Garwolin Sport

Rekordowa Emilka

Dodano:
garwolin - Rekordowa Emilka

W Gdyni odbył się z udziałem prawie 7 tysięcy startujących, kolejny „Gdynia Półmaraton”, w którym wystartowała reprezentantka Wilgi Garwolin Emilia Mazek. Podopieczna trenera Stanisława Buszty przybiegła do mety jako trzecia Polka, a czas jaki uzyskała budzi szacunek 1 godzina 22 minuty i 28 sekund!

Poprzedni rekord nasza zawodniczka poprawiła o ponad 3 minuty i jako pierwsza w historii naszego powiatu wykonała normę na I klasę sportową, która wynosi 1h24’00”. Bieg wygrała Etiopka Gaskie Genet – 1.12.05, a wśród mężczyzn triumfował Norweg – 1.01.18.

Trasa która posiada atest PZLA prowadziła ulicami Gdyni, a kończyła się na Bulwarze Nadmorskim nie była łatwa – wiał porywisty wiatr, były liczne podbiegi i ogromny tłok na trasie, ale nie przeszkodziło to Emilii w uzyskaniu rekordowego rezultatu.

REKLAMA:


-  Doskonały wynik to rezultat tytanicznej pracy i ogromnego samozaparcia. Bardzo dobrze wpłynął też na ten wynik, pobyt na obozie przygotowawczym w Hiszpanii. Obecnie Emilka robi duże wybiegania, gdyż chce wystartować w Orlen Maraton w Warszawie i po cichu liczymy na kolejny rekord - uzupełnia usatysfakcjonowany trener Stanisław Buszta.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.