Wiadomości z Garwolina

Policjanci ujawnili 35 naruszeń przepisów bezpieczeństwa

Dodano:
garwolin - Policjanci ujawnili 35 naruszeń przepisów bezpieczeństwa

14 marca policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie prowadzili akcję pod nazwą Pasy. Podczas działań funkcjonariusze sprawdzali przede wszystkim czy kierowcy i pasażerowie przestrzegają obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa oraz czy dzieci przewożone są w odpowiednich fotelikach ochronnych.

14 marca br. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie prowadzili krajowe działania pn. „PASY”. Ich celem jest ograniczenie skutków wypadków drogowych, wynikających z niezapinania pasów bezpieczeństwa. Obowiązek ten jest notorycznie bagatelizowany przez kierujących oraz pasażerów, którzy nie zdają sobie sprawy jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa oraz z tego, że pasy bezpieczeństwa często mogą uchronić przed poważnym urazem, utratą zdrowia, a nawet tragiczną śmiercią w wypadku drogowym.

Funkcjonariusze z powiatu garwolińskiego skontrolowali 78 pojazdów i ujawnili 35 przypadków polegających na poruszaniu się przez kierowców oraz pasażerów pojazdem bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Za popełnione wykroczenia podróżni byli pouczani lub karani mandatami, ale przede wszystkim funkcjonariusze wyjaśniali użytkownikom dróg, jak ważne jest korzystanie z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy.

REKLAMA:


- Przypominamy, że naruszenie obowiązku używania pasów bezpieczeństwa przez kierującego pojazdem może skutkować nałożeniem mandatu w wysokości 100 złotych oraz przypisaniem 2 punktów karnych, natomiast przewożenie dziecka w sposób niezgodny z przepisami to mandat w wysokości 150 złotych i aż 6 punktów karnych – mówi asp. szt. Marek Kapusta, oficer prasowy KPP w Garwolinie.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Dzisiaj tj. 17 marca 2017 rozpoczął się oficjalnie sezon pajacowania (, #IP 4cba1c9531) Odpowiedz

wszelkiej maści rycerze pajacują na swych pospawanych rumakach. Niestety Policja skapitulowała. Nie ma Policji w Garwolinie.

Nie było (, #IP 248bac1a93) Odpowiedz

i nie ma , są pajace którzy z jezorkiem na wierzchu robią aport