Ciekawe tematy z Garwolina

Ubezpieczenie zdrowotne - polisa, która chroni twoje zdrowie

Dodano:
garwolin - Ubezpieczenie zdrowotne -  polisa, która chroni twoje zdrowie

Nasze zdrowie jest najważniejsze i na nim nie warto oszczędzać - jeśli zainwestujemy odpowiednio wcześnie - możemy sporo zyskać. Dobrą inwestycją będzie zakup ubezpieczenia zdrowotnego. Musimy wiedzieć, że ani zdrowia dieta, ani aktywny tryb życia nie zagwarantuje nam zdrowia.


Zachorowanie to jedno, a szybka i kompetentna pomoc medyczna – to zupełnie co innego. Czy możemy liczyć na taką pomoc w ramach NFZ? Owszem, jednak nie zawsze, a choroba czekać nie może. Pomoc, jaką możemy otrzymać w ramach NFZ może wymagać od nas cierpliwości – kolejki do specjalisty trwają wiele miesięcy, podobnie jak kolejki na operacje czy rehabilitację. W takiej sytuacji rozwiązaniem jest posiadanie polisy zdrowotnej.

Polisa zdrowotna - indywidualnie czy grupowo?


Najlepszą formą zawsze jest ubezpieczenie indywidualne – możemy wybrać je, biorąc pod uwagę wyłącznie własne potrzeby. Będzie ono zatem dopasowane do naszych realnych zagrożeń – możemy postawić na opiekę zdrowotną u specjalistów zagranicznych, wybrać te specjalizacje, które są nam naprawdę potrzebne, zdecydować się na konkretne badania – nie zawsze opcja oferowanych 500 różnych badań może nam być potrzebna.

Polisa indywidualna oferuje nam bardziej elastyczny program – to my decydujemy o tym, ile zapłacimy za polisę, dostęp do jakich lekarzy otrzymamy, jakie badania będą dla nas darmowe oraz wielu innych opcjach dodatkowych. Dlaczego jest to tak ważne? Ponieważ nie musimy płacić za opcje, które są nam absolutnie zbędne – jeśli np. nie planujemy powiększania rodziny, prowadzenie ciąży nie będzie nam potrzebne. W miejsce tego, możemy np. postawić opiekę stomatologiczną.

Podczas wybierania indywidualnej polisy zdrowotnej warto zwrócić uwagę na to, jakie placówki oferuje ubezpieczyciel i czy znajdują się one w naszej okolicy. W czasie choroby nie będziemy mieli siły, by dojeżdżać na drugi koniec miasta. Ważne jest zatem, by przychodnie były rozlokowane w miarę możliwości jak najbliżej miejsca naszego zamieszkania.

Oferta grupowa również może być dobrym sposobem na ubezpieczenie zdrowotne. Przede wszystkim jest to rozsądna opcja dla tych osób, które jeszcze w ogóle nie myślały o polisie zdrowotnej. Dzięki temu uzyskają dodatkową pomoc na wypadek zachorowania.

Problem z polisą zdrowotną polega jednak na tym, że zakupić je możemy wyłącznie w miejscu zatrudnienia – o ile nasz pracodawca umożliwia nam taką opcję oraz bez szansy na porównanie kilku ofert. W ten sposób możemy przeoczyć wiele ciekawszych produktów, które być może zaoferowałyby nam o wiele więcej.

Grupa Luxmed oferuje indywidualne oraz grupowe pakiety zdrowotne, więcej informacji uzyskasz na www.ubezpieczeniaonline.pl


Większość ubezpieczeń zdrowotnych jest dostępna jednak w formie indywidualnej i grupowej, więc można dokonać wyboru według własnych preferencji – rozbudować sobie indywidulną polisę lub porozmawiać z pracodawcą, jeśli zależy nam na dobrym produkcie w niskiej cenie.

Jak znaleźć polisę zdrowotną dobrej jakości?

Przede wszystkim musimy wiedzieć na jakiej jakości nam zależy – dla jednych wyznacznikiem dobrej polisy jest atrakcyjna cena, dla innych szeroki wybór specjalistów, możliwość włączenia bliskich w zakres ochrony, placówki w pobliżu miejsca zamieszkania czy darmowe badania diagnostyczne.

Rozsądnym krokiem będzie szukanie polisy w miejscu, które jest poświęcone temu tematowi i skupia się na wielu dostępnych produktach, a nie – jak bywa to w przypadku konkretnego towarzystwa ubezpieczeniowego – wyłącznie na swoim produkcie. Dobrym rozwiązaniem będzie zatem ubezpieczenie zdrowotne z www.ubezpieczeniaonline.pl, gdzie znajdziemy wiele polis, a porównanie ofert będzie dla nas znacznie łatwiejsze.

Przed zakupem warto zastanowić się – czego tak naprawdę potrzebujemy. Warto przeanalizować swoją sytuację zdrowotną – ile mamy lat, jak spędzamy wolny czas, czy posiadamy nałogi, jak dbamy o dietę, czy dużo pracujemy, na co chorowali nasi krewni, czy sami chorujemy przewlekle lub zdarzają nam się konkretne problemy raz na jakiś czas. Organizm każdego z nas ma inne słabe punkty – to może być odporność, problemy z ciśnieniem, wrażliwy żołądek, bóle kręgosłupa, słaby wzrok, chora tarczyca, łuszczyca oraz wiele innych.

Dobra polisa powinna uwzględniać nasze potrzeby i – jeśli chorujemy np. na niedoczynność tarczycy – powinniśmy mieć dostęp zarówno do endokrynologa, jak również niezbędnych badań – badania poziomu TSH, FT3, FT4, ATPO, USG tarczycy oraz RTG klatki piersiowej.
Im bardziej dopasujemy ofertę do siebie – tym więcej zyskamy na przyszłość.

Artykuł sponsorowany