Garwolin Sport

Ponad 34 tys. dla Karoliny Kondej

Dodano:
garwolin - Ponad 34 tys. dla Karoliny Kondej

W niedzielę 17 marca został rozegrany Charytatywny Turniej Piłkarski dla Karoliny Kondej, która przeszła operację usunięcia nowotworu mózgu. W zawodach, w których rywalizowało aż 16 drużyn najlepiej spisała się drużyna Zeller. W trakcie trwania imprezy, akcji organizowanych przez szkołę i licytacji koszulki Roberta Lewandowskiego na rzecz mieszkanki Garwolina udało się zebrać 34 tys. zł.


Wszystko dzięki ludziom dobrej woli

- Pomysł na imprezę zrodził się jakieś 3 tygodnie temu. Spotkałem Jakuba Sadkowskiego w Urzędzie Miasta, który przyszedł porozmawiać z panią burmistrz o organizacji turnieju, a ja akurat składałem sprawozdanie z poprzedniego turnieju. Powiedziałem, że mu pomogę. W przeciągu dwóch dni znalazł się komplet drużyn, sponsorzy, patroni medialni
– mówi Marcin Makaruk, jeden z organizatorów turnieju.

- Wszyscy podeszli bardzo życzliwie do imprezy. W takich sytuacjach jak dzisiejszy turniej, oprócz chęci, pomysłu i determinacji ważne jest by spotkać dobrych ludzi. Ja mam to szczęście, że z łatwością trafiam na dobrych, przyjaznych i pomocnych ludzi. Wtedy można osiągnąć bardzo dużo. W pojedynkę wiele rzeczy jest wręcz niemożliwych, ale grupa stanowi o sile. Tak się stało przy okazji tego turnieju. Chcę podkreślić, że ogromną pomoc otrzymałem o Witolda Trzmielewskiego i Wojciecha Urnańskiego – dodaje Marcin Makaruk.

- Obecnie Karolina przebywa w Monachium – mówi Beata Kondej-Zawadka. - Dzięki hojności darczyńców a przede wszystkim zorganizowanej grupie na Facebooku udało nam się zebrać ponad pół miliona złotych. Pieniądze, które zostały zebrane na Facebooku i pieniądze z dzisiejszego turnieju w całości będą przeznaczone na konto Karoliny. Z tych pieniędzy już jest sfinalizowana operacja w Monachium, będzie opłacona radioterapia oraz chemioterapia a przede wszystkim rehabilitacja, która jest bardzo kosztowna. Karolina przyjechała do Monachium w bardzo, bardzo złym stanie i potrzebuje dużo siły i dużego wsparcia, żeby mogła wrócić do normalności, by mogła chodzić, mówić tak jak, każdy młody zdrowy człowiek w jej wieku.

Karolina Kondej była na bieżąco informowana o przebiegu imprezy.
- Od rana byliśmy na łączach z Karoliną, przekazywaliśmy jej co się dzieje na turnieju.  Była mocno wzruszona, podekscytowana, bardzo się z tego cieszyła i mam nadzieję, że miesiąc, dwa i będzie z nami tutaj – dodaje siostra Karoliny.

Beata Kondej-Zawadka dziękuje wszystkim organizatorom turnieju, zawodnikom, burmistrz miasta Garwolina, wszystkim którzy przyszli, wrzucali pieniądze do puszek i przekazywali słowa otuchy.

Zeller najlepszy

Turniej uroczyście otworzyła burmistrz miasta Garwolina Marzena Świeczak, prezes GKS Wilga Garwolin Waldemar Mrugała, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Garwolinie Jacek Zowczak i wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Garwolinie Krystyna Antolak oraz siostra Karoliny Kondej Beata Kondej – Zawadka.

W trakcie trwania turnieju można było zakupić kawę, herbatę, pyszne pączki. Dzieci mogły skorzystać z usług Magdaleny Dziak – Skorupki Studiu Urody Paradise i pomalować buzię w najróżniejsze wzorki i postacie z bajek.

REKLAMA:


Po zakończeniu zmagań 1 i 2 grupy na boisku pojawił się Axel Gandarela – bramkarz IV ligowej Wilgi Garwolin i można było się z nim zmierzyć podczas konkursu rzutów karnych. Kibice i zawodnicy wykazali się dużą szczodrością i chęcią pokonania piłkarza Wilgi z Argentyny.

Po zakończeniu pojedynków pomiędzy 3 i 4 grupą na boisku znowu rozegrano konkurs rzutów karnych w bramce zmieniali się zawodnicy miejscowej IV- ligówki Daniel Fic i ponownie Axel Gandarela. Zawody prowadził Karol Zawadka.

Turniej wkroczył w decydującą fazę i zaczęły się zmagania w grupie mistrzowskiej.

OSK Olaf przegrał z Zellerem 1:5, wygrał 2:1 z Motorem Leokadia i z OSP Łaskarzew 6:0. Zeller wygrał wszystkie swoje mecze (5:2 z OSK, 3:0 z Motorem i 2:1 z OSP Łaskarzew). Motor przegrał 1:2 z OS, 0:3 z Zellerem i wygrał 1:0 z OSP Łaskarzew. Strażacy z Łaskarzewa niestety przegrali wszystkie swoje mecze.

Najlepsza czwórka turnieju zaprezentowała się następująco:
    1. ZELLER
    2. OSK OLAF
    3. MOTOR LEOKADIA
    4. OSP ŁASKARZEW
   Najlepszym strzelcem został Bartek Sitarek z Zellera, najlepszym bramkarzem Jakub Michalczyk z Motora Leokadia, najlepszym piłkarzem Marcin Jarzyna z OSK Olaf. Super zawodnikiem została Karolina Kondej za siłę i wytrwałość.

Cały czas zawodnikom towarzyszył „PIĄTUŚ” maskotka szkoły.
Nagrody drużynom i zawodnikom wręczali: burmistrz miasta Garwolina Marzena Świeczak, prezes GKS Wilga Garwolin Waldemar Mrugała, wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Garwolinie Krystyna Antolak oraz siostra Karoliny Kondej  Beata Kondej – Zawadka.

Organizatorzy jeszcze w czasie turnieju otrzymali informację, że koszulka Roberta Lewandowskiego FC Bayern Monachium z podpisem, przekazana na licytację przez firmę Żabczyńscy i Bartka Wojdygę podczas Balu Charytatywnego „NATALKA INNYM” w Hotelu Ambasada w Krobii Dolina Drwęcy osiągnęła kwotę 11 100 zł.

Wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Garwolinie Krystyna Antolak przekazała informację, że przekazana zostanie kwota 15 000 zł., które zebrano podczas wcześniejszych akcji organizowanych przez szkołę.

Do kwoty doliczone zostały jeszcze pieniądze od  sponsorów i drużyn, zyski z karnych, malowania twarzy i bufetów.  Łączna kwota zbiórki dla Karoliny to 34 tys. zł.

SPONSORZY  WYDARZENIA
    • Global Property Investment S.A.
    • Net-Arn
    • WALDI Meble
    • Centrum Druku
    • Piekarnia Cukiernia Żabczyńscy
    • Lux Dach Zbigniew Kot
    • Studio Urody PARADISE
    • PepekSport

źródło: mat. pras./ własne
zdjęcia: mat. pras./ własne

Odwiedź nas na facebooku

Galeria 94

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

brawo 5 (, #IP 3e037c6f14) Odpowiedz

super