżonka prezydenta obejrzała widowisko przygotowane przez przedszkolaków, przeczytała dzieciom wiersz i uczestniczyła w przedszkolnych zajęciach kulinarnych.

Pięciolatki z Publicznego Przedszkola im. Jasia i Małgosi przygotowały widowisko, na które zaprosiły Pierwszą Damę. W wielobarwnych strojach i pięknej scenografii przedstawiły historię swoich bajkowych patronów. - Jestem pod ogromnym wrażeniem waszych artystycznych talentów, zarówno recytatorskich, jak i wokalnych oraz tanecznych - chwaliła maluchy w Sobolewie Agata Kornhauser-Duda.

Placówka realizuje wiele różnorodnych projektów, w tym rozwijających w podopiecznych talenty artystyczne, uczących zasad bezpieczeństwa, zachęcających do czytania książek oraz promujących zdrowe odżywianie. - Na szczególne słowa uznania i podziękowania zasługuje państwa zaangażowanie w kształtowanie wśród najmłodszych postaw obywatelskich i patriotycznych - mówiła małżonka prezydenta, zwracając się do opiekunów.

Pierwsza dama podkreśliła, że pokazywanie przedszkolakom postaw obywatelskich kształtuje w nich „pozytywny obraz naszej ojczyzny, tak by w przyszłości, w dorosłym życiu, stali się świadomymi swojej tożsamości narodowej obywatelami, by dbali o kraj i działali na rzecz wspólnego dobra”.

Agata Kornhauser-Duda akcentowała radość z włączenia się placówki w niedawne świętowanie odzyskania niepodległości. - Bardzo nam z mężem zależało, by obchody tej tak ważnej dla Polaków rocznicy miały nie tylko centralny charakter, ale by każdy z obywateli znalazł swój własny, najbardziej odpowiadający mu sposób, żeby wyrazić radość z tego, że żyjemy w wolnej, niepodległej i suwerennej Polsce - powiedziała.

REKLAMA:


W jednej z przedszkolnych grup pierwsza dama przeczytała wiersz „Na Straganie”, a trzy i czterolatki wesoło rozpoznawały na ilustracjach bohaterów utworu Jana Brzechwy. Następnie małżonka prezydenta dołączyła do warsztatów kulinarnych, gdzie powstał wyjątkowy podwieczorek: ludziki o koperkowych włosach, uśmiechach z papryki i spodniach z żółtego sera. W żłobku zaś odwiedziła najmłodszych podopiecznych.

- Dzieci mają tutaj najlepsze warunki do wszechstronnego rozwoju - powiedziała pierwsza dama, gratulując jednocześnie władzom ośrodka nowego obiektu, „który zważywszy na długą i bogatą historię przedszkola w Sobolewie jako placówki oświatowej, łączy teraz tradycję z nowoczesnością”.

KS, prezydent.pl, opr. AS, zdjęcia Grzegorz Jakubowski

Odwiedź nas na facebooku

Galeria 26

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.