Wiadomości z Garwolina

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (11 - 17 marca 2019 r.)

Dodano:
garwolin - Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (11 - 17 marca 2019 r.)

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.


11 marca 2019 r.

Zdarzenie drogowe na ul. Przemysłowej w Woli Rębkowskiej

Przed godz. 15 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na ul. Przemysłowej w Woli Rębkowskiej, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Citroen C4 oraz Opel Zefira. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie poszkodowanej, a następnie przekazali ją przybyłemu zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatorów w pojazdach. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP.

15 marca 2019 r.

Zdarzenie drogowe w Trąbkach

Po godz. 15 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Trąbkach, gdzie samochód osobowy marki Suzuki Swift zjechał do przydrożnego rowu i dachował. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie poszkodowanej, a następnie przekazali ją przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, postawieniu auta na koła oraz odłączeniu akumulatora w pojeździe. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP.

REKLAMA:


16 marca 2019 r.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Podłęż

Po godz. 4 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Podłęż, gdzie samochód osobowy marki Mazda zjechał do przydrożnego rowu. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie poszkodowanej, a następnie przekazali ją przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto działania zastępów straży polegały na oświetleniu miejsca zdarzenia, kierowaniu ruchem drogowym oraz odłączeniu akumulatora w pojeździe. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe w Józefowie
Po godz. 12 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Józefowie, gdzie samochód osobowy marki Volkswagen Vento zjechał do przydrożnego rowu i dachował. Pomocy medycznej jednej osobie poszkodowanej udzielił zespół ratownictwa medycznego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, postawieniu auta na koła oraz odłączeniu akumulatora w pojeździe. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP.
Tlenek węgla w budynku wielorodzinnym przy ul. Żwirki i Wigury w Garwolinie

Przed godz. 15 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o prawdopodobnym wystąpieniu tlenku węgla w budynku wielorodzinnym przy ul. Żwirki i Wigury w Garwolinie. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a następnie ratownicy wyposażeni w aparaty ochrony dróg oddechowych dokonali pomiarów przy pomocy detektora wielogazowego oraz ewakuowali osoby przebywające w budynku. Ze względu na wykryte stężenie tlenku węgla w powietrzu, otworzono okna celem przewietrzenia mieszkań. W akcji trwającej blisko dwie godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP.

17 marca 2019 r.

Pożar nieużytków rolnych w miejscowości Kraski Dolne

Po godz. 15 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze nieużytków rolnych w miejscowości Kraski Dolne. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądów wody w natarciu , co doprowadziło do ugaszenia pożaru. W akcji trwającej ponad dwie godziny uczestniczył jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.